Отримання РВП для громадян України в 2020 році

Незважаючи на бойові дії, які ведуться між Україною і Росією, у багатьох українців є чимало родичів в сусідній країні і іноді їм доводиться залишатися там надовго. Це не так просто і для тривалого перебування треба обов’язково звертатися в МВС, щоб його представники надали дозвіл на тимчасове проживання. У зв’язку з напруженою ситуацією постійно виникають питання про те, як отримати РВП громадянину України і чи відбулися за останній час в цьому питанні якісь зміни.

РВП для громадян України

Детальніше про цей дозвіл і його особливості

РВП є тим самим документом, який дає українцеві законну підставу для досить тривалого перебування на території РФ. Також цей дозвіл є одним з основних вимог для подальшого оформлення посвідки на проживання. Що стосується форми видачі, то дозвіл може надаватися у вигляді простого штампа в документі, але при цьому людині може надаватися окремий документ в деяких випадках.

Важливо знати, що отримання РВП для громадян України в 2020 році здійснюється на підставі квот, які встановлюються для кожної області. Однак законом передбачаються певні обставини, які мають на увазі надання РВП навіть при вичерпанні квот. Дозвіл діє протягом трьох років, після чого продовжувати його не можна.

Даний документ дає українцям можливість офіційного працевлаштування без окремого на це дозволу, право на надання медичної допомоги відповідно і законодавчою базою Росії, а також надає безліч інших переваг, серед яких головним є закріплення правового статусу українця на території Росії. Саме тому багато хто так прагне отримати даний документ.

Як відбувається оформлення цього документа?

РВП для громадян України з 2020 року надається тільки після проходження людиною процедури подачі заяви та в разі отримання позитивної відповіді від представників територіального органу МВС. Однак перед зверненням потрібно зайнятися збором пакету документів, який в цілому складається з восьми позицій:

1. Заяви на отримання даного дозволу. При цьому заява обов’язково повинна надаватися в двох примірниках. Воно повинно складатися відповідно до офіційних бланків, з якими можна ознайомитися на сайті МВС або на інших інформаційних ресурсах.

2. Дві фотографії розміром 3,5х4, 5 сантиметрів. Тут важливо дотримуватися всіх встановлених правил щодо фотографій і того, в якому вигляді людина фотографується.

3. Документа, який підтверджує особу людини, яка подає заяву.

4. Документ, що підтверджує відсутність у людини судимості. Якщо на момент подачі заяви сертифікату вже більше, ніж три місяці, то в цьому випадку він вважається недійсним.

5. Міграційна карта.

6. Квитанція, що підтверджує, що заявник сплатив державне мито, що становить 1600 рублів.

7. Диплом, сертифікат або будь-який інший документ, який підтверджує, що заявник добре володіє російською мовою.

8. Медичної документації, що встановлює відсутність у заявника будь-яких інфекційних захворювань, наркозалежності. Також необхідний сертифікат про те, що у громадянина немає ВІЛ.

На даний момент це всі необхідні документи на РВП для громадян України 2020. Після звернення заявника і подачі всіх необхідних документів, представники МВС протягом 60 днів розглядають справу і приймають відповідне рішення. Якщо воно було позитивним, то українців зобов’язується пройти дактилоскопічну реєстрацію. Це обов’язкова умова і без нього продовження процедури неможливо. По проходженню 365 днів громадянин України вже може подавати документи на посвідку на проживання. Також після отримання РВП заявник зобов’язується пройти реєстрацію за місцем перебування або ж за місцем подальшого проживання.

Випадки, коли квоти

Законодавством Росії також передбачаються випадки, коли дозвіл може надаватися громадянам за спрощеною схемою. РВП для громадян України 2020 в спрощеному порядку має на увазі, що до уваги не беруться квоти. Виходить, що дозвіл надається позачергово, але для цього треба ставитися до однієї з певних категорій громадян. Право не спрощену процедуру мають:

1. Особи, яким виповнилося 18 років і вони були офіційно визнані недієздатними або ж громадяни з обмеженими можливостями, які подають документи на отримання РВП разом зі своїми опікунами.

2. Неповнолітні громадяни, які подають заяву разом зі своїми батьками – громадянами України.

3. Неповнолітні особи, які подають документи разом з батьками, що є громадянами Росії.

4. Громадяни, які були народжені на території РФ або ж в раніше були громадянами СРСР.

5. Непрацездатні особи, які мають дієздатних дітей, які є громадянами Росії.

6. Люди, які перебувають у шлюбі з громадянином Росії, які мають постійне місце проживання на території країни. Як показує статистика, РВП по шлюбу для громадян України-це один з найбільш поширених випадків.

7. Особи, які здійснили значні інвестиції в Росії, згідно з чинним законодавством.

Це лише частина всіх умов, на підставі яких можна отримати дозвіл за спрощеною процедурою. Детальніше про всі випадки, тонкощі і навіть найменших нюансах можна дізнатися на сторінках чинного законодавства, а тому всім, хто бажає отримати РВП, рекомендується в обов’язковому порядку з ним ознайомитися.

Бланк РВП

Дрібні нюанси, про які варто знати заявнику

Крім основних речей, також є невеликі нюанси і деталі, з якими заявнику рекомендується попередньо ознайомитися. Наприклад, рішення приймається виключно на підставі того, наскільки громадянин України виконує вимоги законодавства РФ. Крім того, представники МВС можуть у будь-який момент перевірити, чи дійсно заявник проживає за вказаною ним адресою або ж надані дані є фіктивними. Насправді перевірка документів і зазначеної інформації не є рідкістю, а тому краще ставитися до цього питання з усією серйозністю.

Рішення про надання дозволу на тимчасове проживання надається виключно територіальними органами МВС за місцем, де в подальшому збирається проживати громадянин України. Але всі документи дозволяється подавати і через Єдиний портал держпослуг, тобто у формі онлайн. Якщо ж людині відмовляють у наданні РВП, ТО письмово повідомляють його про це із зазначенням причини.

Без наявності РВП українці можуть перебувати на території Росії лише протягом трьох місяців, після чого вони зобов’язуються покинути країну на півроку. Це обмеження, які вводяться відповідним статусом.

Вони необхідні для того, щоб припинити неконтрольовану міграцію українців, які хочуть вести певну діяльність в Росії, але при цьому не роблять оформляти будь-які документи. Є також варіант з встановленням статусу біженця, але з його отриманням можуть виникати певні труднощі, а тому для тривалого перебування на просторах РФ все ж доведеться оформляти даний документ.

Добавить комментарий