Норма годин на 2021 рік в Україні

Наполегливе прагнення виключити всі продуктивні тенденції з ужитку тільки за те, що вони використовувалися за радянських часів, призвело до часткового виключення з офіційного вжитку терміна Виробничий календар.

На інформаційних порталах, особливо офіційних і виданих Державною мовою, його делікатно називають робочим графіком або табелем. Однак така підміна не дає інформації про зміст важливого документа, де норма годин на 2021 рік в Україні – тільки одна з важливих складових, оформлених у таблиці.

Норма годин на 2021 рік в Україні

Суть і корисні відомості

Норма часу на 2021 рік в Україні – одна з кількох важливих складових, необхідних для варіабельних потреб працівникам бухгалтерії, кадровикам і простим громадянам для отримання інформації, нарахувань зарплат і соціальних виплат, оплати понаднормових і роботи у вихідні дні. Крім цієї таблиці (на 12 місяців, якщо мова йде про календар на рік або на окремо взятий місяць поточного року), у виробничому календарі наводяться й інші важливі відомості:

 1. Список вихідних днів, закріплених у загальнодержавному масштабі, які, за законодавством про працю повинні бути вихідними у всіх працівників, крім тих, хто трудиться позмінно або вахтовим методом.
 2. Офіційно затверджені переноси, якщо вихідний по країні випадає на щотижневі вихідні-суботу або неділю. Компенсація такого дня відпочинку визначається заздалегідь-доцільність полягає в тому, щоб пролонгувати даний або інший період відпочинку.
 3. Наводиться норма годин 2021 в Україні-скільки потрібно відпрацювати за рік, в місяць або щотижня, при різних кількостях годин або робочих днів семиденки.
 4. Кількість скорочених робочих днів (згідно КЗпП, передсвяткові скорочуються на 1 годину, і цю обставину теж необхідно враховувати).

Календар робочого часу може існувати в стислому вигляді (вказуються тільки цифри – загальна кількість календарних днів, вихідних і робочих, число годин, яке повинно бути відпрацьовано). Повний виробничий календар включає в себе всі необхідні, а іноді і додаткові відомості. Він виконаний у вигляді стандартних табличок з числами, підсвіченими різними кольорами і несучими тому додаткову інформацію. Є графічний варіант, з повним набором відомостей, виконаний в кращих традиціях сучасної інфографіки, і не потребує додаткових поясненнях.

Останній варіант можна завантажити на інформаційному сайті і використовувати в міру необхідності.

http://uin.in.ua/download/2021ua.png

Цілеспрямованість і законодавче підтвердження

Оскільки у виробничому календарі незмінно наводяться норми тривалості робочого часу, завжди є нормативні акти, що регламентують його складання, методику підрахунку, але немає окремо закріпленого формату для донесення інформації. Працівники відділу кадрів, бухгалтерії, керівництво підприємства та організації, пересічні громадяни можуть вибирати зручні форми, стислі, докладні або у вигляді конструктивної інфографіки.

Норма годин на 2021 рік

У Росії складанням документа на наступний рік займається Міністерство праці та соцрозвитку, восени його затверджує уряд. Попереднє узгодження проводиться між трьома договірними сторонами: профспілками, роботодавцями та державними чиновниками. Після підписання Прем’єр-міністром, він набуває характеру нормативного акту, дотримання якого обов’язково протягом цілого року.

В Україні складанням виробничого календаря, який називається норма тривалості робочого часу в Україні, теж займається Мінсоцрозвитку, однак документами, які регламентують його, виступають лист Мінекономрозвитку (за сумісництвом сільського господарства і торгівлі, датованого серпнем минулого року).

У країні є варіабельні графіки роботи – від 40-ка і 39-ти годинного робочого тижня, до режиму роботи, при якому потрібно відпрацювати всього 19 годин. У повному календарі можна знайти всі нюанси за підрахунками, в менш докладному наводиться кількість робочих годин на тижні за найпоширенішими варіантами:

 • відпрацювання 40 годин за кожен тиждень означає, що людині належить працювати в рік 1994 години;
 • графік, при якому відпрацьовується 36 годин/тиждень. – трохи менше, 1800 год.;
 • якщо до відпрацювання покладається всього 24 години, співробітники підприємства або організації повинні працювати всього 1,2 тис.годин на рік.

Графік робочого часу повинен бути ретельно спланований. В обов’язки керівництва і управлінців входить розпланувати роботу штату таким чином, щоб були враховані не тільки години, що покладаються відпрацювання, а й вихідні дні тижня, довгі свята і короткі, скорочені передсвяткові і відпочинок, які поки ще покладається за трудовим законодавством.

Норми робочого часу закріплені в чинному законодавстві і є навіть в основоположних документах. У державних і бюджетних структурах вони дотримуються (хоча нерідко мізерні зарплати змушують людей працювати більше ставки, виконувати підвищений обсяг роботи або обов’язки, які не фігурують в трудовому договорі). На приватних підприємствах роботодавці нерідко ігнорують наведені Нормативи, (особливо, якщо працівники не працевлаштовані офіційно і не можуть розраховувати на підтримку наглядових органів).

Основні дані на поточний рік

Виробничий календар, в якому є не тільки норми робочого часу на рік і на кожен місяць, наводить корисні відомості, що допомагають керівництву розпланувати роботу, виключаючи вихідні, а рядовим трудівникам – свій короткий період святкового відпочинку. Серед них:

 1. Довгі вихідні: по 3 дні припадає на Новий рік, 8 березня, Різдво католицьке, Трійцю і День Перемоги, День української Конституції. 4 дні відпочинку виходить на православне Різдво, Першотравень та Великдень, Дні незалежності та захисника України.
 2. Скорочених днів всього 6, вони вийшли не перед кожними довгими вихідними, і є стаття КЗпП, в якій вказується, що для деяких працівників Немає Скорочення, якщо це припадає на п’ятницю.
 3. Кількість робочих і вихідних днів (за рік вони знаходяться в співвідношенні 260:104 із загального числа – 365 днів).
 4. Число свят, що випадають на вихідний – це 1 травня, Великдень, Трійця і католицьке Різдво.
 5. Переноси ближні і далекі. В останній категорії всього 3 позиції – 8.01 переноситься на 16.01, в День незалежності понеділок пересувається на суботу, як і День захисника, (з 15 на 23 жовтня).

На відміну від російських реалій, де дані Виробничого календаря оприлюднюються і стають загальним інформаційним надбанням, яке може оформлятися змінної формі, а інтелектуальною власністю оголошені тільки специфічні цільові розробки, розміщені на професійних сайтах, в Україні будь-який варіант можна копіювати лише з посиланням на першоджерело.

Окремо опубліковані норми і графіки робочого часу можна знайти на сайтах для працівників бухгалтерії та відділів кадрів. Туди ж адресуються представники малого та середнього бізнесу, у яких немає окремо оплачуваних працівників за цими напрямками – вони ведуть самостійно і бухоблік, і кадрові документи. Для зручності користувачів складаються щомісячні виробничі календарі, в яких можна знайти всі необхідні дані на конкретний часовий період.

Добавить комментарий