Подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні

Подорожчання спиртних напоїв дало про себе знати кілька років тому. Оскільки алкоголь не відноситься до соціально значущої групи товарів ніхто не проти зростання цін. Коли буде подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні можна проаналізувати на підставі прогнозів макроекономічних показників, зазначених у бюджетній резолюції 2019-2021рр.

Подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні

Майбутнє України-макроекономічні показники

Для тих, хто не економіст слід знати, що розраховувати на дешеві позики, ціна на продукти, стабільні грошові виплати і високу соціальну допомогу не можна поки інфляція не стане менше 10%. Інфляційна політика тергетування використовується Національним банком протягом декількох років. Наприклад, в попередньому періоді для зниження рівня цін облікова ставка піднімалася кілька разів. У проекті Бюджетної резолюції зазначено, що до 2021 року курс інфляції повинен досягти позначки 5,6%.

Водночас не варто забувати про девальвацію гривні. Якщо вона буде помірною, це не стане проблемою на шляху до процвітання економіки. Важливо, щоб реальна частина доходів збільшувалася, а не знижувалася. Так за прогнозами цього року курс гривні повинен скласти 31,8 грн/$, реальні ВВП 2020 року – 4%, 2021 року – 6,3%.

Законодавчі зміни-підвищення ціни на алкоголь

Згідно з даними бюджетної резолюції протягом 3-х років буде дотримуватися певного курсу. Подорожчання торкнеться алкогольної продукції та тютюнових виробів. Ціна повинна прирівнятися до європейської. На сьогоднішній день у нас найдешевші сигарети і спиртне. Наприклад, якщо в Україні вони коштують 27 грн., у Польщі — 103 грн., в Англії-376 грн. До кінця 2021 року вартість акцизу зросте на 20 євро.

Підвищення зростання ставок на спиртну продукцію благополучно позначиться на здоров’ї населення. Державний бюджет планується поповнити за рахунок шкідливих для здоров’я продуктів. Таким чином поповнення державного кошика складе кілька мільярдів, кількість алкоголіків і курців зменшиться. Ось такі прогнози дають сьогодні діючі депутати.

Поряд з цим податковою політикою не передбачається внесення кардинальних змін. Єдиним нововведенням є збільшення відсотка соціальних внесків та зменшення розміру ПДФО. Прибутковий податок як і раніше залишиться основною статтею поповнення бюджету.

На скільки зросте ціна на алкоголь?

Про майбутнє подорожчання акцизних ставок стало відомо в квітні 2020 року. Відзначається, що підвищення ціни на алкоголь складе до 9%, темпи зростання ціни на сигарети досягнуть 24%. Статистичні дані показують іншу ситуацію. На сьогоднішній день відзначається, що подорожчання алкогольної продукції відбулося і воно наблизилося до позначки 9%.

Цього разу оптово-відпускні ціни на горілку різко злетять вгору. Планується, що 1 л чистого спирту коштуватиме 349 грн. по оптові і 495 грн. за роздрібною ціною. Таким чином півлітрова пляшка якісної горілки стане по кишені не кожному українцю. Подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні в березні негативно позначиться і на іншій продукції:

  • вартість коньяку 3 зірки складе 800 грн./ л;
  • 4 зірки-863 грн./ л;
  • пляшка 0,5-179 грн.

Ціни є мінімальними і попередніми. Точна вартість за пляшку спиртного стане відома ближче до кінця 2020 року.

Любителям віскі і сидру також доведеться розлучитися з грошима. Подорожчання не мине зазначені види спиртних напоїв. Зі слів чиновників зростання цін на спиртну продукцію відбувається через подорожчання чистого спирту, склотари, комплектуючих і енергоносіїв.

Подорожчання алкоголю в 2021

Товарообіг впаде

Думка економістів з приводу падіння продажів розділилася. Одні вважають, що вони впадуть через відсутність необхідної кількості грошових коштів, інші впевнені, що продажі залишаться на колишньому рівні, оскільки питуща людина ніколи не розлучиться з алкоголем. Практика останніх років показує, що незважаючи на подорожчання, кількість хронічних алкоголіків в країні збільшується.

Виробники алкогольної продукції залишилися при своїй думці. Вони впевнені, що постраждає малий і середній бізнес і виграє тіньовий. Якщо алкоголь подорожчає, до 40% виробників приховуватимуть доходи, виробляючи сумнівну продукцію.

Аналогічна ситуація відбудеться з нелегальним імпортом, який і на сьогоднішній день намагається ухилитися від сплати податків.
Статистика останніх трьох років до прийняття бюджетної резолюції 2019-2021 років показує наступну ситуацію.

Товарообіг легальної продукції скорочується. У 2017 році підприємствами України в обіг було випущено 13,6 млн., в 2018 році оборот впав до 12,6 млн., в 2019 році він склав 3,3 млн.

За попередніми даними в 2021 році показник також зменшиться. З якого числа подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні дасть про себе знати, стане відомо трохи пізніше. Якщо це трапиться, кількість спиртних напоїв на полицях супермаркету може збільшитися, а кількість покупців алкоголю зменшитися.

Подорожчання алкоголю

Резюме

Наступаючий 2021 рік, як і попередній період націлений на виконання пунктів бюджетної резолюції 2019-2021 років. У ній передбачено підвищення цін на алкогольну продукцію до європейського рівня. Тому, при зростанні цін на горілку, коньяк і спиртовмісну продукцію не варто дивуватися неправильній політиці чиновників. Депутати разом з президентом зацікавлені в здоровій нації.

Добавить комментарий