Зарплата строковика в Україні в 2021 році

Коли 2014 року в Україну прийшла війна, армія країни була не готова до цього. З часом українська армії отримала 2 життя:

 • неодноразово проводилося переформування;
 • поступово стала підвищуватися зарплата строковика України;
 • солдатам на «передову» доставили сучасне, нове обладнання, пайки, форму все що необхідно для зміцнення розвитку військової галузі в країні.
Зарплата строковика в Україні в 2021 році

Незважаючи на численні пільги, які пропонуються військовослужбовцям: безкоштовні квартири, можливість оформити землю в Україні, важливим питанням є фінансування, а саме коли строковикам підвищать зарплату в Україні в 2021 році.

Заробітна платня

Робота строковика-складна, непередбачувана, мальована. Завдяки самовідданій, добропорядній роботі військовослужбовців української армії, кордони залишаються недоторканими, а громадяни в спокої. Тому владі необхідно дбати про військовослужбовців і максимально зацікавлювати їх, пропонуючи всілякі доплати, соціальну підтримку і різні дотації:

 1. На 2021 рік заплановано збільшення прожиткового мінімуму, відповідно биде підвищення зарплати строковикам в Україні 2021, а також зарплати держслужбовців, бюждетників.
 2. Також передбачені виплати за участь у військових зборів.
 3. Спеціальні державні дотації передбачені для військовослужбовців, які перебувають у резерві, які візьмуть участь у зборах у разі призову.

Варто означати, що військовослужбовці зі статусом «резервіст» виплачуються не тільки добові, а також грошові заохочення для безробітних, для тих, хто працює — середню суму прожиткового мінімуму.

Зарплата під час проходження служби військового зобов’язана бути в розмірі середньої суми середнього окладу, якою їм виплачували на офіційному місці роботи до моменту, коли відбувся призов. Заробітна плата віднімається C роботодавця, процедура протікає це в 2 етапи до початку зборів і після офіційного призову. Роботодавцю в наслідок влади зобов’язуються компенсувати витрачені фінансові кошти.

Це одна з безлічі причин, чому влада хоче перевести більшу частину населення на зарплату «по білому», тому що завдяки цьому призовнику буде оплачуватися мінімально 6000 гривня. При високих заробітках середній рівень доходу строковика також зросте. Для тих, хто до призову працював неофіційно, виплати після призову складуть 2270 гривень – мінімальний прожитковий мінімум.

Зарплата строковика в Україні

Важливо! Варто також розуміти, що всі виплати, крім добових оподатковуються податком у розмірі 18% від доходу фізичних осіб і 1,5 відсотків військового збору. Це стандартне оподаткування для кожного працездатного громадянина України.

Одноразова грошова виплата

Військовослужбовцям строковикам необхідно постійно вдосконалювати свої навички, щоб захищати Україну особливо в ситуації, що склалася останні кілька років на сході.

Саме тому, влада не забуває про них і систематично проводиться індексація зарплати строковиків України в 2021 році, підвищення доходів:

 • Офіцерський склад отримати в 2021 році 4540 гривня окладу.
 • Старший офіцер — 4314 гривень.
 • Молодший офіцер — 4086 гривень.
 • Рядові — 3405 гривень.

Необхідно розуміти, що сума буде виплачена готівкою або на банківську карту відразу після закінчення зборів.

Добові допомоги

Щодня військові строковикам виплачують на збори гроші на утримання, на день шляху, конкретна сума розраховується залежно від звання військовослужбовця, і видається у відсотках від суми в 60 гривень:

 • Вищі чини — 30 гривень.
 • Старший офіцерський склад-24 гривні.
 • Молодший офіцер — 21 гривня.
 • Молодший сержант — 18 гривень.
 • Рядовий-12 гривень.

Даний показник потрібно помножити на 30 днів військових зборів, це означає що строковик отримує від 360 до 9 місяць, які повинні компенсувати дорогу.

Грошові заохочення

Якщо військовослужбовці дотримуються встановленої програми, не порушують встановлений режим, вони отримують заохочення в розмірі від 1600 до 3100 гривень рік залежності від офіцерського звання.

Якщо ж військовослужбовець перебуває на службі менше року, так спочатку отриманий коефіцієнт потрібно розділити ціна 12 — це розмір виплати за 1 місяць, який множиться на кількість місяців, що знаходяться на зборах.

Соціальне забезпечення

Тих, хто носить військову форму, держава зобов’язується забезпечити харчуванням, житловими умовами в разі необхідності.

Також військові строковики отримують державне страхування, щорічно влада дбає не тільки про фізичне, а й психологічне здоров’я, тому розроблено безліч тренінгів, різні програми роботи з психологом.

На час служби в армії строковика не можуть звільнити з роботи, якщо призов припав на офіційну тарифну відпустку, то після проходження служби він буде компенсований в грошовому еквіваленті, або перенесений на інші дати.

Одяг строковика в Україні

Виплати в зоні ООС

Для тих строковиків, хто перебуває на передовій, щодня стикається з ризиком і небезпекою в Україні передбачені виплати в розмірі 32000 гривні на місяць. Це винагорода за створення безпечних для життя українців умов.

Це відноситься до суми додаткових виплат.

Конкретна сума військових доплат залежить від часу перебування на території операцій Об’єднаних сил, а також звання військовослужбовця:

 • Командири отримають 18000 гривень.
 • Бригадир — 13000 гривень.
 • Командувач батальйону-10000.
 • Ротні-9000.
 • Командир взводу-6 тисяч гривень.

Стягнення з суми виплат передбачені в разі порушення договору, режиму або нарікань по службі.

Сьогодні важливим ресурсом в українській армії і боротьбі з противником є військовослужбовці строковики, які забезпечують безпеку кордонів держави в цілому. Це підготовлені бійці, які пройшли курс фізичної та психологічної спецпідготовки. На даний момент немає жодної інформації, що планується, скорочення строковиків в 2021 році в Україні. Поки в країні йде війна, проводити це недоцільно.

Як раніше призов проходитиме восени і навесні, на 2021 рік влада підписала законопроект, який включає можливості призвати на строкову службу більше 32 бійців. Це на 2000 більше ніж торік. Всі повинні бути чоловіками від 18 до 27 років, придатними за висновком медичної комісії, без підстав для звільнення, відстрочки.

Добавить комментарий