П’ятниця, 29 Березня, 2024
Головна ФінансиЗарплата Зарплата військовослужбовців України в 2021 році

Зарплата військовослужбовців України в 2021 році

Viktoriya
0 коментар
Зарплата військових в Україні

За останні роки українській владі вдалося вивести військову сферу на новий рівень. Якщо раніше військовослужбовці мали маленькі зарплати і потроху потрапляли під скорочення, то зараз ситуація кардинально змінилася.

Професія стала престижною, а заробіток навіть у тих, хто вперше відслужує свій контракт, доходить до 10 тисяч гривень. Останні новини про підвищення зарплати військовим в 2021 році в Україні говорять про те, що влада не збирається на цьому зупинятися, а значить, що ЗСУ отримають більше ресурсів і зможуть навіть повернути матеріальні допомоги в повному обсязі і не тільки.

Зарплата військових в Україні

Чого чекати від 2021 року?

Традиційно політики щорічно збільшують обсяги фінансування військової сфери. Цього року на оборону і національну безпеку влада планує виділити понад 250 мільярдів гривень – рекордну суму в історії незалежної України.

Згідно з попередніми даними, протягом першої половини року влада планує збільшити заробітний план військовослужбовців усіх звань і посад, а на це піде більше половини виділеного бюджету. Інша ж частина буде спрямована на закупівлю озброєння, патронів, техніки та на інші потреби.

Такі заходи вживаються з метою поліпшення добробуту військовослужбовців і для того, щоб залучити більше людей до ЗСУ. Незважаючи на хороші зарплати і повний соціальний пакет, у багатьох підрозділах спостерігається серйозна нестача кадрів, а іноді ситуація доходить до абсурду.

Зараз військові в середньому отримують від 10 до 14 тисяч гривень. Однак заробітні плати старшого офіцерського складу нерідко перевалюють і за 17 тисяч гривень. Але влада все одно прагне збільшити ці показники, щоб залучити більше хороших фахівців і підвищити комплектність армії.

Хоч посадові оклади військовослужбовців ростуть з кожним роком, є деякі неприємні нюанси. Наприклад, нині багато банків неохоче співпрацюють з контрактниками, коли вони хочуть оформити кредит. Справа в тому, що протягом проведення ООС банкам заборонено нараховувати військовим відсотки за кредитами, а тому у них з’явилося відповідне негласне правило. У цьому випадку роль не грають навіть хороший дохід, висока посада і ідеальна кредитна історія.

Як формується заробітна плата військового в Україні?

Потрібно розуміти, що зарплата військовослужбовців контрактників України має велику кількість складових.

Перш за все, вона формується завдяки посадовому окладу. Тут роль відіграє саме те, на якій посаді перебуває людина, але є ряд посад, які займати без відповідного звання не можна. Саме так здійснюється обмеження просування по службі. Далі до посадового окладу додається надбавка за звання, а також надбавка за вислугу років – являє собою певний відсоток від посадового окладу. І останньою важливою складовою є премія, яка покладена кожному військовослужбовцю.

На даний момент вона може становити до 45% від суми посадового окладу, але за рішенням командира премія може урізатися. Зазвичай так відбувається в тих випадках, коли військовослужбовець здійснює серйозні проступки.

Насправді зарплата військових за званнями змінюється не сильно, різниця становить не більше 200 гривень, але в загальній сумі це робить серйозний вплив на формування заробітної плати. Крім того, є ще ряд додаткових набавок.

Одна з них – це надбавка за особливості несення військової служби під час бойових дій. Вона має на увазі постановку різного типу завдань, які людина повинна буде в обов’язковому порядку виконувати. А ще існує надбавка за секретність – військовому наказом СБУ дається допуск до секретної інформації певного рівня. Залежно від цього рівня надбавка може досягати 5%, 10% і навіть 15% від посадового окладу.

Підвищення зарплати службовців в АТО в 2021 році

Це лише ті надбавки, які зустрічаються найчастіше. Іноді військовим доплачують ще й за роботу з шифрами, а також за участь в операціях ООН і за багато інших речей. Ось і виходить, що зарплата багато в чому встановлюється в індивідуальному порядку і залежить від особливостей проходження служби кожним службовцем.

Щоб простіше орієнтуватися у всьому цьому і мати можливість розрахувати заробітну плату самостійно, рекомендується використовувати калькулятор грошового забезпечення військовослужбовців України. Калькулятор дозволяє точно визначити оклад, надбавки і багато інших нюансів, а також видасть точну цифру заробітної плати в залежності від умов проходження служби.

Як зміниться заробітна плата військових у 2021 році?

Питання про те, яка буде зарплата військовослужбовців України в 2021 році, турбує багатьох службовців, адже вони хотіли б побачити хоч якісь зміни. Насправді точні цифри поки не публікуються, влада лише говорить про приблизні значення.

Зміни торкнуться посадових окладів, але це дуже сильно позначиться на всій заробітній платі, адже саме на їх основі багато в чому і відбувається формування виплат. Якщо минулого року підвищення заробітних плат здійснювалося в середньому на 1200 гривень, то цього року влада хоче зробити приблизно так само.

Виходить, що виплати військових молодшого офіцерського складу будуть в середньому досягати 13-14 тисяч гривень. Що стосується сержантського складу і прапорщиків, то вони отримуватимуть по 10-13 тисяч гривень. А ось старший офіцерський склад щомісяця отримуватиме не менше 15 тисяч гривень, а у багатьох військових з хорошою посадою виплати перевалять за 20 тисяч гривень. При цьому влада каже, що подібні підвищення планується проводити щорічно, а в подальшому їх сума буде тільки рости.

При цьому в обов’язковому порядку буде проводитися виплата матеріальних допомог. Перша така допомога виплачується на оздоровлення в розмірі однієї заробітної плати під час догляду військовослужбовця у щорічну відпустку. Друга матеріальна допомога може виплачуватися в будь-який момент календарного року з метою поліпшення побутових умов військового теж в розмірі однієї зарплати.

Скільки платять за участь в ООС?

Багато військових частин і підрозділів відряджають свій особовий склад в зону проведення ООС на певний період, поступово систематично проводячи ротацію особового складу. Перш за все, все залежить від того, куди саме людина відряджається.

Якщо він бере участь в ООС, але стоїть за другою лінією, то вважається, що він не бере участі в бойових діях і тоді доплата не проводиться. В іншому ж зарплата військовослужбовців України в зоні АТО збільшується приблизно на 5 тисяч гривень. Якщо людина знаходиться на передовій, то доплата буде ще більше. Також важливу роль відіграють посада та обов’язки військовослужбовця.

Уряд не перестає переглядати доплати, які гарантуються учасникам ООС. Очікується, що в 2021 році вони будуть збільшені в середньому на 1 тисячу гривень. Якщо врахувати, що військовослужбовці відправляються в зону бойових дій мінімум на три місяці, то загальний рівень додаткового доходу за цей час наблизиться до 20 тисяч гривень.

Питання соціального характеру

Підвищена зарплата військових України в 2021 році – це не єдина важлива новина. Народні депутати України мають намір істотно посилити соціальний захист всіх українських військових та їх сімей.

Вже підготовлено відповідний законопроект, який вносить чимало важливих змін, наприклад, тепер військовослужбовець за своїм бажанням може замінити частину своєї щорічної відпустки грошовою компенсацією. Також буде врегульовано питання щодо забезпечення військових житлом.

Якщо людина ще не отримала свою квартиру, але вже пішла на пенсію, то вона все одно залишатиметься на квартирному обліку. Додатково будуть збільшені обсяги надаваних квартир, а ще військові зможуть стати на чергу для отримання безвідсоткового кредиту від держави на термін від 20 років.

Незважаючи на особливі період, влада планує повернути додаткові відпустки на навчання і лікування, а також спростити надання відпусток з поважних причин. З’являться також заохочувальні 5 діб, які будуть додаватися до основної відпустки за рішенням командування.

В цілому можна зробити висновок, що зараз влада активно працює не тільки над заробітними платами військових, а ще й намагається вирішити багато інших питань, які виникають в процесі проходження служби і поки це у них виходить.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!


Notice: Функцію WP_Object_Cache::add було викликано неправильно. Cache key must not be an empty string. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.1.0.) in /home2/rikcomua/domains/myukraina.com.ua/wp-includes/functions.php on line 6031

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie