Амністія в 2020 році в Україні

Раз на рік українська держава по відношенню до певних категорій людей, які вчинили не сильно тяжкі злочини, має право оголосити дострокове звільнення. Заарештовані, з яких знята вина, звільняються з місць позбавлення волі протягом трьох місяців після оприлюднення постанови.

Амністія в 2020 році в Україні

Нові правила про амністування

Законодавчі зміни щодо норми виходу на волю відбулися вже цього року. Останні новини про амністію в Україні говорять про те, що в судочинстві додається ряд поправок, і розглядаються деякі статті Кримінального кодексу України. Так, наприклад, рішення указу про звільнення, як відомо, вноситься державними службами, а його остаточний вердикт виносять судді. Також обов’язковим є прохання адвокатів. Цього року для подачі про помилування, крім заяви про клопотання правопорушника і його адвоката потрібно звернення найближчих родичів. Коли у підсудного людини є причини, за якими він може бути звільнений, з них вибирають найбільш значущу, так як вона дає велику можливість на вибачення.

Що вийшов на волю раніше терміну в’язень протягом десяти років повинен бути зразковим громадянином, так як повторного платні про його помилування більше не буде.

У судочинстві описано точний перелік відповідальних осіб, які повинні перебувати на засіданні. Наприклад, коли засудженому виносять постанови від відбування покарання, в залі обов’язково повинен бути присутнім прокурор або законний представник неповнолітнього посадженого. Тепер брати участь на засіданні може і захищає сторона з приводу винесення рішення про кримінальний вихід на свободу.

Визнані винні особи, які потрапляють під правову дію цього закону, можуть в судновому залі дати обґрунтовані свідчення з приводу злочину. У разі неявки правопорушника на засідання, обговорення справи не відкладають і проводять без його участі. Також в’язень має право відмовитися від власного звільнення.

Де можна навести довідки про клопотання?

Багато заарештованих перед заявою про прохання, мають право отримати консультацію у адвоката, поцікавившись, коли буде амністія і для якої категорії судимих людей.

Від відбування покарання може звільнитися така група засуджених:

 • чуже злодіяння приписав собі (в тому випадку, коли є докази і пом’якшувальні факти);
 • літніх осіб з поганим станом здоров’я;
 • тяжкохворих ВІЛ-інфекцією, туберкульозом та іншими серйозними захворюваннями, що несуть небезпеку багатьом, хто знаходиться у в’язниці;
 • жінок, які готуються стати матерями, а також мають малолітніх дітей;
 • ліквідаторів аварії на ЧАЕС;
 • інвалідів.

Зазначений контингент громадян має першочергове право вийти на волю. До того ж, на певну міру можуть сподіватися особи, які не досягли повноліття, які відсиділи незначний термін за правопорушення і ступінь тяжкості їх злочину вважається легкою або середньою.

Амністія в 2020 році

Хто може розраховувати бути на волі?

Кримінальники, які звинувачуються в особливо тяжких злочинах, на милість від держави не повинні розраховувати. Тільки Верховна рада вирішує питання про те, які статті потрапляють під амністію в 2020 році в Україні.

Цього року зняття в обвинуваченого судимості торкнеться такої категорії:

 • Неправильне поводження зі зброєю, що спричинило за собою смертельний результат людини.
 • Вчинення злочину при сильному емоційному хвилюванні.
 • Захист гідності і честі громадян (нанесення смертельного каліцтва нападнику).
 • Учасники АТО, не причетні до смерті інших людей.
 • Ненавмисне протиправну поведінку.
 • Злодіяння, яке не спричинило смерті оточуючих.

Коли постанови стає дієвим?

Закон про кримінальну амністію повинен узгоджуватися в різних відомствах, в Палаті представників проходять всі читання, після схвалення Радою Міністрів його підписує президент. І тільки тоді коли він вступає в силу його можна застосовувати. При встановленні норм такої постанови, приділяється головна увага тим порушникам, у яких немає ніяких підстав на право вийти із зони ув’язнення.
Як правило, процедура амністування легкої і швидкої не буває. Після оприлюднення главою держави такого розпорядження, в’язні їх найближчі родичі готують адвокату вимагають документи, а також прохання. Далі справа переглядається суддею. Пильна увага звертається на такі дані засудженого:

 • тяжкість провини;
 • час перебування обвинуваченого на зоні;
 • життєві плани тюремника на майбутнє;
 • вік і самопочуття засудженого, наявність на його утриманні або на піклуванні близьких або родичів;
 • сімейний стан;
 • можлива загроза для оточуючих;
 • життєдіяльність заарештованого до вчинення ним протиправних вчинків.

Коли відповідне рішення прийнято до виконання, судимий, отримавши позитивну відповідь, оформляє належні документи і залишає територію зони ув’язнення.

Амністія

Хто надасть квиток на волю?

Ще в 2018 році влада намагалася привести таке розпорядження про прощення у виконання. Але офіційного оголошення так і не було. І навіть тоді, однозначної відповіді на питання, буде амністія чи ні в 2019 – 2020 в Україні у політиків не знайшлося. Адже такий процес виходу на волю не є обов’язковим або систематичним. Оголошувати прийняту міру може тільки президент.

Часто такий закон використовують як інструмент в політичних цілях. Особливо в ході президентської компанії, з нагоди важливого свята або події в країні.

На найближчу амністію можуть розраховувати громадяни, які не досягли повноліття, які вперше опинилися в місцях відбування покарання, ув’язнені на короткий термін, а також учасники війни.

У законодавстві внесені поправки про зняття кримінального покарання. Прийнятий законопроект дозволяв виходити з місць позбавлення завчасно тим засудженим, які безпосередньо брали участь в АТО і не були причетні до вчинення важких протиправних дій. Право виходу на волю в цьому 2020 році мають ті ув’язнені, які не брали участь в обстрілі, не вбивали військових і мирних жителів. Закон про кримінальну амністію в Україні діє на всіх проживаючих у так званих Донецькій і Луганській республіках.

Чи варто чекати дозволу виходу на свободу сьогодні?

В українському суспільстві налічується сотні тисяч людей, які вчинили протиправні діяння і мають право на кілька років раніше вийти з місць ув’язнення. Однак, більшість громадян не хочуть бачити кримінальників на волі, так як вони можуть створювати небезпеку оточуючим і здійснювати свавілля.

У минулому 2019 році успішно пройшли президентські та парламентські вибори. Як відомо, Закон Про амністію набирає чинності після передвиборчої кампанії. На думку політиків, які зацікавлені у вирішенні даного питання, прийняття нормативного акту про достроковий випуск з в’язниці заарештованих важливий і необхідний всім громадянам України. Тільки тоді надається можливість зменшити кількість місць у камерах ув’язнення. Так що будемо чекати, коли набуде чинності амністія в Україні вже в цьому 2020 році.

Отримати квиток на довременний випуск — Це великий шанс оступився людям, які помилково вчинили правопорушення, але у них знайшовся прекрасний випадок повернутися в соціум.

Добавить комментарий