Опалювальний сезон 2019-2020 в Україні

Графік подачі опалення щорічно звертає на себе увагу клієнтів. Споживачів, в основному, цікавить питання температурних меж включення і відключення обігріву приміщень.

Опалювальний сезон 2019-2020 в Україні

Найчастіше трапляється так, що при встановленні термінів опалювального сезону не враховуються погодні умови: включення теплопостачання зазвичай припадає на періоди після настання холодів, а відключення – до встановлення тепла.

Який проміжок часу буде вважатися стартом, а який – фінішем роботи опалювальних систем в приміщеннях?

Аналіз деяких думок на цей рахунок дозволить з’ясувати відповідь на дане питання. Важливо уважно розібратися, що таке опалювальний період і коли починається опалювальний сезон 2019-2020? Опалювальним сезоном називають календарний період року, для якого характерна робота систем опалення, що забезпечує підтримку комфортного для людини температурного режиму будівель і споруд.

Крім того, важливо розуміти, що графік роботи таких систем знаходиться в прямій залежності від середньодобової температури, хоча аналіз даної обставини вважається другорядним. Вирішальну роль грає дата: наприклад, якщо в середині зими буде досить тепла для даного сезону погода, опалювальні системи продовжать свою роботу, оскільки морози до кінця зимового періоду мають місце, а запуск нагрівальних конструкцій – досить трудомісткий і недешева процедура.

У цій же ситуації температура опалювальних систем може бути знижена до мінімуму. Початок і кінець опалювального сезону розібравшись з питанням, можна починати розбиратися в тому, в яких числах опалювальний сезон починається, а в яких – закінчується. Початок опалювального сезону 2020 в Україні зазвичай формується після врахування двох моментів:

1. Настання сезону, під час якого подача тепла необхідна. Як правило, системи нагрівання запускають в проміжку з 1 по 15 Жовтня.

2. Встановлення середньодобової температури менше + 8 градусів більш ,ніж на п’ять днів. Безумовно, тривале збереження низьких для поточного сезону температур має місце і влітку, але запуск опалення на короткий термін цього похолодання не має сенсу. Комунальні підприємства офіційно гарантують готовність до опалювального сезону 2019-2020, зразок документів пропонується у вільному доступі. При цьому відкладати початок опалювального сезону також не варто, оскільки система схильна до погодних умов, які можуть згубно на неї вплинути, що призведе до витрат грошей і часу на приведення її в належний режим роботи.

Під час припинення роботи опалювальних систем необхідна підготовка до опалювального сезону в Україні, а також повинні дотримуватися наступні умови:

1. Пори року. У більшості випадків опалення відключають з квітня по екватор травня (з урахуванням географічного положення регіону і його кліматичної картини).

2. Метеопрогноз. Очевидно, що перед відключенням систем подачі тепла звертається увага на погодний сценарій Гідрометцентру: якщо найближчим часом прогнозується сильне зниження температур, то опалення залишається в роботі. На довершення цього, якщо похолодання буде досить тривалим, тепло також продовжить надходити в приміщення.

3. Для закінчення опалювального сезону стовпчик термометра повинен перевищувати позначку в + 8 градусів, при цьому ця умова повинна дотримуватися мінімум протягом п’яти попередніх днів.

Опалювальний сезон

Як вважається ціна?

Відповідно до постанови Кабміну № 485 ціна газу розраховуються нові тарифи до опалювального сезону в 2019-2020 році як мінімальна з нижчеозначеного переліку:

  • вартість для комерційних клієнтів за минулий місяць;
  • середнє арифметичне значення вартості на Українській енергетичній біржі;
  • вартість за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018-го;
  • середня митна ціна зовнішньоторговельного природного газу.

Після розрахунку «Нафтогаз» з чотирьох вартостей вибирає мінімальну і по ній торгує вищевказаним паливом. Дана дія сприяє, з одного боку, збереженню «імпортного паритету», з іншого – робить можливим зниження розцінок при ринкових умовах. Це досягається останні місяці. Природний газ в рамках світової економіки стає дешевшим, у зв’язку з цим його ціна падає і для українців. За словами НАКу, вартість блакитного палива, за якою «Нафтогаз» реалізує його в липні газзбутам і постачає їм клієнтів, отримана при розрахунку — це 4 905,97 грн за тисячу кубометрів (виключаючи транспортні витрати і ПДВ). У зіставленні з червнем ціна газу знизиться на 648 грн, або на 11,7%. Остаточна вартість в регіонах України підпорядковується розцінкам на розподіл палива, прийнятого НКРЕКП для обласного або міського газу. Імпортери повинні повідомляти своїм клієнтам про остаточну вартість.

З урахуванням звичайних принципів витрачання, під час опалювального сезону сім’я у складі трьох осіб у приватному будинку площею 60 кв.м втрачала 2,4 тис. грн на обігрів приміщення, водопідігрів і Готування за старими тарифами на природний газ. Якби нові розцінки були прийняті в обіг в зимовий період, цей же обсяг палива обійшовся в ціну близько 1,8 тис.грн.

Заощадження при цьому було б близько 600 грн на місяць. Нововведення 2020 року обсяг абонентської плати прикріпили до потужності лічильника. За першим принципом розрахунку виходило, що деяка частина сімей буде платити більше, ніж слід. Таким чином, 70% українців використовують природний газ виключно для готування. Потужність газової плити-близько 1,2 куб.м на годину. Разом з тим пропускна здатність лічильника – 2,5 куб. м (G 1,6).

Виходить, при споживанні 1,2 куб.м за старою методологією люди змушені були б сплачувати стільки ж, скільки і за 2,5 куб. м. у сучасній варіації всім, хто використовує тільки газову плиту, було запропоновано вираховувати абонентську плату як за 1,2 куб. м. наприклад, абонентська плата в Києві за старим принципом розрахунку склала б близько 29,3 грн, а за новим – 34,3 грн.

Порівняння з розцінками в кінці цього сезону роботи систем опалення дає прогноз про підвищення цін на 20% і більше. Це пов’язано з тим, що прийняте 19 жовтня «Положення про покладання спеціальних обов’язків » (т. зв. ПСО) дає можливість Кабміну вимірювати вартість палива за новим кліше.

Відповідно до цієї формули, передбачається, що ціна на природний газ зросте до 12 314 грн за тисячу куб.м з початку 2020 року. Це без співвіднесення з вартістю на арені світової економіки. Сума платежів збільшиться через деякий час після.

За підрахунками фахівців, збільшення ціни на паливо на 20% (при тому, що газ становить 75-77% від вартості на тепло) спричинить за собою і підвищення вартості обслуговування систем опалення приблизно на 14-16%. Крім того, все це буде в прямій залежності від методу обліку:

1. На даний момент мешканці будинків, в яких відсутній прилад обліку, віддають 39 грн./кв. м., а в наступному сезоні подачі тепла в житло виплачуватимуть 44 грн./ кв. м.

2. Будинки з встановленими приладами обліку тепла (рамками управління) в поточний період платять 30 грн./ кв. м., але до кінця календарного року будуть віддавати 34 грн./ кв. м.

3. Мешканці будинків з індивідуальним теплопунктом на сьогоднішній день оплачують тепло за вартістю в середньому близько 20 грн./ кв. м., надалі ця ціна підвищиться до 23 грн./ кв. м.

оформити субсидію в Україні в 2020 році

За словами Олега Попенка, взявши в приклад Київську житлоплощу в багатоквартирному будинку в 50 м. кв., в прийдешньому сезоні подачі тепла за її теплообслуговування господарі повинні будуть заплатити від 1 150 до 2 200 грн. в місяць — в той час, як в минулому сезоні опалення та ж послуга обходилася в районі 1 000-1 950 грн. Можливе зниження ціни, але воно не відбудеться найближчим часом. Фахівці стверджують, що держава має шанс зменшити ціну на паливо більш, ніж на передбачувані 300 грн. на тисячу куб. м. Як було повідомлено Галайдою, жителям України реалізують природний газ за формулою » Дюссельдорф+», яка колись була заснована Гройсманом, за вартістю 8 550 грн. за тис. куб. м., разом з тим пропонуючи на деякий час її зниження на 300 грн. через зменшення ціни блакитного палива на біржі.

Встановлюючи ціну на газ на вітчизняному ринку порівнянно з вимогами жителями регіонів, тобто спираючись на справжню собівартість видобутку в 2018 році, а не на передбачуваний зовнішньоторговельний паритет, остаточна вартість для населення повинна знаходитися в районі до 5 000 грн. (з урахуванням доставки та ПДВ) при чинному ступені оподаткування. При цьому в разі зниження цього ступеня, кінцева ціна для жителів України може скласти до 3 500 грн. (з доставкою та ПДВ).

Очевидно, що при всьому цьому для підтримки комфортної температури в приміщеннях поза конкуренцією залишається експлуатація систем кондиціонування.

Рядовий кондиціонер забезпечує житлове приміщення 2,5-5 кВт енергії тепла, при всьому іншому витрачаючи всього близько 1 кВт електроенергії. Найбільш вигідними вважаються інверторні кліматизери останнього покоління з роторними компресорами. Такий прилад виробляє в 5 разів більше тепла, ніж витрачає енергії. Разом з тим виключено говорити, що температура для початку сезону опалення є найважливішою обставиною. У роботі комунальних підприємств важливо і, коли закінчується опалювальний сезон в Україні. Сезон продовжує мати велике значення: якщо листопад продовжує радувати теплом, опалення все одно почне свою роботу.

Добавить комментарий