Кореневище Маків – надійний спосіб розмноження рослини

Скільки пісень та легенд склав наш народ про найніжнішу літню квітку – мак! Цвітіння маку асоціюється у нас з настанням по-справжньому літніх спекотних днів та періоду відпусток.

Мак – польова квітка. Проте селекціонери потурбувалися про те, щоб ця рослина зайняла достойне місце і на наших квітниках. Посадити елітні сорти багаторічного маку на своїй ділянці ви зможете, коли придбаєте кореневище маків у надійному інтернет-магазині, наприклад, в yaskravaklumba.com.ua.

Мак – знайомий незнайомець

Усі ми не раз бачили цю ніжну червону квітку на полях у компанії з блакитними волошками. Проте мало знаємо про її поширення та різновиди.

Мак відомий людям з давніх-давен. Про нього згадують літописці древнього Риму та Ірану. Дана рослина поширена практично по всій Європі та частково в Азії. У дикій природі росте близько 170 його сортів. Але селекціонери значно збільшили цю цифру. Так тепер тільки один вид маку – східний налічує 100 сортів.

Мак має поодинокі ефектні квіти різної форми та відтінків на високому стеблі. Після цвітіння утворюється плід – симпатична коробочка з насінням. В Україні його використовують для приготування різноманітної солодкої випічки.

Один з різновидів однорічного маку – опіумний є сировиною для виготовлення наркотичних речовин. Проте усі інші сорти цілком безпечні для здоров’я людини.

Українська назва «мак» походить від давньослов’янського «мах» – дрібний. Наші предки мали на увазі дрібне насіння цієї рослини. А от видова назва в сучасній європейській класифікації походить від грецького «povas» – «молоко». Йдеться про сік білого кольору, який виділяє рослина.

Маки поділяють на однорічні, дворічні та багаторічні. Безумовно, єдиний спосіб вирощування перших двох видів – через насіння. Багаторічні квіти можна вирощувати трьома способами – насінням, черенкуванням та посадкою кореневища. Останній спосіб – найбільш зручний та ефективний.

Види багаторічного маку

Сьогодні існує чотири великих групи багаторічних маків:

  • Східний. Найбільш поширений вид. Милує око величезним розмаїттям кольорів. Цвітінням рослини можна милуватися близько місяця;
  • Розсічено-пелюстковий. Ці квіти садівники ще називають махровими або піоновидними. Вони мають дуже пухнасті середнього розміру квіти;
  • Приквітниковий. Так називають високорослі маки, що досягають у висоту 70 та більше сантиметрів;
  • Голостеблий. Назва пов’язана з тим, що у цього виду листя не росте на стеблах, а розміщене у прикореневій зоні. Голостеблі маки відомі квітами не лише червоного, але жовтого та помаранчевого кольорів.

Кожен з цих видів заслуговує найкращого місця на вашому квітнику.

Посадка маку кореневищем та догляд за ним

Мак – рослина невибаглива, тому догляд за ним не забере у вас багато часу та зусиль. Кореневища маку найкраще висаджувати в землю на початку травня або у середині вересня. У рослини стрижневий корінь, тому землю бажано перекопати глибоко – не менше, ніж на 30 см. Водночас потрібно внести добриво. Для цього ідеально підійде перегній.

Квіти добре ростуть на усіх грунтах, одначе не люблять надлишку вологи. Місця обирайте сонячні, хоча підходить і півтінь. Єдина умова – висаджуйте рослинку на ділянках, захищених від вітру.

Відстань між кореневищами не має бути меншою 80 см. З часом багаторічний мак розростається і кущикам може бути тісно. На одному місці рослина здатна рости до 7 років. Пізніше її варто пересадити.

Догляд обмежується видаленням бур’янів та рихленням грунту навколо кущика. Після того, як квіти відцвітуть і їх листочки почнуть в’янути, рослину обрізають під корінь. Українські зими мак переносить непогано, тому якихось особливих накриттів чи іншого захисту не потребує. Мак стійкий до різних захворювань, відомі лише випадки зараження мучнистою росою.

Переваги посадки маку кореневищем

Посадка квітів кореневищем має безсумнівні переваги перед іншими способами – насіннєвим або черенкуванням.

Розмноження насінням, як правило, дає непогану схожість, проте при цьому у багаторічних видах ви не дочекаєтеся швидкого цвітіння. Рослина зацвіте лише на другий або й третій рік. Мак з кореневища, висаджений навесні, порадує вас квітами вже цього року.

Черенкування – процес ненадійний. Існує високий степінь ризику, що черенок не прийметься, а коли й прийметься, довгий час буде кволим та не здатним до активного росту чи цвітіння.

Мак дуже ефектно виглядає у групових посадках на клумбах та в одиничних у рокаріях та на альпійських гірках. Прекрасно комбінується з флоксами, маргаритками, настурціями, ромашками та нагідками. Ви створите ідеальний польовий букет, коли поєднаєте квіти маку з їх природними сусідами – волошками. Використовуйте кореневища маків, щоб ідеально оформити свій сад!

Добавить комментарий