Перетин кордону з Україною з 1 січня 2020 року

Перше посилення в’їзду росіян на територію України дало про себе знати в 2014 році. Незважаючи на трохи поліпшені відносини з РФ, перетин кордону з Україною як і раніше залишається проблематичним. Зміни в законодавстві є головними причинами непорозумінь.

Трохи з історії відносин РФ і України

Як зазначалося раніше, Євромайдан став першою відправною точкою неприємностей між народами. Приєднання Криму до території Росії, військові дії на Донбасі зіграли свою роль. Країна зрозуміла, що її обороноздатність знаходиться на нижчій сходинці з можливих рівнів. Тому було прийнято рішення про посилення правил на перетин українському кордоні.

У них говорилося, що особам чоловічого поло, починаючи з шістнадцятирічного віку і закінчуючи шістдесятирічним, заборонено перетинати рубежі «незалежною». Незабаром, поряд з усталеними правилами виникли проблеми з ж / д і авіасполученням. Тепер прибути в Україну з метою туризму, відвідування рідних проблематично всім людям. Зробити це можна за допомогою використання можливостей 3 держави (літак), автотранспорту або пішим ходом. Кожен з варіантів має власні правила і проблеми, про які повинен знати кожен.

Як відвідати Україну особі з російським громадянством у 2020 році?
Щоб в’їзд в Україну для росіян в 2020 році не завершився невдачею у вигляді заборони або адміністративного штрафу, необхідно бути знайомим із законодавством країни і змінами до нього. Перетин українського кордону має на увазі наявність при собі певного пакету документів і достатньої кількості грошових коштів.

Документи, обов’язкові для відвідування ” незалежної»

Повний перелік документації, яка передбачає перетин кордону з 1 січня 2020 року» розміщено на офіційних сторінках законодавчого сайту. Головним нововведенням у нормативно-правовій документації є наступне:

  • при в’їзді в країну через запрошення, іноземець або особа сусідньої держава повинна мати при собі нотаріально завірений документ;
  • форма документа, що пред’являється прикордонникам, може бути різною (вітається написання його українською мовою).
    Інші правила залишилися колишніми. Для відвідування держави не обов’язкова віза. Зробити це можна за внутрішнім паспортом РФ. Можливість введення подальшого посилення перетину кордону з Росією на сьогоднішній день знаходиться на стадії розгляду. Поки що цей документ є законопроектом, в якому зацікавлена мала частина уряду.

В’їзд в Україну з 1 січня-окремі ситуації

З першого читання правил перетину українського кордону стає ясно, що зробити це досить просто. Насправді варто вміти вдивлятися між рядків і бачити там деякі складність. Зробити це може юрист з навичками або особа, яка зіткнулася з першими проблемами на прикордонній ділянці.

Термін перебування громадянина Росії на території України
Ситуація, що створилася між країнами, обмежила період відвідування країни росіянами. Кілька років тому ситуація була простішою. Внесення нововведень в ряд постанов, ускладнило завдання перебування в країні.

Згідно з вимогами чинного законодавства відвідати Україну, насолодитися її пам’ятками без проблем з правоохоронними та іншими органами можна протягом 90 діб або 180 з моменту першого перебування в держави.

Тривалість перебування фіксується українськими прикордонниками. Порушення законодавства тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність аж до повної заборони відвідування України в майбутньому.

Покарання залежить від ступеня тяжкості причини, яка виявляється за допомогою судового засідання. Щоб цього не сталося, юристи рекомендують дотримуватися норм закону і поважати традиції держави.

Які документи обов’язкові при в’їзді в країну?

Прочитавши діючі правила при перетині росіянином українського кордону, можна зробити висновки, що перелік затребуваних прикордонниками документів зводиться до наступного:

  • внутрішній і закордонний паспорт-наявність другого документа спрощує процедуру приїзду в сусідню країну;
  • документ, що підтверджує повернення у зворотний бік з датою і часом вибуття;
  • наявність паперу, що підтверджує оплату турпутівки або інший документ, здатний засвідчити прикордонників в істинній причині відвідування України;
  • оригінал завіреного нотаріусом запрошення (не обов’язково, але вітається) – його наявність є гарантією безперешкодного перетину кордону.

Під гарантійним листом мається на увазі власноруч написане родичем Запрошення, в якому вказуються дані обох сторін, фінансові зобов’язання, відсутність грошових претензій, час прибуття і вибуття, мета відвідування росіянином зазначеної адреси.

І останньою вимогою перетину українського кордону є підтвердження платоспроможності особи. Як правило, такі посилення діють при візовому режимі між країнами.

Смішно, що нещодавно дружні держави узаконили подібні правила. Велика частина уряду знає, що у кожного українця/росіянина на одній або іншій стороні живуть родичі, готові надати матеріальну і моральну підтримку. Зазначені правила викликає обурення серед простих жителів, оскільки не кожен з них в силу певних причин може мати вказаний пакет документів.

Залежність між прожитковим рівнем та в’їздом на територію України
Нові правила в’їзду на Україну в 2020 році передбачають наявність при собі достатньої кількості грошей в будь-якій валюті або документ, що підтверджує фінансові можливості іноземця.

Фінансова самодостатність в’їжджається особи визначається за спеціальною формулою:

((20 діючий прожитковий мінімум))/30*(кількість днів перебування +5).

На сьогоднішній день тиждень перебування в Україні вимагає від росіянина наявність грошової суми в кількості 14824 грн. або 35646 рос. руб. чим більше грошей, тим простіше перетнути український кордон і довести фінансову самодостатність.

У законодавстві передбачені винятки для осіб, для яких підтвердження факту фінансової забезпеченості не обов’язково. Тому, перед тим як в’їхати в Україну в 2020 році необхідно обов’язкове ознайомлення з нововведеннями в нормативно-правовій документації.

Правила перетину кордону з української сторони

Віднедавна в Україні існують поняття Україна та її окупована територія. Юридично законним вважається в’їзд в країну в першому випадку.

При перетині кордону повнолітніми особами, які не мають громадянства та іноземцями, кожен з них повинен залишити біометричні дані. В даному випадку ними є відбитки пальців. Зазначені заходи забезпечують безпеку держави, якої країна потребує сьогодні.

Бувають ситуації, коли у прикордонників виникають додаткові питання до осіб. Як правило, ними є сильна стать повнолітнього віку. Співбесіда з прикордонниками або іншими уповноваженими особами трохи ускладнює поїздку, роблять її проблематичною, є єдиним рішенням виниклої на кордоні проблеми.

Правила в’їзду з боку ОРДЛО

Відвідування території України росіянами з боку окупованої території не викликає проблем з додатковою документацією. Все що потрібно громадянину РФ, це внутрішній паспорт. Зазначений метод не визнається українською владою і вважається незаконним. Вони вважають, що в’їзд на Україну, навіть її окуповану частину неможливий без дотримання встановлених урядом правил. У даній ситуації вони передбачають отримання електронного пропуску, який на сьогоднішній день став носити безстроковий характер.

Для його отримання необхідна реєстрація на сайті СБУ з внесенням в анкету особистих даних. Термін розгляду заяви не перевищує 10 робочих діб. Після зазначеного періоду особа отримує схвалення або відмову. Скан зазначеного документа є підтверджуючим документів для відвідування території ОРДЛО.

В’їзд на Україну-особливості перетину кордону

Якщо у вас виникли питання, як проїхати на Україну в 2020 році росіянину, відповідь на них можна отримати по гарячій лінії або в Посольстві України. Також не слід ігнорувати вивчення законодавств та інформаційних джерел із сусідніх країн.

Зовсім недавно новим президентом прийняті зміни до законодавчого акту щодо в’їзду на територію України разом з маленькими дітьми з боку ОРДЛО.

У них вказується, що з 29 жовтня заборонено перетин окупованої частини дітьми без наявності одного із зазначених документів:

  • закордонного паспорта, за умови, якщо дитина не досягла 14-річного віку;
  • внутрішнього біометричного паспорта.

Таким чином, ввезення дітей з пред’явленням свідоцтва про народження не вийде. Зазначені нововведення викликали обурення у жителів східної частини України. Зрозуміло, що оформлення документів вимагає додаткових витрат. У підсумку, багато з них змушені до зазначеного терміну поїхати на законну територію з метою подачі документів на оформлення закордонного паспорта або біометричного документа.

Військові дії, що тривають по сьогоднішній момент, роблять в’їзд в Україну (основну її частину) небезпечним. Не виключена можливість потрапляння під обстріл і ризик смертельного результату.

Як буде ситуація після 29 грудня невідомо. Поки що ситуація залишається напруженою через законодавчі зміни. Виходить, що на словах уряд заявляє одне, а на папері робить інше. Ніхто з простого народу не цікавиться протистоянням між політичними силами. Для них головне, щоб в країні нормалізувалася ситуація: був мир, виплачувалися зарплати, пенсії, а люди, як і раніше, поміщали родичів в Росії і Україні. Ворожнеча між країнами набридла всім.

Скільки вона триватиме-невідомо. З прогнозів астрологів стає ясно, що кінець близький. І швидше за все це буде 2020 рік

На завершення

Вже кілька років між РФ і Україною йде протистояння в політичній та економічній сфері. Початком проблем стали захоплення території Криму та окупація східної частини України. Відтоді переміщення росіян через митницю стало проблематичним. Посилення правил призвело до того, що перетин українського кордону громадянами Росії в 2020 році стане більш проблематичним. Тепер для відвідування родичів або туризму не обійтися без набору дозвільних документів. Багато хто вважає, що справа може дійти до візового режиму. Поки що, законодавчі зміни залишаються на рівні 2019 року.

Добавить комментарий