Четвер, 25 Квітня, 2024
Головна Новини Розмитнення авто в Україні 2022 останні новини

Розмитнення авто в Україні 2022 останні новини

Viktoriya
0 коментар
Розмитнення авто в Україні 2022 останні новини

Коригування продовжують вносити в різні нормативні та законодавчі акти, що діють на території України. Винятком не став і напрямок, пов’язаний з ввезенням машин з Європи. Багатьох нинішніх і майбутніх власників транспортних засобів цікавить розмитнення, нові і наявні правила в цьому напрямку. Тому розглянемо останні новини про розмитнення авто в Україні в 2022 році.

Розмитнення авто в Україні 2022 останні новини

Нові правила для транспорту з європейськими номерами

Передбачається кілька важливих змін в діючих правилах.

  1. Розмитнення на пільгових умовах для УБС, які провели мінімум 90 днів в районі, де ведуться активні бойові дії. Термін цієї процедури збільшується до 270 днів.
  2. Укорочений термін дій пільг. З того моменту, як нові правила стануть дійсними, цей час складе 180 днів.
  3. Пільгове розмитнення передбачає нову схему розрахунку.

При підрахунку зборів тепер враховують безліч факторів, включаючи не тільки термін експлуатації, але і потужність двигуна разом з його об’ємом, екологічні стандарти. Це особливо важливо для старих авто. До цього збір був стандартним-20% від вартості самого авто.

Якщо машина ввезена на територію до 2020 року і не відповідає вимогам стандарту “Євро-2”, на неї нові правила поширюватися не будуть. Тепер заборонено ввозити транспортні засоби з Росії або східних регіонів, де тривають активні бойові дії.

У більшості випадків власники платитимуть максимум тисячу євро. Але поки не зрозуміло, як все буде відбуватися на практиці.

Для учасників АТО теж передбачається максимально дешеве розмитнення. Від штрафів планується звільнити всіх власників машин з європейськими номерами, які ввезли транспорт на територію в 2020 році. Достатньо сплатити до бюджету держави 500 мінімальних доходів. Законодавці намагаються зробити все можливе, щоб в казну надходило якомога більше коштів. Особливо це стосується акцизних зборів і податків на додаткову вартість.

Що ще треба знати про новий податок?

Нещодавно уряд розробив нову схему для розмитнення, яка залишається досить затребуваною і популярною процедурою серед громадян. У найближчому майбутньому планується дозволити використання для вирішення питання додатка”дія”. Тип автомобільного двигуна і вік власника стануть найважливішими факторами, коли будуть розраховувати вартість розмитнення авто в Україні.

Передбачається застосування спеціальних калькуляторів, які дозволять провести хоча б приблизні і попередні підрахунки за очікуваними витратами. Податок на додаткову вартість для автомобілів теж буде вважатися згідно з новою схемою.

Розмитнення авто в Україні

Творці нових законів говорять про те, що завдяки новим правилам вартість легалізації старих іномарок, куплених за кордоном, помітно знизиться. Планується, що мінімум на третину. Чим більше вік ввезеного авто-тим менше доведеться платити власнику. Багато хто вважає, що цей інструмент стане незамінним помічником у боротьбі з корупцією.

Але деякі експерти оцінюють нововведення не так оптимістично. Деякі вважають, що вартість процедури буде тільки підвищуватися.

Велика ймовірність появи нових корупційних схем на митниці. Наприклад, щоб обходити наявні заборони. Але одночасно з цим офіційно в Україні знижують вартість розмитнення автомобіля.

Митний збір та податок на ПДВ: можливі особливості

Акцизний збір-основна частина митного збору. Планується, що до нього увійде базова ставка, яку визначають залежно від віку транспортного автомобіля. Цю цифру множать на коефіцієнт використовуваного палива і кінських сил. Планується додати ще один коефіцієнт-ексклюзивність. Він теж буде входити в будь-який калькулятор розмитнення авто в Україні 2022 року

Так само відомий розмір базової ставки, яка буде діяти на майбутній рік:

  1. 1,65 для пробігу в 2 роки.
  2. 1,9, якщо експлуатація тривала не більше 1 року.
  3. 2,2 для нових авто, у яких є європейські номери.

Чим старше транспортний засіб-тим більшу ставку для нього встановлюють. Слід враховувати не тільки сам вік, але і різновид двигунів. Наприклад, базовий мінімальний розмір-0,7. При цьому ДВС і тип споживаного палива можуть не відповідати стандартам з групи Євро-2. Тоді розмитнити машину і ввезти її на Україну законно взагалі неможливо.

Щороку для ввезених машин планують зменшувати ставку. Акцизом 0,49 в результаті будуть обкладатися машини, чий вік до 2027 року досягне 10-15 років.

Що стосується потужності двигуна, то тут теж застосовується кілька коефіцієнтів:

  1. 2 при потужності в 350 кінських сил і більше.
  2. 1,5 для 301-350 кінських сил.
  3. 1,2 для 250-300 кінських сил.
  4. 1, якщо потужність до 250 коней.

У типів двигунів теж є свої коефіцієнти, що підтверджує новий закон про розмитнення автомобіля.

  • 0,5 у випадку з гібридними.
  • 1,2 для дизельних.
  • 1 для бензинових.
Розмитнення авто 2022

По відношенню до всіх ввезених видів транспорту діє і так званий коефіцієнт ексклюзивності. У разі звичайних автомобілів він буде дорівнює одиниці, збільшиться до двійки для найрідкісніших екземплярів. Ексклюзиви-це не тільки іномарки, випущені в невеликій кількості, але і машини з тюнінгом.

Схема для нарахування ПДВ теж зазнає певних змін. Раніше розмір Зборів завжди становив 20% від загальної вартості. Тепер ці 20% обчислюються від базового акцизного збору. У майбутньому планують остаточно відмовитися від мита в 10%.

Поки що не розповідається ні про які нові пільги для інвалідів. У майбутньому році пільговий період для них складе 180 днів, після цього перехід на нову схему обов’язковий для всіх. Але поки ще багато уточнюють, скільки коштує розмитнення авто в Україні 2022 року.

Підготовка до нових процедур

Використання нової схеми розмитнення передбачає збір певних документів:

  1. Доказ на користь зміни власника.
  2. Зняття машини з обліку в країні, де вона була придбана.

Машину з великою ймовірністю конфіскують, якщо хоч частина паперів виявиться підробленою. Власнику призначають виплату серйозного штрафу за контрабанду. Зазвичай це вартість самої машини.

Додатково оплачуються послуги брокерів, вартість складе від 100 до 150 євро. Обов’язково треба провести сертифікацію авто на предмет безпеки, за це платять ще 100 євро. Не обійтися без сплати внеску в ПФР в розмірі 3-5% від вартості машини. 700 гривень платять, щоб оформити українські номери, технічний паспорт.

На нові правила легалізації переходять у добровільному порядку. Але якщо будуть затримані порушники-доведеться платити штраф. Те ж саме стосується власників, які планують вивозити транспорт з країни. Тому краще, щоб ціна розмитнення авто була виплачена офіційно.

Додаткова важлива інформація

Іноді власники транспорту звертаються до митних брокерів. Так називають підприємців, які встановлюють договірні ціни за свої послуги. Вони оплачуються окремо в залежності від співпраці з кожним конкретним клієнтом. З 2020 року всім пропонують самостійно оформляти автомобіль, користуючись тематичним електронним сервісом. Це певною мірою сприяє економії.

Розмитнення авто Україна

Є й інші додаткові платежі для власників транспорту. Йдеться про збір для Пенсійного фонду та плату за держреєстрацію.

Додаткові пільги застосовують для власників електромобілів. Для них застосовують 0%-Ву ставку з мита, таких громадян звільняють від ПДВ, до кінця 2022 року. Незначним залишається і розмір акцизу, він складе всього 1 євро за 1 кВт-годину ємності від акуумулятора на автомобілі.

Варто окремо згадати термін “евробляхи”. Таку назву отримали всі види транспорту, у яких номери тільки тимчасові. Якщо термін тимчасового транзиту або ввезення перевищується більш ніж на 30 діб, або транспорт втрачається – громадянина карають. У цьому випадку можуть конфіскувати авто, або застосовувати штрафи до 170 тисяч гривень.

При використанні машин в комерційних цілях платять додатково 34 тисячі гривень. У співробітників поліції є право зупиняти транспортні засоби, на які оформили іноземну реєстрацію. Так свідчать і нові правила розмитнення авто в Україні в 2022 році.

Коли ввезення авто з-за кордону буде актуальне?

Є кілька причин, за якими найчастіше погоджуються з перегоном транспорту із зарубіжних країн:

  1. Придбання рідкісних моделей, які неможливо знайти у себе.
  2. Отримання надійної машини від країни-виробника.
  3. Є бажання заощадити.

Привозити з-за кордону треба те, що дійсно вигідно. Зазвичай мова йде про старі машини з віком від трьох до п’яти років, на які поширюється мінімальний розмір митних зборів. Оптимальний об’єм двигуна складе до 1 800 кубометрів. Перегін потужних видів транспорту старше семи років буде більш дорогим. Але завжди позитивною буде відповідь на питання про те, чи можна розмитнити авто старше 10 років в Україні.

При відсутності порушень співробітники досить швидко ставлять відповідні позначки в супроводжуючої документації. Залишається тільки дочекатися опису, передачі справи у відділ митного оформлення і валютного контролю. Там теж організовують додаткові перевірки і вираховують підсумкову вартість.

На Україні середня плата за розмитнення складе приблизно 100 тисяч гривень. Тому в більшості випадків процедуру складно назвати вигідною.

You may also like

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy