Ведення вагітності в приватній клініці чи в жіночій консультації. Що вибрати?

Де саме вести вагітність – це дуже важливе рішення. Якщо раніше жінки зверталися переважно до жіночої консультації, то тепер є можливість вести вагітність у приватній лікарні. Обидва варіанти мають певні переваги та недоліки. Тож кожній жінці дуже важлива знати, які переваги має ведення вагітності в приватній клініці, чи потрібно вставати на облік в жіночій консультації та кому саме варто довіритися.

Проблема вибору

Перш за все, жіночі консультації є безкоштовними й гарантують певну допомогу, догляд, тощо, але в цих закладах дуже часто можна зустрітися з хамством, неналежним ставленням та великими чергами, що лише будуть забирати дорогоцінний час в обмін на ніяку допомогу. Звісно, така ситуація спостерігається далеко не в усіх жіночих консультаціях. Що стосується приватних клінік, то в них ставлення до пацієнток набагато краще. Водночас нерідко спостерігаються випадки, коли лікарі навмисно викачують гроші. Загалом існує дуже багато нюансів та здебільшого цей вибір є індивідуальним.

За кожним лікарем жіночої консультації закріплюється чимало пацієнток, а тому черги є звичайним явищем. Водночас таке ведення вагітності протягом щонайменше 12 тижнів дає право на безкоштовні пологи в державних закладах. Консультації дають направлення на купу різних аналізів, але переважну більшість з них робиться саме в лабораторіях, а тому платити доведеться в будь-якому випадку. 

Якщо жінка не має стабільного щомісячного прибутку, який дозволив би їй витрачати кошти на лікаря, то в такому випадку кращим вибором є ведення вагітності в жіночій консультації. Річ у тім, що в приватних клініках доведеться платити за процедури, аналізи, ліки, вітаміни та навіть за пологи, харчування, перебування в стаціонарі, тощо. Проте іноді спеціалісти рекомендують поєднувати ці обидва варіанти та спостерігатися не лише у жіночій консультації, а й іноді навідуватися до приватного лікаря.

Переваги приватних лікарень

Насправді ведення вагітності в приватній клініці має набагато переваг, хоч іноді й коштує чималих грошей. Клініки повністю підлаштовуються під жінку. Вони обирають зручний для неї час, не змушують чекати в чергах та надають кваліфіковану допомогу. Переважна більшість клінік укладають спеціальні контракти, де прописують обов’язки, права, доступні послуги, тощо. Наприклад, у таких контрактах обов’язково прописується стандартний набір аналізів та їх фіксована ціна. Це дозволяє пацієнтам буде впевненими в тому, що ціни на послуги не зміняться в майбутньому.

Також приватні лікарні гарантують огляди кваліфікованими терапевтами, гінекологами та навіть стоматологами. Обов’язковою є й консультація окуліста, що повинна проводитися щонайменше три рази за термін вагітності. Усе це дозволяє виявляти навіть незначні зміни в організмі жінки та ретельно слідкувати за станом здоров’я її та самої дитини.

Загалом приватні клініки гарантують індивідуальний підхід до кожної жінки. Вони надають саме ту допомогу, яка потрібна, дозволяючи звертатися до лікаря в будь-який час. Додатково можливе ведення вагітності по ОМС в приватних клініках. Також тут проводяться обстеження з використанням новітньої апаратури, яку не завжди можна побачити в жіночих консультаціях. Наприклад, у провідних клініках вже досить давно застосовуються апарати, які дозволяють здійснювати УЗД 4D, завдяки якому можна спостерігати трьохвимірне зображенням плоду в русі. Дуже часто приватні лікарні пропонують певний догляд після пологів, наприклад, огляд новонародженої дитини, здача аналізів, тощо. Тобто в таких закладах майбутнім мамам гарантується комплексна допомога кваліфікованих лікарів, проведення усіх необхідних обстежень, психологічна допомога та відповідь на всі важливі питання. Водночас важливо впевнитися в тому, що лікарі дійсно є кваліфікованими, а заклад може надати належну допомогу.

Як обрати гарний заклад?

Якщо у випадку з жіночою консультацією вибір зводиться до закладу за місцем проживання, то приватних лікарень набагато більше, а тому й вибір є ширшим. Дуже важливо обрати гарну лікарню, яка не буде просто викачувати гроші та гарантуватиме належний рівень якості послуг. Необхідно звернути увагу на загальний рівень закладу та відгуки пацієнток. Наприклад, дуже гарну репутацію має заклад https://gravimed.com.ua/, що гарантує не лише якісне ведення вагітності, а ще її планування, післяродові послуги на навіть загальне ведення родини.

Обираючи заклад, потрібно також звернути увагу на наявність усіх необхідних сертифікатів, ліцензії. Дуже добре, якщо приватна лікарня працює вже не один рік, має своїх постійних клієнтів та певну аудиторію, гарний рейтинг й деякі державні нагороди. Послуги в таких закладах можуть коштувати дорожче, але набагато краще обирати кваліфіковану та перевірену часом допомогу.

Добавить комментарий