Середа, 6 Липня, 2022
Додому Новини Чисельність армії та озброєння України на 2022 рік

Чисельність армії та озброєння України на 2022 рік

за ukrop
0 коментар

Сьогодні дуже велика кількість людей цікавиться думкою про те, що являє собою чисельність та озброєння армії України на 2022 рік. Проте почати варто з історії, тим більше питання досить суперечливе.

Справа в тому, що історія завжди є політикою. І це заважає спокійно вирішувати, від кого пішла українська армія – від польського козачого війська чи вільних запорожців. Щоправда, відверто кажучи, це не зовсім важливо на сьогоднішній день, тому що військові сили України змінюються під час подій, що почалися в екрані 2022-го року, тож обговорювати те, як виглядає армія, варто саме зараз.

Для довідки!

Наразі армія України посідає 22-е місце у світі за бойовою потужністю. Офіційно чисельність армія України у 2022 році, тобто кількість людей, які офіційно задіяні в цій структурі – 200 000 осіб, резервістів – 250 000 осіб, а людей, які мають хоча б невеликий бойовий досвід, протягом останніх подій, що вже й більшим – понад 400 000 осіб.

Українська армія формується рахунок Солдатів, які закликають дуже терміново військову службу. Звичайний термін жива становить від 18 до 27 років. Є також представники контрактної армії і про це говорить відео озброєння та чисельності армії України.

Останні новини

Ні для кого не секрет, що зараз відбувається на території України. І Володимир Зеленський вирішив збільшити чисельність армійських підрозділів шляхом призову до армії 100 000 чоловік.

Чисельність армії планується збільшити протягом найближчих кількох років, при цьому термін служби для контрактників також зросте. До речі, про це президент країни заявляв ще до того, як на території України розпочалися воєнні дії. При цьому Володимир Зеленський закликає зберігати єдність та не панікувати.

Ситуація в армії на сьогодні

Досить складно давати якісь прогнози щодо того, як виглядатиме армія чи як вона виглядатиме сьогодні, тому що ситуація постійно змінюється ісклад збройних сил України визначається різними факторами.

Сьогодні українська армія є оновленою. Військові сили України змогли зібратися у важкій ситуації розробити гнучку тактику, яка передбачає використання нових видів озброєнь. Зброю в Україну завозить захід, здебільшого використовуються піхотні комплекси, тобто протитанкові та зенітні установки, і паралельно поставляються медичні комплекти, а також тепловізори. Саме ці продукти є основними у війні з Росією.

Зброя та техніка, яка сьогодні є в Україні, буває двох типів. Є старі системи, які використовувалися ще за радянських часів, а також нові – західні. При цьому проблемою стало те, що українські воїни не були знайомі з новим обладнанням для війни, яке може заводитися на захід, тому сьогодні ці країни партнери, які допомагають Україні, шукають радянську зброю, тобто те, що відповідає старому зразку, бо це дозволяє української армії затримувати російський наступ, доки йде освоювання нової техніки.

Нове озброєння

На сьогоднішній день складно сказати, які бойові одиниці є в українській армії, бо в пресі згадується про те, що в Україну приїхали:

  • ракетні установки RM-70 із Чехії;
  • установки «Град» – їх надіслала Польща, причому в якій кількості не розголошується;
  • Америка надала гаубиці М777.

Очікується також оновлене стрілецька зброя України, гунічне обладнання з Німеччини, і свої гаубиці планують надіслати Австралія та Канада. Окремо варто сказати, що розглядається питання щодо того, що Америка надаватиме Україні далекобійні ракетні установки. Вони зможуть вражати цілі з відривом до 300 кілометрів, і це стане прямою загрозою для будь-якого агресора.

Окремо варто сказати про те, що в Україні є своя артилерія, але вона є радянським виробництвом, правда проблемою є закупівля боєприпасів, які дуже швидко закінчуються, так що не можна сказати, що все йде гладко

Бронетехніка постачалася в Україну активно ще й перед початком війни, також на її першому етапі, і це стало дуже правильним рішенням, бо згодом ситуація показала, що саме легка протитанкова зброя є захистом проти активного військового наступу. Українські танки бере участь в обороні, вони ж зазнають втрат, але з-за кордону було постачання кількох сотень танкових машин.

Новинки озброєння, які очікуються в українській армії у 2022-му році

Ще до війни було анонсовано те, що українська армія повинна удосконалюватися, причому планувалося зробити це за кілька позицій відразу.

Спочатку згадувалося про те, що з’явиться новий літак у збройних силах України, причому за нього навіть було внесено авансовий платіж. Поки що вважається, що він буде готовий до кінця поточного року, але поточні події не дозволяють давати більш конкретні дані з цього приводу.

Також Україна продовжує створювати москітний флот, як у Швеції. Це передбачає збільшення кількості дрібного корабельного складу, і варто сказати, що сьогодні в Україну вже прибуло чотири американські кораблі Island як безоплатна допомога. Кожен з катерів має штатне озброєння, що передбачає наявність кулеметів та автоматні установки, керувати яким можна дистанційно.

Не можна не сказати також, що у 2022 році військово-морські сили української армії також отримають кілька нових патронів катерів. Вони мають бути оснащені для патрулювання особистих та прибережних зон води. Йдеться про катери Mark VI, який є новою американською розробкою. До речі, вони не перебувають на озброєнні жодної іншої держави, за винятком Америки.

Як висновок можна сказати, що стан української армії на 2022 рік визначається тим, яка допомога надсилається для неї в конфлікті з Росією. Неможливо повністю оцінити все, бо щодня є як поповнення, так і втрати. Однак той факт, що українська армія знаходиться на 22-му місці за потужністю у світі, вже багато про що говорить.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар