Бухгалтерський календар на 2021 рік

Бухгалтер-людина, яка повинна знати напевно, яке сьогодні число, місяць і рік. Він не має права бути тим щасливчиком, який»не спостерігає годин”. Справа в тому, що цього йому не дозволяють терміни здачі бухгалтерської звітності. Якщо ви хочете стати хорошим бухгалтером, якого будуть поважати колеги і хвалити начальство, ви повинні стати кимось на зразок годинникаря для всієї фірми: знати, що, де, коли і у скільки.

Бухгалтерський календар на 2021 рік

З цим вам допоможе бухгалтерський календар на 2021 рік з термінами здачі звітності по місяцях. З його допомогою будуть чітко проглядатися терміни бухгалтерської звітності. Адже потрібно своєчасно зробити стільки обчислень! А скільки цифр підбити, щоб підрахувати баланс!

Терміни здачі звітності в Україні згідно календаря бухгалтера на 2021 рік в Україні

Практика попередніх років показує, що документи з оподаткування потрібно надати не пізніше середини кожного місяця. Це відомості про прибутки, витрати і податки – це не єдиний пункт. Як правило, на початку року, середині і кінці року начальство просить бухгалтера і економіста провести Функціональний аналіз. Всі цифри до цього моменту теж повинні бути підбиті. Крім того, окремі звіти по кожному пункту діяльності організації надаються щотижня.

Знати терміни здачі звітності в Україні згідно календаря бухгалтера на 2021 рік в Україні потрібно для того, щоб можна було зрозуміти, в якому стані знаходяться справи підприємства. Як то кажуть, хороший бухгалтер-90% успіху всього підприємства. І календар бухгалтера на 2021 рік для України «Ліга закон» допоможе всім грамотно розпланувати свій робочий день, а не сидіти по-студентськи потім ночами за звітом, який потрібно було здати ще вчора. Так ви завжди зможете здавати все вчасно, що добре позначиться на вашій зарплаті і преміальних.

До того ж, незнання того, які терміни бухгалтерської звітності, може призвести до серйозних проблем, особливо, якщо справа стосується звіту підприємства для податкової служби. Будь-яка недбалість може спричинити серйозні штрафи і сильно вдарити по фінансовому становищу підприємства.

Наприклад, якщо протягом 180 днів фірма не надасть бухгалтерський звіт в одну зі служб, то штраф складе більше 5% від суми прибутку. Якщо термін більше 180 днів, то штраф складе 30%, якщо ж звіт не надано і через 200 днів, штраф – 50%. Тільки подумайте, які це великі гроші! Чи не хочете ж ви бути винуватцем таких серйозних фінансових втрат? Тим більше, що після такого випадку вам навряд чи вдасться зберегти своє трудове місце, а також не отримати в трудову книжку запис про звільнення за статтею.

 календар на 2021 рік

Які терміни здачі звітності в 2021 році?

Терміни здачі бухгалтерської звітності не завжди гнучкі. Кожен пункт прописаний в документах. Всім бухгалтерам корисно виписувати спеціалізовані журнали, в яких відображається відповідь на питання, які терміни здачі звітності в 2021 році. Особливо важливо дотримуватися термінів здачі звітів до податкової інспекції. Вони прописані в статтях Податкового кодексу України. Докладне ознайомлення з законодавчими актами дозволить завжди залишатися в курсі останніх подій. Недотримання термінів тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді серйозних штрафів. Для деяких підприємств вони є колосальними, оскільки можуть зробити бізнес збитковим.

Увага! Пам’ятайте, що саме бухгалтер є одним з головних осіб на підприємстві. Вже з першого дня існування компанії повинен надаватися дані для здачі податкової та бухгалтерської звітності для ОСНО, ССО, ЕНВД і патенту, який ви зобов’язані скласти. Якщо діяльність фактично не велася, такий вид звітності називається нульовим, проте без бухгалтера ніхто не зможе його зробити.

Особливості здачі звітності

Сьогодні не важко знайти компанію, яка б замість бухгалтера контролювала б терміни здачі звітів. Вартість послуг бухгалтер-професіонала розраховується в індивідуальному порядку, залежить від складності покладених обов’язків і витрати безцінного часу. Практичний досвід показує, що вони не є дешевими. З цих причин потрібно самостійно знати все про графік звітності в 2021 році з розбивкою по кварталах. Здача звітності в податкову інспекцію включає в себе:

 • перевірка первинної документації;
 • повторний підрахунок правильності нарахувань зарплати;
 • робота зі складання бухгалтерської та податкової звітності;
 • здачу документації в контролюючі органи.
Мнение экспертов о будущем Украины в 2020 году

Терміни здачі звітності в 2021 році

Оподаткування ФОП (СПД, ПП) в Україні завжди було досить заплутаною і непостійною сферою. Мало того, що статті Кодексу можна трактувати по-різному, так ще й постійне реформування законів істотно ускладнює ведення будь-якого бізнесу. У 2016 році вийшла нова редакція ПК України, покликана зробити систему оподаткування більш прозорою.

З тих пір пройшло багато часу і були внесені законодавчі нововведення. Цього року вони також відбудуться. Тому важливо знати максимум необхідного.

Якщо підприємець вибирає загальну систему, то платежі розраховуються виходячи з оподатковуваної бази, яка являє собою різницю між доходами і витратами фірми за певний період. У разі вибору спрощеної системи, податки розраховуються згідно з усіма коштами, заробленими ФОП за певний період.

Своєчасно сплатити податки, не запізнитися з термінами здачі звітності допоможе таблиця терміни здачі звітності в календарі бухгалтера в Україні. Пропонуємо з нею ознайомитися прямо зараз.

Прибутковий податок

12 місяців для об’єктів, які були прибутковими в попередньому році нових підприємств. Тривалість здачі-2 місяці після закінчення основного періоду.

1-е півріччя, 9 міс., рік – для неприбуткових об’єктів, які зазнали збитків у минулому або ті, які в 1 кв.цього року отримали дохід.

Термін здачі-40 днів після завершення періоду.

Звітний рік для виробників сільськогосподарської продукції (>50% прибутку становить продаж власної продукції) – з 01.07 минулого року до 30.06 поточного.

ПДВ кожні 3 міс. (але є й винятки). Терміни здачі звітності для ІП в бухгалтерському календарі на 2021 рік – 20 діб з дня, коли завершився звітний місяць.

Податок на доходи фізосіб

Терміни залежать від форми власності та виду оподаткування:

 • юридичні та фізичні особи – 3 міс.;
 • ФОП на загальній системі – 12 міс. (винятками є знову зареєстровані);
 • термін для здачі для всіх-40 діб з моменту, коли завершився звітний період.
Розмір мінімальної пенсії в Україні у 2020 році

Єдиний податок

Рік – для платників податків 1 і 2 групи – 60 днів з моменту, коли завершився період.

3 міс. для платників податків третьої групи. Термін здачі – 40 діб з моменту, коли завершився період. І 12 міс. – четверта група. Розрахунок на цей рік виконується до 20 лютого.

Внесок на соціальну страховку

 • 1 міс. – для юр. осіб та податкових агентів фіз. осіб-підприємців. Термін здачі – до 20 числа наступного місяця, який слідує за звітним;
 • 12 міс. – для ФОП на загальній системі оподаткування та ФОП на єдиному податку. Термін здачі – до 10 лютого наступного року, який слідує за звітним.

Акцизний податок

Термін для здачі – 20 днів з дня, коли завершився звітний місяць.

Транспортний податок

12 міс. Термін для здачі (для юридичних осіб. осіб) – до 20 лютого поточного року, для знову придбаних об’єктів – 1 міс. з дня реєстрації прав.

Для фізичних осіб виконання розрахунку здійснюється контролюючим органом, який зобов’язаний надіслати податкове повідомлення-рішення до початку літа цього року.

Податок на землю / оренда

12 міс. – (декларації, що мають розбивку загальної суми по місяцях) або 1 міс. (у такому разі декларація не подається). Тривалість здачі-до 20 лютого цього року або щомісяця протягом 20 діб з дня завершення звітного місяця.

Податок на нерухомість

Термін здачі – 12 міс., максимальний період-до 20 лютого цього року. Для об’єктів, новостворених або нещодавно ввели в експлуатацію-1 міс. від дня, коли були зареєстровані права.

Для фізичних осіб виконання розрахунку здійснюється фіскальними органами, які повинні вислати податкове повідомлення – рішення до початку літа цього року.

Збори та податки за користування надрами, радіочастотними ресурсами, водою, лісовими ресурсами, збори та податки за транспортування палива, за паркування, туристичний збір
Термін здачі-3 міс., тривалість-40 днів з моменту, коли був завершений один квартал звітності.

Декларація з ПДВ 2021 року подається у новій формі. До Особливості нової форми декларації можна віднести те, що згідно цього документа платник повинен сплачувати відразу два обов’язкові податки: податок на прибуток і військовий збір. Військовий збір сплачується в сумі 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, який визначений у ст.163 ПКУ.

Дізнатися докладніше про терміни здачі звітності за ССО в бухгалтерському календарі, розміщених в інтернет-джерелах або на тематичних форумах.

Штрафні санкції за порушення бухгалтерської звітності

Згідно з Податковим кодексом адміністративні штрафи за несплату податків можна розділити на наступні групи:

 • покарання за несвоєчасне надання податкових декларацій;
 • адміннаказаніе за виявлене при перевірках свідоме заниження податкових зобов’язань;
 • неякісне надання податкової документації (з арифметичними та пунктуаційними помилками);
 • адмінштраф за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань.
  Уникнути штрафних санкцій, попередити зайві витрати можна купивши Календар бухгалтера з термінами здачі звітності в Україні.

Консультація з податків-коли вона потрібна?

При виникненні спірних питань юристи податкової інспекції рекомендують не нехтувати консультацією фахівця. Вона необхідна при проведенні реорганізації компанії або ж реєстрації нової. Кваліфікована консультація з податків допоможе грамотно пройти всю процедуру, отримати Найнижчі податкові ставки і ризики. Все це можливо при використанні правильно складених схем з мінімізації оподаткування та взаємодії компаній з податковими органами.

Сприяння фахівців податківців у веденні обліку податків на підприємстві дозволить отримати масу переваг, зокрема, виключити можливість застосування штрафних санкцій по відношенню до бізнесу.

Підтримка кваліфікованого фахівця допоможе бути впевненим у правильності ведення обліку та наданні звітності.

що буде з Україною

Резюме

Календар бухгалтерської звітності з термінами і періодами сплати податків допомагає уникнути штрафних санкцій, робить бізнес підприємця захищеним. На сьогоднішній день він не відрізняється від документа 2020 року. У разі законодавчих змін про нові терміни надання звітності стане відомо ближче до кінця цього року.

Добавить комментарий