Зарплата вчителів в Україні в 2020 році

Багатьох представників однієї з найдавніших професій хвилює питання, про те, коли вчителям підвищать зарплату в Україні і яка буде кінцева оплата?

На засіданні Уряду України 10 липня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про необхідність повернення надбавки в зарплаті вихователям дитячих садків у кількості 10% від заробітної плати. Але з 1 січня 2020 року не тільки в дошкільних установах очікують змін, також підвищення оплати праці чекає всіх вчителів шкіл. Гройсман сміливо висловився про негідну зарплату педагогів, назвавши її «несправедливою», приділивши особливу увагу молодим вчителям, яких з кожним роком стає все менше.

Зарплата вчителів в Україні в 2020 році

За його словами, необхідно мотивувати викладачів і змінити систему оплати, повинна бути проведена індексація зарплати вчителям України в 2020 році для того, щоб якомога більше людей йшло працювати в сферу освіти, і при цьому намагалися якомога довше працювати, підвищувати кваліфікацію, а відповідно і заробітну плату.

З 2020 року введуть зовсім нову тарифну сітку оплати праці педагогів

На засіданні уряду затвердили план щодо збільшення оплати праці для співробітників педагогічної сфери.

Прийнято рішення про те, що педагогам, співробітникам вузів і вихователям в дитячих садах збільшать зарплату на 20-70%. Також було дано роз’яснення даного проекту, метою якого, є не просто збільшення оплати праці, а скорочення різниці між різними сферами і кваліфікаціями викладачів.

Особливу увагу необхідно приділити молодим співробітникам, які не мають досвіду в освітній сфері через що мають низьку зарплату. На цьому ж засіданні, від голови правління Міністерства науки і освіти Лілії Гриневич стало відомо, що в 2023 році планується збільшення заробітної плати викладачів до 4 прожиткових мінімумів.

Нові тарифи і зарплати з цієї заяви випливає, що буде не одноразове збільшення зарплати, а поетапний чотирьохрічний приріст оплати праці, а саме: 2020 р. — 2,5 прожиткових мінімуми 2021 р. — 3 прожиткових мінімуми 2022 р. — 3,5 прожиткових мінімуми 2023р. — 4 прожиткових мінімуми. Важливо! Варто відзначити, що це мінімальна оплата праці співробітників педагогічної сфери і прожитковий мінімум в даний момент становить 1936 гривень.

Також голова пояснила, як зміниться система оплати і конкретно яке підвищення зарплати вчителям в Україні в 2020 році очікується. Існуватимуть 7 категорій, але великого розриву між ними не буде. Таким чином, провівши розрахунки, стало відомо, що в наступному році, оплата праці для нових вихователів дитячих садків збільшиться на 68%, для досвідчених, ця цифра складе – 41%.

Молоді вчителі зможуть отримувати зарплату на 53% вище поточної, оклад досвідчених викладачів виросте на 37%, а нові співробітники, що дають професійну освіту, отримають оклад на 85% вище нинішньої норми, в свою чергу, у досвідчених викладачів оклад підніметься до 50%. На засіданні прийняли нову сітку для виплат зарплат.

Тепер співробітники педагогічної сфери будуть розділені на 7 підгруп, 5 підгруп матимуть науково-педагогічні співробітники, співробітники наукової сфери поділяться на 4 підгрупи. Лілія Гриневич розповіла, як підніметься оплата праці вчителів від переходу молодого фахівця до досвідченого, ще раз, виділивши, що нова реформа системи освіти торкнеться всіх співробітників сфери освіти і науки. Також стали відомі точні цифри зарплат для співробітників педагогічної сфери:

1. Нещодавно прийшов в сферу освіти, вихователь дитячого садка, у якого є надбавка в розмірі 10% за престижність, буде в підсумку виходити ставка вчителя в 6369 гривень на місяць.

2. Збільшення зарплати не обійде стороною і досвідчених вихователів дитячого садка. Якщо зараз, маючи стаж 21 рік, вони з усіма доплатами отримують 6509 гривень на місяць, то вже менше ніж через півроку, вони отримуватимуть зарплату в розмірі 9 тисяч 100 гривень щомісяця.

3. Наступна категорія, яка відноситься до однієї з найменш оплачуваної групи фахівців, це — молоді вчителі. На даний час такий учитель з усіма можливими надбавками мінімальна зарплата вчителя становитиме 5 тис., але вже в 1 січня ця цифра зросте до 7643 гривень.

4. Досвідчені вчителі, отримуючи зараз 8182 гривні, можуть розраховувати на зарплату в 10тис.500 гривень.

5. До наступної категорії належать молоді майстри в профтехучилищах, які отримують одну з найнижчих зарплат, навіть у сфері освіти, це – 4540 гривень. Але вже наступного року, завдяки змінам у сфері освіти, він зможе отримувати оплату за свою працю щомісяця у розмірі 7700 гривень.

6. Досвідчені майстри, до яких відноситься стаж 21 рік, отримують 6 тис. 974 грн, а з нового року отримуватимуть 9800 гривень, що на 40% більше поточної оплати.

Зарплата вчителів в Україні в 2020 році

Важливо! Викладачі, які вестимуть позакласні заняття, отримуватимуть 5781 гривню, а це на 1608 гривень більше, ніж зараз.

При цьому, за словами Гриневич, педагог, який навчає дітей у школі, не має права займатися репетиторством зі своїми учнями, тому що це вважається конфліктом інтересів. Голова, закінчивши роз’яснення про сітку оплати, додала, що це буде тільки оклад, а надбавки і доплати може робити сама установа, де працює співробітник.

Додаткові пільги

Нова реформа торкнеться і співробітників вищих навчальних закладів, починаючи з 1 вересня 2020 року. Зарплата цих співробітників може зрости до 60 %. Минулого року вже зарплата вчителів України 2020 була дещо підвищена, але це торкнулося не всіх педагогів, у зв’язку з чим, вже з 1 вересня цього року піднімуть зарплату на 10% всім, хто тоді її не отримав.

До них відносяться викладачі-дошкільнята, провідні позакласні заняття, співробітники профосвіти і професійного предвысшего навчання. З 1 січня 2020 року вихователі дитячих садків зможуть мати збільшену на два тижні відпустку, замість звичних 42 днів, вони зможуть відпочивати 56 днів.

Дана реформа націлена на збільшення зарплати всім співробітникам педагогічної діяльності, але основним акцентом є оплата праці викладачів і вихователів дошкільної сфери освіти, в зв’язку з тим, що їх робота є в рівній мірі складною і важкою, як і вчителів, які ведуть заняття в школі, але оплачується набагато гірше.

Для здійснення даної реформи виділять 25 млрд гривень, але це не підсумкова цифра, надалі планується залучити більше інвестицій. З новою реформою зарплати викладачів залежатимуть від величини прожиткового мінімуму, а не від категорій, як зараз. У свою чергу постає питання, з яких сфер діяльності пройде фінансування даної реформи.

Національний банк України повідомив про необхідність скоротити видатки бюджету в інших сферах, що обов’язково має бути прописано у фінансовому плані на 2020 рік. Як би все красиво не виглядало і не звучало, впровадження реформи про зміну системи оплати праці співробітникам освітньої сфери, знаходиться під загрозою, через дострокові парламентські вибори і вчителі молодших класів можуть залишитися без обіцяного підвищення. На це є дві причини: перша – це незаплановані витрати на вибори, друга – всі освітні закони, а також весь бюджет затверджує парламент.

У зв’язку з чим, прийдешні парламентські вибори мають особливо важливе значення для всього освітнього сектора. Саме Парламент призначає керівників, які займатимуться продовженням впровадження реформи, Гриневич впевнена, що це будуть висококваліфіковані фахівці, які діятимуть на благо народу. Але незважаючи на можливі загрози і перешкоди продовжують вести розрахунки, для того щоб дізнатися в яких областях можна скоротити витрати бюджету, щоб в повному обсязі реалізувати нову реформу. Зараз, всі вчителі з нетерпінням чекають нових звісток про нову реформу, яка націлена на поліпшення життя всіх співробітників у сфері викладання.

Підвищення зарплат до 80%, збільшення відпустки , а також абсолютно нова система обчислення оплати праці співробітникам освітньої системи, ось що очікують українці до початку 2020 року. Представникам цієї професії не варто переживати, скорочення вчителів у 2020 році в Україні не передбачено!

Добавить комментарий