Призов в армію України в 2020 році

В останні кілька років в Україні армія » відновлюється» і нарощує міць і силу. Це стало необхідністю, після збройного нападу сусідньої держави. Аналітики і військові стратеги анонсують, що до 2020 року Збройні силу України зможуть повноцінно діяти за стандартами НАТО. У зв’язку з цим постає питання, які дати призову 2020, як діятиме регулярна армія України.

Призов в армію України в 2020 році

Що зроблено для армії України?

За останні 4 роки заново були сформовані ЗСУ, які на сьогоднішній день являють собою сотні якісно підготовлених і ефективно озброєних солдатів. Завдяки владі України солдати строковики, контрактники і ЗСУ оснащені всім необхідним, повністю закриті питання речового забезпечення, медичних препаратів, продовольством і т. д.

За словами вищих військових чинів, Українська регулярна армія на даний момент має нові правила призову 2020, стандарти і може гідно протистояти противнику і надалі продовжує нарощувати силу. З бюджету країни виділяється податок на військовий збір з населення, а також на потреби оборонних питань суму в розмірі 5% ВВП.

Сьогодні в Україні діє указ колишнього президента, який затвердив термін призову строковиків з 2 до 3 місяців. Раніше був підписаний указ про звільнення військовослужбовців в запас, в термінах коли проводиться строкова військова служба.

Заклики в армію

Відповідні державні документи визначають терміни коли проходитиме призов до армії України у 2020 році на строкову та регулярну службу:

 • квітень-травень.
 • жовтень-листопад.
Военное положение в Украине в 2020 году

Важливо! Всі правила призовних заходів відносяться в Україні до чоловіків віку 20-27 років. Хоча нова влада хоче внести зміни і затвердити призовний вік в Україні 30 років. Всі, хто прагнуть до військової служби, повинні бути допущені і придатні за висновком медичних працівників. Повинні бути відсутні підстави для відстрочки від армії.

Чоловіки, у яких призовний вік в Україні 18-19 років, згідно з новим законодавством можуть піти служити в армію на контрактній основі, тільки добровільно.

Прийшла повістка: що робити?

Якщо українцю призовного віку прийшла повістка, за законом він зобов’язаний з’явитися в призначений час у відділення місцевого військкомату.

Важливо! Якщо призовнику не дійшла повістка, це не звільняє його від служби Батьківщині.

У країні на даний момент складна військова ситуація, тому навіть якщо повістка не дійшла, інформацію про призов кожен свідомий і законослухняний громадянин повинен дізнатися зі ЗМІ.

Для того, щоб з’явитися до воєнкому кожен чоловік має 10 днів, згідно Закону, якщо він не вкладеться в даний термін — в очах військової комендатури буде вважатися ухильником.

Операції ООС та українські військові

У зв’язку з тим, що останнім часом держава прагне працювати за стандартами НАТО, приймає військову і гуманітарну допомогу від європейських країн, багатьох хвилює питання, чи будуть залучати українську армію до завдань операцій Об’єднаних Сил?

Українська влада гарантує військовим та їх сім’ям, ті, кого закликали будуть віддавати борг Батьківщині тільки на території, підконтрольній Україні у встановлені законом терміни призову в армію в 2020 році в Україні.

Кого і наскільки призивають в армію?

Цікаво! Виходячи з Указу Президента України від 30.01.19 №22, з початку весни Українська регулярна армія повинна поповниться воїнами на 18752 людини.
При цьому:

 • до лав ЗСУ направлять 9000 новобранців.
 • у Нацгвардії служитиме 5152 громадянина України.
 • розподілені в Держприкордонслужбу України буде 4000 новобранців.
 • у держспецслужбі транспорту служитиме понад 600 нових воїнів.

Важливо! Весь призов 2020 року обійдеться бюджети країни в понад 70 млн гривень, а значить на кожного новобранця розраховано близько 4 000 гривень.

Призовники в Україні, що володіють вищою освітою або ступенем звільнять в запас вже на початку весни 2020 року (якщо був набраний осінній призов). Новобранці, яких призвали навесні 2020 року, зможуть піти в запас у жовтні-листопаді поточного періоду.

Покарання і штрафи

У сучасній цивілізованій країні стало набагато суворіше з ухиленням від того, щоб віддати борг Батьківщині, як кажуть вищі військові чини: «не відкосиш!».

Коли майбутній новобранець не є у військкомат, буде оштрафований у розмірі 85-255 гривень, але останнім часом стало актуально застосовувати позбавлення волі строком до 3х років.

Всім роботодавцям необхідно знати, що якщо з їх вини майбутній новобранець не з’явиться у військкомат або на огляд до медичного працівника, роботодавець буде оштрафований.

Важливо! Єдине виправдання, яке може вберегти громадянина від явки за повісткою – це смерть близького родича, найсильніша хвороба, стихійне лихо.

Навіть якщо буде скасовано офіційний призов, покарання ставитиметься за статтею 335 КК України за ухилення від військових зобов’язань перед країною. І офіцерські чини в запасі і особи в призові мають єдиний фактор, що дозволяє уникнути покарання-давність.
Цікаво знати, до якого віку призивають в армію в Україні? Для «запасників» віком після 43 років і призовників після 27 років, а саме давність — 3 роки. Коли цей період проходить, розшук майбутнього новобранця припиняється, і військкомат більше не має ніяких претензій до громадянина. Він повністю звільняється від кримінальної відповідальності.

пенсії військовим пенсіонерам

Коли може бути відстрочка?

Розроблено деякі ситуації, в яких призовнику може бути відстрочка від армії України:

1. На утриманні майбутнього новобранця знаходиться сім’я, включаючи неповнолітніх дітей.

2. Якщо під опікою громадянина перебувають непрацездатні особи, інваліди, люди з обмеженими здібностями.

3. Призовник має у складі сім’ї 2 і більше діток, віком до 6 років.

4. Відстрочка покладається, коли призовник відноситься до спеціальних груп педагогічних і медичних працівників.

5. Поліцейських також не стосується обов’язкова служба в армії.

6. Служителі церкви можуть не боятися військкоматів.

7. Коли призовник є студентом ВНЗ, він може отримати відстрочку від військової служби.

Наявність серйозних медичних обмежень, патологій або дисфункцій тієї чи іншої системи може стати приводом для відстрочки. Це може стати причиною поранення, створювати небезпеки і ризики не тільки самого службовця, але і його «братів по зброї».

Якщо через 1 рік, причина для отримання «пільги» не пропала, новобранець може отримати відстрочку на довший термін.

Як реально ухилитися від військової повинності в Україні?

Існують багато медичні діагнози, за якими служба в армії категорично заборонена:

 • Проблеми з щелепним апаратом, зубами.
 • Патології органів дихальної системи, зору.
 • Звільнення по хворобах травної системи.
 • Особи, які страждають неврозами, шизофренією, розумовими відхиленнями.
 • Громадяни, які мають судимість також звільняються від служби в ЗСУ.
 • Ті, хто відслужили в армії іншої країни, або мають звання, отримане до вузу.

Якщо близькі рідні або сім’я загинули, отримали поранення на військових діях, на службі в армії, призовник може ухилитися від служби.

Нововведення В. Зеленського в Україні в 2020 році

Які ж останні новини про призов до армії в Україні? У 2020 році новий президент України В.О. Зеленський обіцяє скасувати терміновий призов офіцерів запасу, «промінявши» їх на ЗСУ контрактної форми. Влада обіцяє зробити контрактну армію в країні на добровільній основі, пообіцявши істотно підвищити щомісячну оплату. Виходячи з останніх заяв влади, посилення ЗСУ будуть забезпечені системою територіальної оборони і резервами постійної готовності.
Також разом з деякими «хвилями» закликів будуть скасовані наступні норми служби в армії України:

1. При кожному відвідуванні військкомату більше буде не обов’язково проходити медичну комісію.

2. Немає необхідності повідомляти військкомати про зміну адреси прописки або проживання.

3. Скасовується «обязаловка» в повідомленні військкомату про зміни сімейного стану, стан здоров’я і т. д.

Військові збори в Україні

Незважаючи на те, скільки призов в армію буде скасовано, проведення військових зборів ніхто не відміняв. Згідно графіка, затвердженого Міністерством оборони всі військовозобов’язані громадяни, віком до 69 років зобов’язані брати участь у військових зборах. Публічно простежити про їх місце дислокації і графіку складно, адже в ЗМІ графіки не публікуються.

При скасуванні примусового всесезонного призову в країні, побудова структури регулярної армії з силами територіальної оборони і резерву є обов’язковим. Можливо новими указами буде збільшено термін служби армії за призовом в Україні.

Новий весняний призов до армії 2020 року в Україні покаже, наскільки країна буде готова до змін у питаннях Міністерства оборони.

За словами Зеленського більша частина бюджетних коштів спрямовується на підтримання на належному рівні оборонної потужності та оборонно-промислового комплексу в цілому. Для цього створюються професійні конструкторські бюро, робочі місця на підприємствах, модернізується сучасна військова техніка і зброя.

Щомісяця вояки Української регулярної армії отримують нову сучасну техніку, всі необхідні комплектуючі та зброю.
Через багато років, нарешті, українська армія стала викликати в усьому світі повагу і розуміння, а героїзм солдатів – тільки захоплені відгуки.

Влада України висловлює впевненість у тому, що на шляху до становлення оборони і захисту для держави Україні допоможуть Євросоюз і НАТО. Завдяки згуртованості сил вдасться досягти безпеки кордонів суверенної України. Країна готова прийняти мир і воювати за нього, але не на умовах країни агресора, а тільки на умовах національних інтересів України.

Створення зацікавленої контрактної армії, в яку новобранці вступають добровільно — Це шлях до добробуту країни та її громадян зокрема. Це дозволить зміцнити євроінтеграцію, продемонструвати сусіднім державам всі достоїнства українських громадян.

Вже в 2020 рік є велика ймовірність, що держава повністю перейде на контрактну армію. За останні 1-2 роки, в цій формі служби вже прийшло більше новобранців. Ніж за останні 15 років незалежності країни.

За останніми статистичними даними, до лав ЗСУ на контрактній основі прийнято 67 000 призовників, з яких понад 7 000 новобранців – офіцери вищих чинів. У 2020 року нова влада України планує набрати більше 250 000 новобранців для контрактної армії. Це найбільш оптимальна форма служби в мирний час для цивілізованої європейської країни.

Добавить комментарий