Ціни на нерухомість в Україні в 2022 році

Ринок нерухомості в Україні успішно розвивається. Потенційні покупці можуть уважно ознайомитися з численними пропозиціями для того, щоб залишитися гарантовано задоволеними. Отже, потрібно розуміти, що чекає ціни на нерухомість в Україні в 2022 році. Житло все-таки буде дорожчати, але темпи зростання вартості сповільняться.

Передбачається, що підвищення складе 5-8 відсотків. Серед факторів можна відзначити збільшення собівартості будівельних заходів, адже стався стрибок металопродукції, скла, бетону, пластику. Попит також виявляється значущим аспектом, хоча відноситься до вторинних факторів.

Ціни на нерухомість в Україні в 2022 році

Якою буде ситуація у сфері нерухомості

Темпи будівництва залишатимуться колишніми. Забудовники хочуть виключити те, що вони відстають в термінах здачі по об’єктах, які були розпочаті. Потім вже вдасться запускати нові проекти. Навіть у 2021 році забудовники змогли нагнати втрачені темпи будівництва, причому вдається вводити в експлуатацію численні об’єкти. Звичайно, надійні забудовники намагаються будувати об’єкти у встановлений термін або з затримкою в 2-3 місяці.

Багато потенційних покупців розуміють, що важливо знати, якою буде Динаміка цін на нерухомість в 2022 році в Україні. Забудовники часто пропонують знижки для потенційних покупців, але їх розмір не перевищує 10-15%. Беручи до уваги той факт, що квартири вже подорожчали до 25%, вигода виявляється сумнівною. Найбільш затребуваними є одно-, двокімнатні квартири, а знайти знижку на такі пропозиції важко. Девелопери можуть виставити на продаж невелику кількість квартир зі знижкою, але оплата повинна бути 100%. Однак знижки на ходові квартири пропонуються набагато частіше.

Чи можлива розстрочка

Іноді у покупців недостатньо грошей для покупки квартири. Однак в такій ситуації можна орієнтуватися на отримання розстрочки від забудовника на 3-5 років, іноді – на 7 років. Розмір початкового внеску повинен скласти 10-20%. Важливо розуміти те, що без подорожчання розстрочка може бути надана на рік-півтора, а потім платежі все-таки почнуть збільшуватися через те, що підвищується ціна квадратного метра житла.

Також можна скористатися державною іпотекою під 7%. Однак такі кредити найчастіше надаються для вторинного житла. Іноді можливе отримання знижки від держави при покупці житлових об’єктів на первинному ринку нерухомості.

Багато потенційних покупців цікавляться, коли впадуть ціни на нерухомість. Насправді не планується те, що об’єкти будуть пропонуватися за більш доступними цінами найближчим часом.

Чому житло дорожчатиме далі

Бажано розуміти, який актуальний прогноз ринку потрібно брати до уваги. Представники Асоціації фахівців з нерухомості відзначають, що зростання склало 20% в 2021 році, адже подорожчання здійснювалося протягом першого півріччя. На вторинному ринку зростання було не настільки інтенсивним, але за оцінками експертів він склав 15-17%.

Важливо розуміти те, що інфляція розігналася до 10,2%. Саме з цієї причини без подорожчання квартир неможливо було б обійтися. До того ж відзначаються низькі ставки за депозитами, відсутність стабільності в економічній сфері через пандемію.

Потрібно відзначити те, що міграційні процеси стимулюють попит на житло, а відповідно – подорожчання. Всього лише за пару років показник продажу виріс з 40-45% до 67-68%.

Нерухомість в Україні в 2022 році

У 2022 році перераховані вище фактори будуть менш значущими. Наприклад, ціни на метал на міжнародних ринках досягли піку в червні 2021 року, а потім знизилися на 15-20%. Восени 2021 року відбулося зміцнення гривні, причому багато забудовників орієнтуються на ціноутворення в доларах. Експерти прогнозують уповільнення інфляції, причому до державного бюджету рівень становить за прогнозами 6,2%, а в Нацбанку – 9,6%.

Чи є можливість успішно купити житло

Потреба в купівлі житла є у 40% громадян України. Однак тих, хто готовий купити нерухомість, всього лише 3-5%. Таким чином, багатьом українцям доводиться відмовлятися від можливості зробити потрібну покупку. До теперішнього часу відзначається зниження купівельної активності: на первинному – на 20%, на вторинному – на 10-15%.

Насправді збільшення доходів українців і розвиток іпотеки (наприклад, в Європі кредити часто надають під 3-5% річних) могло б перезапустити процеси ціноутворення. Однак таких змін ще неможливо очікувати. Саме з цієї причини важливо здійснювати аналіз ринку нерухомості України для того, щоб постаратися визначити найбільш підходящі періоди для здійснення великої покупки.

В Україні успішно реалізовується програма»Доступне житло». Вона дозволила знизити ставки кредитування. Раніше фінансові організації надавали позики під 18-20%, але тепер ставка становить 7%. У наші дні приблизно 1% угод на ринку вдалося оформити саме через цю програму, адже критерії кредитування є вузькими. Більш того, важливо підтвердити свої доходи, а ще потрібно відповідати певним вимогам фінансово-кредитних організацій.

До чого потрібно готуватися в 2022 році

Багато людей намагаються зрозуміти, як будуть змінюватися ціни на квартири в подальшому.

Раніше відзначався період активного зростання вартості житлових об’єктів. Тепер приблизно півроку триватиме фаза цінової стабілізації. На її тривалість вплине ситуація в Україні в економічній і політичній сферах. Ціни вже досягли максимальних показників з урахуванням економічних та інфляційних умов, тому можливе невелике зниження. Однак це стане можливим тільки в другій половині 2022 року.

Експерти відзначають, що при подорожчанні будівельних матеріалів ціни на квартирі знову будуть підвищуватися. З цим доведеться змиритися потенційним покупцям, адже забудовникам все-таки важливо виходити в плюс, а не працювати без можливості орієнтації на отримання хорошого прибутку. Таким чином, на прогноз цін на нерухомість в Україні впливають численні фактори, тому навіть думки експертів виявляються разими.

Які об’єкти будуть заслуговувати уваги

Найчастіше потенційні покупці вибирають квартири в новобудовах. Інтерес до вторинної нерухомості поступово зменшується. Винятком виявляються об’єкти, які знаходяться в історичному і діловому центрах. Це ж відноситься і до житла в Києві. Потрібно відзначити те, що в столиці України найчастіше вибирають 2-3-кімнатні квартири, які знаходяться в центральних районах. Однокімнатні квартири також виявляються затребуваними, але більшою мірою у молодих людей.

Отже, важливо знати, за скільки реально купити квартиру в Києві:

  • 1-кімнатна: 1 933 035 гривень, за квадратний метр-45 937;
  • 2-кімнатна-2 762 742, за квадратний метр-43 355;
  • 3 – кімнатна-4 498 212, за квадратний метр-45 545;
  • 4-кімнатна – 12 783 051, за квадратний метр-61 623.

Таким чином, жителі столиці можуть уважно ознайомитися з численними пропозиціями, намагаючись зрозуміти, які варіанти будуть найбільш підходящими. У будь-якому випадку актуальну вартість житла в 2022 році в Україні важливо брати до уваги, щоб правильно планувати здійснення покупки.

Добавить комментарий