Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році

У жовтні минулого року Міністерство освіти анонсувало збільшення в кілька разів коштів, які тоді отримували працівники дошкільних установ. Детально перераховувалися всі привілеї і бонуси, які їм заплановано виплачувати вже з січня 2021.

Однак озвучені цифри виявилися недосяжними для народних обранців, які зменшили бюджет на 4 мільярди гривень, які планувалося пустити на потреби охорони здоров’я та освіти. Визначити, яка буде зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році, представляється складним.

Вихователь дитячого садка в Україні

Декларативні заяви

Кабмін України анонсував у вересні-жовтні минулого року величезне підвищення вихователям, помічникам і завідувачем. Їх чекає колосальне підвищення зарплат – але це-не дає точну відповідь на питання, коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні в 2021 році, і чи буде виконано взагалі настільки гучно зроблену обіцянку.

Основна проблема в тому, що Верховна рада прийняла зовсім не той проект бюджету на нинішній рік, про який говорив с.Шкарлет, і навіть не той, на який сподівалася прес-служба МОН, роблячи свої гучні запевнення. Можуть вирости і виростуть-це дві різні речі. Аналогічним чином йде ситуація з проектами держбюджету і прийнятим в остаточному варіанті

Багаторазово виголошувалися запевнення про те, що підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні 2021 вже закладено в проекті бюджету.

Однак з моменту проголошення цих обіцянок, зовнішнє управління країною і міжнародні експерти по-іншому розпорядилися бюджетними коштами:

 • внесли в проект понад 2,5 тисяч поправок;
 • внесли запити на півтора трильйона гривень • від них залишилося трохи більше 20 млрд. — саме стільки було на той момент у розпорядженні законодавців);
 • виявили дефіцит у розмірі 6% ВВП.

В результаті плідної діяльності законодавців, виявилася, що на обіцяне (причому настільки широко розрекламоване, що навіть ТАСС в Росії повідомив про подвоєння, а то і про потроєння зарплати вихователя дитсадка) багаторазове збільшення в бюджеті на нинішній рік немає грошей.

Чи не фейк і не підступи ворогів

Про те, що це не є фейком, відкритим текстом заявив у програмі «Сніданок з 1+1, Д. Разумков, Голова Верховної ради. Він просто сказав, що, на жаль, вони не можуть це зробити.

Між другим і третім читанням відбулося (незрозумілим для простого смертного чином) зменшення бюджету на 4 мільярди гривень, з яких «змогли венуть» тільки 790 мільйонів в національній валюті. Але ці кошти пустили на інші потреби-на шкільні автобуси і підтримку дітей з окупованих територій і підготовку випускників шкіл до вступу до ВНЗ.

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році

Нагадаємо, уряд Гройсмана прийняв закон про підвищення зарплат шкільним і вузівським педагогам, але і йому теж не судилося дочекатися втілення в життя в новому році. При нестачі коштів на виконання ЗУ через брак грошей у бюджеті (а це-перманентний стан при нинішньому і попередніх урядах), превалює Бюджетний кодекс і виконувати постанови не потрібно.

Педагогам Разумков клятвено обіцяв 9% підвищення в грудні поточного року (на відміну від 20-70%, обіцяних Кабміном). Зарплата вихователя дитячого садка в Україні буде підвищуватися не так, як обіцяли у вересні-жовтні минулого року, а стандартними методами.

Трохи статистики

Сайт вакансій дає приблизні статистичні дані про зарплату вихователя на підставі аналізу 1254 вакансій, розміщених на порталі. За їхніми підрахунками, середня зарплата фахівця такого профілю становить 10,5 тис.грн.:

 1. Це дещо менше середньої зарплати по всій Україні, не рахуючи Києва, де цей показник незмінно на висоті, завдяки банкам, депутатам і великій кількості держслужбовців високого рангу).
 2. Це-некоректні дані, тому що, визначаючи медіанну зарплату, брали в Облік нянь і гувернанток в приватних будинках, працівників муніципальних і приватних садків. Але навіть якщо і брати до уваги цю цифру, то замість усередненої присутній з/п в Києві – 13,5 тис.грн., 9 — в Одесі, 7,5 тис. У Харкові і 6 тисяч гривень-у колишньому Дніпропетровську.
 3. Можна згадати, які обіцянки давав Кабмін, в іншому складі, ще 5 років тому. Наводячи причини, за якими вихователі не хочуть працювати за фахом, називали низьку зарплату (вона, при п’ятитисячній мінімалці становила близько 2 тисяч.
 4. Патріотичні сайти стверджували, що причиною небажання працювати є брак дітей. У це можна було б повірити, якби в тій же Одесі не записувалися в чергу на дитсадок з моменту народження дитини.

Зарплата помічника вихователя в дитячому садку майже вполовину менше коштів, які отримує вихователь (мова йде виключно про установи, які фінансуються з бюджету). Для того, щоб усвідомити, що означає В цифрах застосування стандартних методів підвищення окладу, потрібно уявляти собі, хоч приблизно, як нараховується зарплата вихователям дитячого садка.

Розрахунок бюджетників

Держстат, як і 5 років тому, поінформував, що згідно з отриманими даними, зарплата персоналу садочків, все ще числяться на державному забезпеченні, – одна з найнижчих в країні. У той час всі стандартні методи принесли їм по кілька сотень гривень надбавки. Найнижча оплата — у вихователів без стажу, випускників середніх і вищих навчальних закладів. Тарифна сітка вихователів передбачає збільшення окладу в міру збільшення професійного стажу або підвищення на посаді:

 1. Таке широке поняття, як кваліфікаційні стандарти, передбачає доплати за підвищення кваліфікації, підвищений обсяг роботи, додаткові обов’язки і понаднормові години роботи.
 2. У світлі запланованої реформи освіти, скорочення вихователів дитячого садка в 2021 році в Україні більш, ніж ймовірно. Ті співробітники, хто пройшов тестування і комісію, отримають надбавки за рахунок скорочених ставок, економії фонду заробітної плати. Для цього доведеться працювати з подвоєним завзяттям, брати на себе додаткові обов’язки, але на кваліфікаційних стандартах це не відіб’ється.
 3. Перегляд тарифних сіток проводили восени минулого року. Це означає, що і тарифні ставки, і сітки залишаться в колишньому вигляді.
 4. Залишається тільки одна потенційна можливість, але вона стосується тих, хто працює за мінімальну зарплату. З першим етапом підвищення МЗП грошей додасться до 6 тис. другий пройде тільки в грудні, на кожному бюджетнику заощадять по 2,5 тис.грн, оскільки підвищення відбудеться на півроку пізніше.

Вихователям муніципальних і вцілілих бюджетних дитячих садків, не доводиться розраховувати і на проведення індексування їх з/п відповідно до застарілого закону від 1993 року. Останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році повідомляють, що вона може проводитися і кілька разів на рік, але відчутних коштів в гаманець не додасть.

Держава компенсує зростання цін тільки з прожиткового мінімуму (2,7 тис.грн.). Не враховується ні вторячи частину окладу, ні премії, ні надбавки. Щоразу розрахунки проводяться заново-за основу знову береться чистий Пм, який множиться на опублікований Держстатом індекс споживчих цін. Такі розрахунки дають на користь громадян 85-100 грн, і нові підрахунки можуть не додати, А зменшити розмір зарплати. Залишається сподіватися на обіцянки влади провести підвищення в 2022 році.

Добавить комментарий