Ціни на нерухомість в Україні в 2021 році

У січні українські новинні видання нинішнього року поінформували читачів про невелике зростання цін на ринку житла. Подорожчання було відзначено, в основному, на двокімнатну вторинку. Відзначається, що виросли практично всі ціни на нерухомість в Україні в 2021 році – вартість житла підвищилася і в новобудовах, і на вторинному ринку.

Раніше експерти прогнозували неминуче подорожчання, пояснюючи його варіабельними причинами. Зараз є оприлюднені висновки від НБУ, згідно з яким ринок відновить баланс тільки після припинення карантину.

Ціни на нерухомість в Україні в 2021 році

Невеликий огляд

В українському інформаційному секторі можна зустріти варіабельні і часто нічим не підкріплені запевнення про неодмінне подорожчання новобудов і падіння попиту на Вторинне житло, особливо, збудоване за радянських часів.

Наприклад, відоме у вузьких колах видання Ліга. Нет запевняє, що ціни на багатоповерхівки піднімуться не через подорожчання будівельних матеріалів, викликаного інфляцією і підвищенням урядом акцизу і вартості проходження через митницю. На думку аналітиків видання, ціни на квартири у висотках зростуть саме тому, що впаде попит на квартири у вторинному сегменті.

Це твердження оскаржують дані Держстату:

 1. На початок поточного року – ціни піднялися не дуже значно, але у вторинному сегменті-вдвічі більше, ніж у щойно збудованому житлі.
 2. Восени минулого року, незважаючи на всі негативні очікування, на ринку нерухомості настало помітне пожвавлення.
 3. Будівельні компанії, незважаючи на скупчилися надлишки і вимушену необхідність здавати будинки з ще нереалізованими квартирами, не знижували ціни і прогнозували, що вартість житла в 2021 році в Україні помітно зросте з початком нового року.
 4. Однак багато аналітиків були впевнені, що не все так райдужно: попит підвищився через пропоновані бонусів, акцій і знижок. Але при цьому частина покупців просто пішла з ринку, через що в 2020 році восени відзначили зниження звичного обсягу угод майже на 40%.

У період активізації керівники будівельних компаній, агентств нерухомості були впевнені, що ажіотаж тимчасовий, і спостерігається тільки в окремих регіонах України. Його появу пояснювали результатом реалізації відкладеного попиту, сформованого тривалим карантином і страхом інфікування.

Причини: думка аналітиків

Фінансові аналітики впевнені, що зростання цін на нерухомості спровокував зовсім не купівельний ажіотаж, що став результатом реалізації відкладеного попиту. Вони впевнені, що це-результат сукупної дії трьох інших факторів:

 • боязні продешевити у продавців (як фізичних осіб, так і девелоперів, які купували ще недобудовану будівлю і встановлювали розцінки зі своїх міркувань);
 • оцінками агентств з нерухомості, які отримують відсоток з суми і компенсують таким чином недолік обсягу;
 • помітно підросла вартістю будівельних матеріалів, як результатом посилення урядом оподаткування та підвищення митних розцінок, інфляційних процесів, викликаних фінансовою кризою.
Нерухомість в Україні

Виходячи з цих факторів, можна вважати закономірним відхід з ринку нерухомості великих девелоперів. Раніше саме вони брали на себе необхідну рекламу і реалізацію житла ще на початковому етапі будівництва. Прогноз ринку продажів погіршився, накопичилася значна кількість квадратних метрів, якими нікому займатися, пропозиція перевищила попит.

Однак ця ситуація не дає відповіді на питання, коли впадуть ціни на нерухомість. Цілком ймовірно, що саме затишшя в масових забудовах стане причиною нового, невеликого підвищення. Власники будівельних компаній вважатимуть розумним подорожчання готових метрів площі більш доцільним кроком, ніж вкладення в нові об’єкти в складній ситуації.

Висновки від Нацбанку

Такі висновки були опубліковані в кінці 2020 року, коли в країні вирувала фінансова криза. Але вони не втратили актуальності в другому кварталі нинішнього, тому що криза нікуди не подівся. Зростання інфляційних процесів особливо помітне за цінами на продукти, в деяких випадках досягли 20-25% рівня, хоча Держстат як і раніше запевняє в 7% рівні інфляції і неминучості швидкого відновлення економіки.

Нацбанк запевняє, що прогноз цін на нерухомість в Україні складно назвати оптимістичним, оскільки цей ринок вже наприкінці минулого року почав переживати наслідки світової пандемії. Оптимізація передбачалася паралельно з ослабленням карантину. Виходячи з лідируючих позицій по захворюваності і смертності в Україні, в Європі і світі, цей позитивний процес явно не варто очікувати незабаром.

Аналіз ринку нерухомості України від провідного банку країни заснований на декількох кілька вільних припущеннях. Набагато наочніше перспективи видно в очевидних фактах:

 • знизився попит на житло економ-класу, це означає, що верстви населення із середнім достатком не можуть відкладати кошти навіть на бюджетні покупки.
 • очікування відкладеного попиту вже не виправдані-він проявився восени минулого року і поступово втратив активність.
 • * * обсяги будівництва знизилися по всій країні, але особливо наочно це видно в столиці України, де ціни, як і попит, були стабільно високими. Частково це сталося через відхід з ринку девелоперів, а можливо і через зубожіння населення.
 • * • можливо, ситуацію вдалося б стабілізувати завдяки іпотеці зі зниженими процентними ставками (у Києві банки буквально на кожному розі), але карантини і нинішня червона зона залишили багатьох киян без стабільного заробітку;
 • * * відповідь на питання, за скільки реально купити квартиру в Києві, залежить від кількості кімнат і району-в одному можна купити трикімнатну за ціною однушки а в іншому і однокімнатна квартира коштує гранично дорого;
 • * * середня ціна на однокімнатну, (навіть з урахуванням 5% подорожчання на початку нинішнього року з ініціативи численних продавців), все одно менше торішньої вартості в цей же час на 1,8 тис.доларів.

Динаміка цін на нерухомість в 2021 році в Україні збільшилася через величезну кількість людей, охочих продати однушки і двушки (імовірно, це ті, хто вкладався в нерухомість і здавав її туристам і гостям міста). За тією ж аналітикою, саме це-причина небажання населення продавати трикімнатні, які коштують дорожче: тому що в них живуть, а не використовують для здачі в оренду.

Підсумовуючи сказане

Відповідь на питання, що чекає ціни на нерухомість в Україні в 2021 році, однозначна – підвищення. Падіння або обвалу цін не буде. Можна привести в приклад аналогічну ситуацію трирічної давності в Росії: ні агентства з нерухомості, ні девелопери, ні забудовники навіть не замислювалися про потенційне зниження цін. Коли ситуація вже досягала критичного рівня, і передбачалися самі негативні сценарії, директори агентств з нерухомості збиралися піднімати розцінки через подорожчання будматеріалів.

Тоді держава ввела деякі послаблення для покупців, які хотіли взяти житло в іпотеку, з’явилася можливість вкладати в нього материнський капітал, отриманий за дитину. Так вдалося ліквідувати мильну бульбашку з величезного числа новобудов. Зараз українському уряду не завадило б задуматися про тотальне зубожіння населення, яке пояснює падіння попиту на бюджетне житло. Однак у нього інші, більш нагальні проблеми-платежі по неухильно зростаючому зовнішньому боргу, майбутні в 3 і 4 кварталі.

Добавить комментарий