Виробничий календар на 2022 рік для України

Виробничий календар на 2022 рік для України нормативний документ, відмовитися від якого не дозволили ні українізація, ні декомунізація, проведення якої в останні роки диктує прийняття безлічі дивовижних актів, що вносять зміну в чинне законодавство.

На всьому пострадянському просторі-це єдина держава, де затвердження цього важливого документа не відбувається при узгодженні тристоронньої комісії і не затверджується на рівні уряду.

Виробничий календар на 2022 рік для України

Для чого застосовується і ким складається

Робочий календар на 2022 рік в Україні (така постійно впроваджувана назва виробничого календаря, що містить всі ті ж необхідні дати і відомості, але перейменованого в рамках декомунізації) – документ, в якому є безліч корисних відомостей. У деяких джерелах згадується, що Кабмін України все ж має до нього якесь відношення, але не затверджує його на нормативному рівні.

Однак в кожному році невідомі укладачі повідомляють громадянам, що всі наведені дані відповідають правовим положенням, викладеним в ТК і постановах керівних органів, що регламентують Розрахунок робочих годин на різні часові періоди (місяці, квартали, півріччя і рік). Згідно з нормами законодавства, в Україні проводяться і переноси деяких загальнодержавних вихідних, що збіглися з суботою або неділею.

Виробничий календар для України в таблиці виконується з використанням інфографіки, що дозволяє легко диференціювати вихідні на ділі, будні дні та українські знаменні дати. У публікації, названій робочий календар, можуть розміщуватися відомості за рік або за кожен місяць окремо, вони викладаються в довільній формі, оскільки рекомендації Кабміну керівниками підприємств і організацій можуть ігноруватися, якщо в цьому є необхідність.

Робочий графік, наведений у календарі, не поширюється на ПФУ, Укрпошту, Держказначейство та банківські структури. Останні в Складання графіка орієнтуються на вказівки Нацбанку України.

Бухгалтерський сайт пояснює важливість документа, затвердженням якого не займається уряд, наступним переліком позитивних сторін у використанні і зручності: завантаживши і роздрукувавши запропоновані дані, можна:

 • не запам’ятовувати знакові дати, але бачити їх в інфографіці за відповідними відтінками, в які їх фарбують;
 • своєчасно нараховувати зарплату працівникам та пам’ятати про сплату податків державі;
 • вважати нарахування допомоги та лікарняних листів: у вихідні та будні, вирахуванням свят;
 • отримати всю необхідну інформацію по місяцях, кварталах і за 12 місяців;
 • скласти робочий графік, зміни або чергування, вахти і графік відпусток.

Завантажити робочий календар-значить, отримати можливість грамотного визначення норм робочого часу і можливі переноси буднів, що опинилися між вихідними і святами або переноси святкового релігійного дня з неділі на понеділок.

Виробничий календар для України

Дні відпочинку

В Україні, на відміну від Росії, немає тривалого періоду розслаблення на новорічні свята, за цілий рік в країні налічується трохи днів відпочинку, та й ті з урахуванням релігійних і світських недавніх нововведень:

 • у січні перше число випало на суботу, яку перенесли на понеділок: відпочинок 3 дні, з 1 по 3, укорочений робочий день-31, п’ятниця;
 • у січні відзначається православне Різдво Христове-п’ятниця + два звичайних вихідних, субота та неділя;
 • наступне свято, постійно плановане до скасування-Міжнародний жіночий день, 8 березня, випадає на вівторок і стоїть самотнім острівцем посеред робочого тижня;
 • Великдень припадає на неділю, 24 квітня, і цей день переносяться на понеділок, 25 квітня;
 • 1 травня – ще одна неділя, що збіглася з загальнодержавним святом, теж переноситься на понеділок, 2 число;
 • 9 травня-самотній святковий понеділок, але його можна поєднати в триденний період відпочинку, якщо враховувати вихідні 7 і 8;
 • Трійця, як і зазвичай, недільний день. Цього року вона припадає на 12 червня, а 13, за офіційною версією, перенесення, але у православних це – ще одне велике Свято – Духів День.
 • 28 червня незалежна Україна святкує день своєї першої і поки єдиної Конституції – це вівторок, самотній вихідний посеред робочого тижня;
 • 24 серпня, в середу, в українців буде ще один вихідний, в середу, без жодних переміщень-День незалежності країни;
 • У жовтні, в п’ятницю-день української армії (захисника України•, відзначення якого можна пролонгувати без жодних переносів, що наступають суботою і неділею;
 • наступний урочистий день-католицьке Різдво, яке відносно недавно поповнило Календар свят в Україні, це-теж-неділя, перенесена на понеділок, так що для тих, хто трудиться по п’ятиденці, знову виходить триденний період відпочинку.

Всі трансформації і переміщення зроблені відповідно до трудового законодавства. Держава компенсує тільки недільні дні і тільки переміщаючи їх на понеділок. У Білорусі і такої компенсації немає, а в Росії Мінпраці і соцрозвитку відшкодовує трудящим і суботи, може перенести їх на кілька місяців пізніше, щоб максимально раціонально спланувати періоди праці і відпочинку. П’ятикратний перенесення робочих днів у 2022 році в Україні виконано за статтею 67 КЗпП, а всі свята встановлені в статті 73 того ж законодавчого акта.

Так загальнодержавні свята можна пролонгувати, але ці трансформації не регулюються (хоча і не заборонені трудовим законодавством, тому носять не обов’язковий, а рекомендований характер.

Скільки працювати

Основна особливість, яка робить цінним Виробничий календар для керівників, кадровиків і бухгалтерів — це норми робочого часу, що дозволяють позбутися від утомливих підрахунків щоквартально і щомісяця.

На українських сайтах пропонують роздрукувати безкоштовно робочий календар на 2022 рік для України, щоб отримати вже готові дані для п’яти – і шестиденного тижня, 40-ка годинний та інших варіантів робочого тижня. Розробники зручного документа пропонують кілька корисних особливостей для різних категорій населення:

 • всі, без винятку можуть дізнатися державні та релігійні свята, перенесені дні відпочинку, покладені за трудовим законодавством;
 • керівництво та підлеглі зможуть розпланувати своє дозвілля, використовуючи триденні святкові періоди;
 • можна дізнатися про професійні свята, не прив’язаних до певної дати;
 • релігійні свята можна подивитися в церковному календарі, у виробничому є тільки ті, що відзначаються все населенням в загальнонародному масштабі;
 • норми робочого часу життєво необхідні працівникам відділу кадрів і бухгалтерії.

Як би не намагалися на пострадянському просторі знищити всі реалії радянського часу, деякі розробки все ще залишилися цінними і приносять користь. Перейменувавши Виробничий календар на робочий, українська влада змінила обкладинку, але не зміст.

Зараз головне в цьому посібнику – не визначення тривалості роботи або відпочинку, а терміни своєчасного подання Податкової декларації або сплати податків – щоб не пропустити терміни, не потрапити під штрафні санкції, пені, а іноді і не потрапити під кримінальну відповідальність.

Добавить комментарий