Бухгалтерський календар на 2022 рік

На відміну від РФ, де всі нюанси звітності та оплати роз’яснюються детально, бухгалтерський календар на 2022 рік з термінами здачі звітності по місяцях можна знайти на обмеженій кількості ресурсів, тому потрібно особливо уважно поставитися до отримання даних по датах, строках, декларуванню, видозмінам і обмеженням, які вводяться в країні.

Податки-практично єдиний вид поповнення скарбниці, передбачений законодавцями на 2022 рік. Посилено адміністративні заходи за порушення строків подання звітів та несвоєчасну оплату податків.

Бухгалтерський календар на 2022 рік

Чому це важливо?

У грудні 2020 року ВР, як подарунок, прийняла ЗУ, яким передбачалося внесення змін до ПКУ та інших нормативних актів (так званий законопроект №4065). Однак в поясненнях до нього йдеться, що він прийнятий в цілому, а це означає, що можливі й інші корективи протягом 2021 та інших наступних років.

Всі заходи, передбачені в законопроекті, прийнятому буквально в останній пленарний день Верховної Ради, спрямовані на:

 • впровадження нових і деталізацію вже наявних механізмів обмежень, що не дають можливості ухилятися від оподаткування;
 • нововведення, які торкнуться діяльності іноземних компаній (і навряд чи стимулюють продовження їх роботи);
 • встановлення достатнього, на думку законодавців, часу для подання даних та декларування об’єктів, що підлягають оподаткуванню;
 • застосування ПРО, справляння акцизу, паливного податку та строку давності перевірки ПДФО та військового збору (раніше для цього було встановлено строк у 7 років).

Календар бухгалтера з термінами здачі звітності в Україні-незамінний документ. Потурбуватися його наявністю необхідно, навіть при обліку, що в робочому (виробничому) календарі можна знайти деякі дані, необхідні в роботі протягом усього року. Але в цій методичній розробці є цінні нагадування, і присутня акцентуація на важливих моментах в роботі співробітників бухгалтерії.

Інформація для всіх

Щорічно в Україні видається кілька різних типів календарів. Якби не податки і звітність, бухгалтер зміг би отримувати з виробничого календаря переноси робочих і вихідних днів і норми робочого часу на квартал, місяць і рік для працюючих за варіабельними графіками. У церковному календарі можна подивитися дати релігійних свят, деякі з них-минущі і можуть бути вихідними на загальнодержавному рівні, а точні дати свят вказані в окремій розробці під назвою Календар свят.

Отримати коротку інформацію по темі — які терміни здачі звітності в 2022 році, можна і в добре опрацьованому виробничому календарі на поточний рік:

 1. Перенесення декларації з податку на додану вартість відбувається в лютому, березні, серпні та Листопада (день подачі припадає на вихідний, значить, відбувається переміщення з 20 числа місяця на 21).
 2. Графік звітності в 2022 році з розбивкою по кварталах залишається в колишньому режимі, немає жодного перенесення по об’єднаній звітності, ні з ЄСВ, ні з ПДФО та військового збору.
 3. Немає переміщень в термінах і по подачі декларації податку на прибуток, річних декларацій податку на прибуток і фінансової звітності, а також ФО, що підлягає своєчасній передачі до фіскальних органів.
Бухгалтерський календар

Решта термінів здачі звітності в Україні, згідно календаря бухгалтера на 2022 рік в Україні, можуть дотримуватися або переноситися на інші дати, і все це відбувається відповідно до регламентацій, закріпленої в нормативних актах – листах, розпорядженнях, поправках до ПКУ, внесених в недавній час, негласних правилах.

Варіанти оплати в новому році

У 2022 році є деякі варіації, пов’язані з тим, що таблиця «терміни здачі звітності в календарі бухгалтера» в Україні показує збіги з вихідними днями встановлених правилами дат: є правила, якими потрібно керуватися в цих складних випадках, і пам’ятати про це життєво необхідно. Так, наприклад:

 1. Випадання терміну сплати на вихідний або свято, найчастіше означає, що це обов’язковий час переноситься для організації або підприємства на наступний день, якщо він робочий.
 2. Але ця установка не застосовна, якщо мова йде про сплату ЄСВ, тому що цей вид сплати повинен проводитися раніше терміну, якщо звичайна дата переказу коштів випала на вихідний або свято.
 3. У 2022 доведеться подбати про сплату ПДВ, але зробити це потрібно не 30, а 31 січня, 3 травня замість 30 квітня, 1 серпня і Листопада замість 30 липня і Жовтня.
 4. Єдиноподатники-фізособи, які відносяться до 1 і 2 групи, повинні будуть сплатити податок за з/п 18 лютого, березня і Листопада і 19 серпня замість звичного 20 числа (працює правило завчасної оплати, яке можна застосувати і в інших випадках, щоб не отримати адміністративне або грошове стягнення). Третя група спрощенців може не платити 19 травня і Листопада, а потурбуватися цим процесом 21 числа того ж місяця.
 5. Є ЗАВЧАСНО розміщені дані про перенесення плати за землю, що збігається в цьому випадку з переміщеннями з податку на доходи фізосіб і військовий збір (мова йде про дохід, який вже нарахований, але поки ще не виплачений). З 30 січня – переноситься на 31 число того ж місяця, квітня – на 3 травня, липня – на перший день серпня, а в жовтні – з 30-го на 31-е.
 6. 19 число, як дата квартальної сплати єдиної соцвиплати, завдяки щасливому випадку нового календаря, жодного разу не доводиться на вихідний або свято, тому платити за минулий квартал можна заздалегідь або в законодавчо встановлений термін. Це зручно і в першому, і в другому випадку.

Є перевірені джерела, до яких можна адресуватися, щоб завантажити і роздрукувати Календар бухгалтера на 2022 рік для України: «Ліга закон». Він, наприклад, вигідно відрізняється в цьому плані від порталу «Бухгалтер 911″, який вельми скупо інформує своїх користувачів. На » ЛІГА закон можна щомісяця відкривати найдокладніший перелік дат і обов’язків працівників бухгалтерії зі сплати оподаткування, здачі звітності, нарахування зарплат та інших процесів, які роблять життя представників цієї професії складною і клопіткою.

Особливості застосування

Сайт «Ліга закон» — прекрасний помічник у веденні бухгалтерської документації в правовому полі української системи. Його незаперечна перевага-можливість знайти всі прийняті законодавцями нововведення вчасно, оскільки, як відомо, незнання закону не є приводом для звільнення від відповідальності – адміністративних санкцій і грошових стягнень.

У цьому календарі бухгалтера вказані дані для здачі податкової та бухгалтерської звітності для ОСНО, ССО, ЕНВД і патенту, нормативні підстави, які роблять обов’язковими подачу та оформлення документів для кадровиків і бухгалтерів, фізичних осіб підприємництва, які самостійно займаються цими важливими обліковими процесами.

Єдина незручність — він носить загальний характер і стосується всіх галузей народного господарства, і під датою зазначено, що це-останній день подання, в той час як займатися оформленням документа краще все-таки заздалегідь. Терміни здачі звітності для ІП в бухгалтерському календарі на 2022 рік краще пошукати в інших джерелах, тому що є свої, особливі нюанси для ФОПів не тільки в кількості документів, необхідних до подання, але, іноді і в термінах подачі в наглядові органи. Це особливо важливо, якщо сплатою податків і звітністю не займається професійний бухгалтер, а, зважаючи невеликого обсягу, цим зайнятий сам ІП.

В цілому, публікації на сайтах українських видань вказують кількість робочих днів і годин поквартально, помісячно і в річному обсязі. Він редагується ближче до кінця року, що минає, щоб врахувати всі законодавчо внесені зміни. Це стосується не тільки ІП і малого бізнесу, але і великого, і середнього сегмента, зайнятого виробництвом у великих обсягах.

Бухгалтерський календар 2022

Укладачі чекають схвалення Кабінету міністрів і з цього моменту методична розробка стає цінним посібником у здійсненні бізнес-діяльності в Україні. Сплата податків стосується і резидентів, і нерезидентів сегмента підприємницької діяльності. Немає різночитань в термінах, є тільки відмінності в обсягах перерахування належних за законом податків.

Важливі пункти, що заслуговують пильної уваги

Вивчаючи Календар бухгалтера на 2022 рік, деякі експерти рекомендують звернути увагу на окремі моменти терміни подачі декларацій, переноси, пов’язані з їх збігом з вихідними. Кожен суб’єкт підприємницької діяльності може знайти інформацію, важливу для нього через вид оподаткування. У Росії можна знайти спеціалізований Календар бухгалтера (для ТОВ ТА ІП на спрощенці), але в Україні терміни здачі звітності за ССО в бухгалтерському календарі доведеться шукати окремо. Нерідко потрібна інформація надається тільки за платну підписку на оновлення.

Тому основними моментами, на які слід звернути увагу, з року в рік залишаються:

 1. Перший квартал року, як час, коли доведеться впритул зайнятися звітністю за минулий рік. Новорічні свята і Різдво не вразять працівників податкової, якщо будуть не дотримані покладені терміни для безлічі звітів.
 2. У першій половині січня потрібно неодмінно сплатити страхові внески: до них ставляться особливо уважно і штрафи за прострочення загрожують чималі.
 3. Звіт ФСС не обов’язковий для ІП. Вони за законом звільнені від цього обов’язку, але всім іншим потрібно своєчасно потурбуватися не тільки його складанням, а й подачею в належний час.
 4. Оплата ЕНВД і декларація за всі квартали минулого року повинні бути зроблені не пізніше 25 січня. У невідкладних справах залишається складання річного звіту і дублювання готового документа на папері.
 5. Лютий-місяць звітності з податку на прибуток та обов’язкового проведення оплат з ПДВ.
 6. На початку другого кварталу, в квітні, потрібно неодмінно оформити декларацію за ССО і переконатися в тому, що вже оплачені податкові збори за минулий квартал нового року.
 7. Якщо необхідно звільнення від сплати податку на додану вартість, (неважливо, частково або повністю) документи слід оформити і подати до фіскальних органів до 20 Червня, як і довідку про число найманих працівників.
 8. Звітність з ПДФО подається до 15.11, і в грудні у бухгалтерів теж немає часу на розслаблення – в спеціальному календарі є всі нагадування про те, чим доведеться зайнятися, щоб уникнути санкцій і штрафів.

Важливість наявності в бухгалтерії або відділі кадрів подібного документа не залишає ні найменшого приводу для сумнівів. У ньому знаходиться вся необхідна інформація, і це – привід, щоб своєчасно обзавестися офіційно затвердженим варіантом. Враховуючи, що в Україні постійно робляться нововведення в області справляння податків (це, на думку влади, єдиний спосіб наповнення вічно дефіцитного бюджету

Добавить комментарий