Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2020 році

Виховання дітей-нелегка справа, тому робота вихователів в дитячому садку вимагає особливої уваги і сил. Вихователі-це в своєму роді другі батьки. Саме від них залежить становлення особистості дитини, дуже часто працівники дошкільних установ стають тими людьми, які вчать правильно малювати, дізнаватися навколишній світ, дружити з однолітками, ставати хорошими, чесними людьми.

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2020 році

Останнім часом питання про оклад вихователя, інших працівників садка виникає все частіше. Справа не тільки в нестачі фахівців, але і в закритті дитячих садків, брак місць. Нещодавно з’явилася інформація про можливе підвищення заробітної плати всім працівникам дитячих закладів дошкільного типу. Тому зараз багатьох цікавить питання, коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні в 2020 році.

Згідно з новими реформами, що вступили в дію у вісімнадцятому році, всі співробітники освітньої сфери отримають підвищення заробітної плати. Це стосується не тільки співробітників дитячих садків, а й вчителів у школах, педагогів у вищих навчальних закладах, наукових співробітників. Всі перераховані вище підвищення обумовлені освітньою, бюджетною реформою.

Причини підвищення зарплати

Останнім часом випускники педагогічних вищих навчальних закладів йдуть працювати не за фахом, часто українці шукають кращих умов проживання, заробітку в іншій країні, за кордоном. Багато виїжджають за кордон з метою підвищити кваліфікацію (за кордоном український диплом майже нічого не означає, Щоб отримати роботу, необхідно переучуватися). Також люди з дипломом вихователя стають доглядальницями, нянечками, де також повчають непоганий заробіток.

Причин, чому люди їдуть за кордон з України, є три:

 • закриття дошкільних закладів;
 • скорочення працівників дитячих садків;
 • маленький заробіток.

Останнім часом батьки з метою забезпечити краще майбутнє своїх дітей, вибирають приватні садки, наймають нянечок. Це стає причиною припинення фінансування установ з боку держави, а звідси масове закриття дитячих садків, через невелику кількість дітей, які відвідують дитячі садки.

Звільнення співробітників дитячих садків також пов’язане із закриттям садків, масовим виїздом фахівців за кордон. Нещодавно Прем’єр-міністр країни оголосив: скорочення вихователів дитячого садка в 2020 році в Україні буде меншим, оскільки Уряд зробить все можливе для залучення молодих кадрів до виховання дітей.
Також держава планує вирішити питання, що стосується маленької зарплати вихователів. Підвищення відбудеться у двадцятому році разом з іншими працівниками освітньої сфери: вчителями, науковцями, педагогами, деканами.

Також стало відомо наступне: підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні 2020 відбудеться згідно з тарифною сіткою.

Зарплата вихователя дитячого садка

Поняття “тарифної сітки” , її цілі, призначення

Під поняттям» тарифна сітка ” мається на увазі група різних показників для нарахування заробітної плати, в основному, до уваги беруться розряди людей, що працюють в бюджетній сфері. У свою чергу, ці розряди визначають рівень професіоналізму бюджетника (в цьому випадку розряд вихователя). Проект про введення даного принципу нарахувань окладів був прийнятий в сімнадцятому році.

Принцип дії цієї сітки простий: чим вище розряд, тим більше заробітна плата. Це є відповіддю на одне з найпопулярніших питань останнім часом: як нараховується зарплата вихователям дитячого садка. Наприклад, співробітник, який має перший розряд, отримує мінімальну зарплату, встановлену бюджетом країни, премії, надбавки в цьому випадку не передбачені. З кожним наступним розрядом сума щомісячних виплат зростає, тут також враховується кількість опрацьованих років, досвід.

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні також виплачується згідно з тарифною сіткою. У суму щомісячних виплат входять премії, надбавки за понаднормову роботу, допомога в матеріальному плані.
Нещодавно уряд запровадив одне нововведення, що стосується розрядів. Тепер розряди будуть починати свій відлік не з одного, як це було раніше, а з десяти. Тобто, вихователі, педагоги з найменшим досвідом, маленьким стажем матимуть найменший, десятий розряд.

Деканам, вчителям у вищих навчальних закладах буде присвоєно п’ятнадцятий, шістнадцятий, вісімнадцятий розряди (залежно від кількості опрацьованих років, стажу, досвіду, професіоналізму). Найбільшу, двадцяту, двадцять першу, двадцять другу ступінь отримають декани університетів, професори, співробітники з науковим ступенем.

Тарифна сітка вихователів виглядає наступним чином (співробітники, які мають найменший дев’ятий розряд, найбільший-шістнадцятий):

 • вихователі, які не мають ніякої категорії;
 • співробітники дошкільних закладів з невеликим досвідом роботи;
 • фахівці, які закінчили вищі навчальні заклади за спеціальністю;
 • вихователі, які мають найвищу категорію.

Підвищення зарплати в двадцятому році буде здійснюватися згідно досвіду, розряду, стажу.

Зарплата вихователів в Україні 2020: останні новини

Останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2020 році говорять наступне: надбавку отримають всі співробітники дитячих установ, навіть ті викладачі, які ведуть різноманітні гуртки.

Підвищення здійснюватиметься наступним чином:

 • вихователі, які не мають категорію (їм присвоюється найменший, десятий розряд), отримають 3496 гривень на місяць;
 • працівники дитячих закладів дошкільного типу без категорії, які мають дванадцятий розряд, отримуватимуть 4073 гривні;
 • фахівцям, які мають досвід роботи з дітьми, присвоять тринадцятий розряд, нарахують місячний оклад, який складатиме 4361 гривню;
 • вихователі, кому була присвоєна вища, чотирнадцята Категорія, отримуватимуть мінімум 4649 гривень щомісяця.

Підвищиться також зарплата помічника вихователя в дитячому садку. Сума також буде залежати від досвіду, стажу, буде також враховуватися професіоналізм, вміння спілкуватися з дітьми.
На підвищену заробітну плату також можуть розраховувати інші співробітники дитячих садків:

 • вчителі музики отримають підвищення, яке складе від 3323 до 4073 гривні;
 • у деяких дитячих садках є вчитель спорту, тренер з плавання, їм буде збільшено платню, сума якого буде варіюватися від 3323 до 4073 грн;
 • деякі діти погано вимовляють звуки, з ними працюють спеціальні доктора, логопеди, які в 2020 будуть отримувати від 3496 до 4649.

Завідувачі дитячими закладами отримуватимуть найбільшу суму, вона складатиме 5360 тисяч гривень щомісяця.

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні

Протягом року ці суми будуть поступово зростати. Також передбачені надбавки. На премії, збільшений розмір виплат буде впливати категорія вихователя, кількість опрацьованих років, володіння іноземними мовами (цей пункт є важливим для приватних установ), додаткові навички, відвідувань дітей садка.

Крім підвищеної зарплати, вихователі зможуть довше відпочивати влітку. Їх відпустку продовжать до п’ятдесяти шести днів.

Добавить комментарий