Амністія в 2021 році в Україні

Востаннє кримінальна амністія в Україні була в 2016 році, хоча законодавчо цей захід допускається до проведення щорічно. Останній раз приводом послужило велике перенаселення в тюрмах, через що були високі показники смертності.

Після того як була проведена амністія деякі ув’язнені за слаботяжким статтями вийшли на свободу, поряд з цим збільшується число злочинів, а також громадян, які стали скаржитися, через те, що боялися за свою безпеку.

Амністія в 2021 році в Україні

Варто докладніше розібратися, що собою являє амністія, наскільки вона небезпечна для мирного населення і коли конкретно буде проводитися найближча амністія в 2021 році на Україні?

Амністія в Україні: особливості

Отже, що собою являє амністія-звільнення осіб які перебувають у в’язниці за легкими і неважкими звинуваченнями, коли зменшується термін відбування покарання частково або повністю.

Амністія проводиться за Указом Президента, документ підтверджується на сесії Верховної Ради. У законі передбачена можливість звільнитися 1 раз на рік, під цей захід парламентаріями формується перелік осіб, які можуть бути амністовані.

Цікаво, що в законодавстві не передбачена заміна одного покарання іншим, амністування — це або повністю звільнення від зазначеного судом терміну, або звільнення від половини або частини терміну покарання. Також може бути передбачена Індивідуальна амністія за тією чи іншою статтею, або за станом здоров’я або іншими показниками.

З кожним засудженим під окремий указ про амністію проводиться ретельна перевірка всіх матеріалів справи засуджених, медичних показників, час проведеного в місцях ув’язнення.

Амністія до річниці Незалежності

В Україні в 2021 році намічається 30-ти річчя Незалежності України, у зв’язку з цим парламентарії готують указ про амністію раніше ув’язнених за деякими некримінальними і не важкими статтями. У такому випадку важливо вивчити, які статті потрапляють під амністію в 2021 році в Україні і, які є додаткові умови:

 1. Передбачається звільнення від покарання засудженим особам, які не вчинили умисного кримінального вчинку, не сидять у в’язницях за особливо тяжкими статтями (до статті 12 Кримінального кодексу).
 2. Можуть розглядатися заяви ув’язнених, які були визнані винними в необережному злочині, ненавмисному нанесенні шкоди середньої тяжкості.
 3. У питанні, коли буде амністія можна розглянути можливість для українців, які в момент вчинення протиправних дій не досягли повнолітнього віку, потрапили в колонії і розподільники.
 4. Амністія торкнеться жінок, які були вагітні на момент прийняття судом рішення.
 5. Засуджені, які були не позбавлені батьківських прав в момент прийняття законного рішення і мають дітей віком до 18 років або утриманців на утриманні, наприклад, дітей або батьків інвалідів.
 6. Ув’язнені, які мають інвалідність 2, 3 групи або є офіційний висновок про активну форму туберкульозу, онкологічних захворювань, імунодефіциту. За протоколами Всесвітньої організації охорони здоров’я це важкі хворі, які не можуть перебувати в місцях ув’язнення, де немає спеціального медичного догляду. Існує спеціальний список всіх захворювань, які можуть стати приводом для формування документів на амністування ув’язненого.
 7. Під амністію 2021 року потраплять ув’язнені, які на момент формування законодавчого проекту досягли пенсійного віку.
 8. Ветерани війни та учасники бойових дій, які в наслідок мають інвалідність, важкі травми, будь-які погіршення здоров’я.
 9. Засуджені, які мають офіційний статус учасника в ліквідації ЧАЕС або потрапляють під дію їх статусу.
 10. Останні новини про амністію в Україні в 2021 році говорять, що звільнення буде поширюватися на осіб, які мають обох батьків у віці 70 років з інвалідністю 1 групи.
 11. Дати документ про амністування тим, у кого стаття не пов’язана зі згвалтуванням, заподіянням шкоди дітям, і при цьому ув’язнений відбув у в’язниці не менше 1\4 частини винесеного судом вироку.
 12. Можна звільнити достроково від відбування покарання, ув’язнених за середньотяжкими статтями, які передбачають ув’язнення до 12 років, якщо українець відсидів не менше половини терміну.
 13. Звільнити ув’язнених за важкими статтями, якщо вони засуджені вперше, за умови, що на момент прийняття офіційного документа вони відсиділи половину терміну.
 14. У 2021 році можливо в 2 рази скоротити термін, встановлений раніше судом, за не особливо тяжкі злочини, які раніше не був представлені до амністії, на підставі статей 1-6 даних норм.
 15. «Відпустити на волю» тих ув’язнених, у яких решта не відсидженого терміну становить менше 1 року.

На кого Амністія НЕ поширюється?

Варто знати не тільки, коли вступить в силу але і, які Особи не будуть амністовані:

 • Засуджені повторно, які умисно вчинили злочини.
 • Ув’язнені, які вже були амністовані, але повторно потрапили «за ґрати» за важкою статтею протягом останніх 10 років.
 • Особи, які вчинили умисний, тяжкий злочин, і визначені судом, як не придатні до УДО та амністування.
 • Ув’язнені, у яких вже дорослі (повнолітні) діти, визнані інвалідами І злочин було скоєно проти їх свобод, честі і гідності., знецінили їхні інтереси.
 • Засуджені, які мають батьків віком старше 70 років або з групою інвалідності, за статтями за злочини з честі, гідності або заподіяння шкоди здоров’ю.
 • Ті, хто отримав за свої злочини довічний термін.
 • Ув’язнені, які мають» в арсеналі » 2 і більше судимостей за особливо тяжкими статтями, крім ситуацій, коли можлива індивідуальна амністія.
 • Амністування не торкнеться громадян, що займаються торгівлею людьми, донорством на» чорному » ринку, викраденням і тортурами людей.
 • Ті, хто були засуджені за тероризм, акти проти національної безпеки країни, бандитизм з обтяжуючими нюансами.
 • Ув’язнені, які були засуджені за діяння, внаслідок яких загинули 2е і більше громадян.
 • У 2021 році амністія не торкнеться тих, хто отримав термін за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, внаслідок яких жертва померла.
Амністія в Україні

Також в кожному підготовленому законодавчому акті може окремо зазначатися причина і категорія осіб, яким буде відмовлено в амністуванні.

Можливість достроково вийти» на волю » не поширюється на ті злочини, які продовжують скоюватися злочинцями, на момент набрання чинності відповідного законодавчого акту в силу.

У деяких випадках, передбачається групова амністія, що передбачає можливість звільнення для діяння, вчинені до певної дати, якщо до моменту підписання указу дотримуються всі відповідні вимоги.

Порядок проведення

Ініціативу про те, коли набуде чинності амністія в Україні у 2021 році як проходитиме має «піднімати» особа, яка має можливість здійснювати формування документів під обвинувачення та подальший нагляд у суді. Також до кола обов’язків входитиме дотримання виконавчих покарань або альтернативних заходів обмеження свободи.

Цікаво! Якщо один ув’язнений підпадає під кілька пунктів амністії, він і його законні представники можуть вибрати ті підстави для звільнення, які пропонують максимально хороші умови.

Особливі умови

Існує ряд категорій, які можуть потрапити під амністію, на них поширюються окремі умови:

 1. Засуджені іноземні громадяни дотримуються в укладенні міжнародних правових норм, відповідно амністовані можуть бути за участю прокурора.
 2. Якщо питання стосується амністування неповнолітнього українця, обов’язково повинен бути на слуханні опікун, захисник або законний представник.

Незважаючи на бажання юридичних представників, важливу роль відіграє бажання самого засудженого на достроковий вихід з під варти, він повинен офіційно письмово це підтвердити.

Кожне рішення буде амністія чи ні 2020-2021 в Україні приймається індивідуально, розглядається комісією після вивчення всіх матеріалів справи, показань охорони і правозахисників про поведінку ув’язненого під час відбуття терміну.

Добавить комментарий