Розмитнення авто в Україні 2021 року

Для українців, які планують ввезти з-за кордону стару машину, є деякі складнощі, наприклад, висока вартість мита. Поняття “розмитнення” у більшості автомобілістів асоціюється з величезними цінами податків, мінливим законодавством, різними коригуваннями і страйками автолюбителів.

Влада постійно вводить коригування в нормативні документи і формули розрахунку, наприклад, в 2021 році скасовується ПДВ для електромобілів, в майбутньому українці сподіваються, що і для класичного автотранспорту будуть знижені податкові ставки. Для тих, хто тільки планує обзавестися зарубіжною іномаркою, важливо вивчити які правила розмитнення авто в Україні в 2021 році і вартість процедури, які останні новини підготувала влада.

Важливо! Кілька років тому в Україні дозволено ввезення іномарок з нормами екологічності Євро – 4 і не нижче, кілька разів вже були знижені ставки на акциз для легкових авто, але при цьому влада ввела новий закон про розмитнення автомобіля і відповідний коефіцієнт віку, який впливає на ставку акцизу.

Найважливіше, що власникам єврономерів, або як в Україні прийнято говорити, євроблях, надають можливість отримати пільгову вартість розмитнення авто в Україні в процентному співвідношенні, протягом 90 днів. При порушенні термінів будуть застосовані штрафи, пені за нерозмитнені автомобілі.

Реальні податки при розмитненні

На сьогоднішній день, щоб узаконити закордонні авто на території України необхідно знати, відповіді на найважливіші питання, наприклад, чи можна розмитнити авто старше 10 років в Україні і тонкощі процедури, а також оплатити наступні податкові мита:

1. Ввізний держзбір, ставка якого розраховується в розмірі 10% від суми загальної вартості розмитнення машини. Це правило не відноситься до дизельних автобусів, в яких можливо перевозити до 10 осіб і обсяг «літражу» більше 5 л – в такому випадку ставка підвищується до 20 %. Власники електроавтомобілів будуть єдині, хто обдарований приємним сюрпризом від влади – їм нараховується 0%. Для тих хто ввозить новеньке авто з об’ємом 3 років більше 3 літрів, ставка всього лише 6% держмита.

2. Акцизний збір формується виходячи з різних типів ввізної продукції, потужності “движка” і віку ТЗ. Цей збір становить досить невелику суму від ціни імпортного “сталевого коня”, так само як і в попередньому варіанті податку, для електроавтомобілів він скасовується. Зниження ставки для тих, хто ввозить «євробляхи» обумовлено, в тому числі і останніми мітингами і страйками українців. ПДВ є обов’язковою виплатою автомобіліста за машину, у розмірі 20% від митної вартості. Даний податок в 2021 році також не поширюється на електроавтомобілі.

Що скасовано новою владою?

Українці блокували дороги у великих містах, страйкували, проти великої кількості ввізних мита і непомірних податків, зборів які власне “обнуляють” необхідність їздити за кордон для покупки автомобіля “по-дешевше”.

Останні новини про розмитнення авто в Україні в 2021 році регламентують, сто недавні «хвилювання ” зумовили рішення виключити деякі податкові мита:

 • імпортний збір 5% від ціни, встановленої інспекторами митної служби;
 • ито в залежності від обсягу нових моторів;
 • утилізаційний збір, який розраховується окремо для легкових і вантажних автомобілів, безпосередньо залежить від віку транспортного засобу і об’єму двигуна.

Ті, хто займаються імпортом зарубіжних авто, слід знати, якщо транспортні засоби ставляться на реєстрацію в Україні вперше, власник зобов’язаний буде сплатити мито до Пенсійного фонду, на сьогоднішній день сума становить 3-5% виходячи з ціни і курсу євро на момент придбання автомобіля. Перебуваючи за кордоном, і вибираючи новий автомобіль для себе або подальшого перепродажу, варто врахувати, що «легковики» які коштують більше 375 мінімальних зарплат (це більше мільйона гривень) і не старше 5 років, а також будуть обкладатися ввізним податком у розмірі 25 тис.гривень. Щоб точно розібратися в загальній вартості митних зборів і мит з відрахувань, середньостатистичному українцю можна скористатися онлайн калькулятором, який надається на сторінці Міністерства митної служби.

Розрахунок акцизу

Щоб конкретно обчислити суму акцизного збору для вантажного і легкового транспортного засобу необхідно пройти нескладні математичні дії, а саме помножити вік машини на коефіцієнт згідно обсягу двигуна і базову ставку.

В основній формулі залишається невідомим коефіцієнт двигуна машини, для його розрахунку необхідно обсяг циліндра двигуна розділити на 1000 см куб.

Базова ставка формується з обсягу і типу мотора, наприклад дизель або бензин, А також передбачені особливі умови для спортивних автокарів. Середня сума збору варіюється від 50 до 150 євро.
Важливо, що українцям необхідно самостійно розібратися в питанні розрахунку віку автомобіля, він обчислюється, як повні календарні роки з моменту виробництва до моменту, коли проводиться розрахунок ставки мита.

Так, наприклад, якщо іномарка була в експлуатації до моменту покупки не більше 1 календарного року – коефіцієнт віку буде дорівнює «1», якщо минулий власник «відколісив» на авто 14 років – значить коефіцієнт становитиме 14.

Сума мита

Починаючи з першого місяця нового року середньостатистичні громадяни країни, які займаються купівлею і переправленням машини в Україну, ставиться мито – 10% від вартості транспорту. Але варто знати, що ціна машин визначається не тією вартістю, яка вказана в декларації самим перевізником. Сума податків і зборів буде вираховуватися із середньої ціни, зазначеної у відповідних автомобільних каталогах, актуальних на момент ввезення. Це не залежить від того, що вартість в декларації і в офіційних джерелах можуть істотно різнитися.

Тому вже при ввезенні автомобіля на територію України середня ринкова вартість може бути зовсім інша, і вже з неї буде нарахована держмито.

Розрахунок ПДВ

Це обов’язковий збір (податок на додаткову вартість) постановки транспортного засобу на облік і формується він, як 20% від вартості авто.

Враховуючи всі на пропозицію дані і відсотки податкових зборів, можна самостійно обчислити розмір платежів, які потрібно заплатити українцям, при перетині кордону на новенькій іномарці.

Але при цьому не можна забувати, що після оплати всіх перерахованих вище податків, «побори» зв’язкові з покупкою іноземного автомобіля на цьому не закінчуються. Після переведення на рахунки обов’язкових держмита, необхідно зареєструвати в спеціалізованому центрі МВС автомобіль і пройти сертифікацію. Завершальним етапом буде видача номерів і реєстрація власника, отримання відповідних документів на машину.

Використання онлайн калькулятора

Основна мета онлайн калькулятора-надати нормативні бази для розрахунку податку. Завдяки цій можливості простий українець може самостійно вирахувати, скільки зборів доведеться платити за іномарку, привезену з-за кордону. Програма включає всі оновлення чинного законодавства з урахуванням всіх формул і термінів, щоб уникнути пені та штрафів. Рекомендується постійно відстежувати нову інформацію з питань податкових зборів в країні, тому що в Україні знижують вартість розмитнення автомобіля.

Є кілька тонкощів, які необхідно вивчити перш, ніж купувати авто з пробігом за кордоном:

 • клас екологічності повинен бути не нижче Євро-2.
 • має бути документальне підтвердження того, що автомобіль офіційно знятий з обліку.
 • щодо року випуску, немає вікових обмежень.
 • продавець-іноземець повинен так писати розписку, про те, що він отримав повну вартість оплати авто.

Щоб точно розрахувати, скільки коштує розмитнення авто в Україні 2021 пропонується зайти на офіційний портал, відкрити вкладку з онлайн калькулятором і ввести в віконце всі потрібні функціональні параметри авто:

 • тип палива (бензин або дизель);
 • вік авто;
 • об’єм двигуна, зазначений в кубічних метрах, цей параметр постійний і надається автовласникові в паспорті транспортного засобу;
 • вказати суму, заплачену продавцю і середню вартість по автокаталогу.

Сьогодні в Україні набирають популярність електроавтомобілі за рахунок своїх технічних особливостей і переваг, також «на користь вибору», що була скасована ціна розмитнення авто. В онлайн калькуляторі потрібно ввести всього 2 параметри: потужність електромотора і вартість.

Вже багато десятиліть в країні встановилася висока вартість на нові автомобілі з салону, тому українці вважають за краще купувати Легкові та вантажні транспортні засоби в країнах ближнього зарубіжжя, більшою популярністю користуються Литва, Польща, Латвія та багато інших. Перш ніж планувати покупку необхідно точно розрахувати загальний вартість Оподаткування та розмитнення на кордоні, ця сума після додасться до ціни авто. Для цього легко можна використовувати онлайн калькулятор розмитнення авто в Україні 2021 або послуги професійних закупівельників.

Багато українців цікавляться, чи буде можливе скасування розмитнення авто в Україні 2021 – це питання до чинної влади, з яким активісти часто звертаються до Президента! У майбутньому покаже час, як вирішиться питання ввезення зарубіжних авто в Україну.

Добавить комментарий