Зарплата шахтаря в Україні в 2020 році

Професія шахтаря-одна з найнебезпечніших, що вимагають витривалості і готовності до ризику. Незважаючи на більш досконале обладнання, умови праці як і раніше важкі і складні. Рівень зарплати повинен їм відповідати, тому важливо, коли шахтарям підвищать зарплату в Україні.

Зарплата шахтаря в Україні в 2020 році

Стан галузі

Велика частина вугільних родовищ України знаходиться у власності держави. У 2014 році в країні було 150 вугледобувних підприємств, у власності держави – 90, інші приватні. Донецькі шахти, в тому числі всі видобувні антрацит, вийшли з-під контролю України.

Приватизовані підприємства модернізовані. Згідно зі статистичними даними, їх продуктивність вдвічі перевищує видобуток на тих, що залишилися в державній власності.

На державних шахтах Середня збитковість становить близько 2 млрд. грн. у півріччя. З них одиниці приносять прибуток. Обладнання застаріло, є випадки корупції.

Заборгованість із зарплати гірникам з боку держави перевищила 1 млрд.грн. З цієї причини працівники періодично проводять страйки і зупиняють роботу. Підвищення зарплати шахтарям в Україні дозволить збільшити видобуток вугілля.

В Україні невеликі шахти розташовані по всій території, в областях: Сумській, Житомирській, Чернігівській, Полтавській, Херсонській, Вінницькій, Маріупольській, Миколаївській, Криворізькій, Львівській, Запорізькій, Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Київській.

Тому професія шахтаря актуальна для всіх регіонів.

Зарплата шахтаря в Україні

Спеціальність

Слово “Шахтар” має загальне значення, що об’єднує кілька професій:

  • прохідник. Вони облаштовують підземні ходи;
  • гірник. Безпосередньо займається видобутком корисних копалин;
  • машиніст. Займається ремонтом та обслуговуванням технічного обладнання;
  • електрослюсар. Забезпечує роботу електротехніки та приладів;
  • підривник.


Крім того, під землю спускаються інженерні працівники та обслуговуючий персонал. Жінки в забоях не працюють. Тільки в якості інженерів вони можуть іноді спускатися під землю. Це дуже важка праця.


Професію Гірника можна отримати в профтехучилищі. Для інших професій доведеться закінчити технікум, ЛІЦЕЙ або вуз. Частина працівників приходить в забій після школи. Професію вони освоюють на місці: спочатку в якості учнів, потім їм присвоюється розряд.
Особливістю роботи шахтаря є постійне перебування під землею. При звичайному графіку, гірники трудяться три дні поспіль по 6 годин на зміну, потім день відпочивають. До місця видобутку копалин їм доводиться добиратися 1-2 години в одну сторону. Спочатку спускаються вниз в шахту, потім їдуть до необхідного пласта. Під землею важко дихати, працюють вентиляційні шахти, високий рівень пилу в повітрі. Тому кожен Шахтар має маску-респіратор і акумуляторний ліхтар.

Ситуація під землею пов’язана з наявністю горючих домішок в повітрі, тому робочим заборонено брати з собою сірники, запальнички і навіть мобільні телефони.


Від чого залежить зарплата?

Заробітна плата працівника шахти залежить від наступних факторів:

* у приватній або державній власності знаходиться підприємство;

* район, де відбувається видобуток копалин;

* ступінь небезпеки і ризику при виконанні роботи;

* складність поставленого завдання;

* посада працівника;

* стаж і досвід роботи співробітника;

* якість і обсяг видобутої продукції.


Проблеми із зарплатою


Заборгованість із зарплати у працівників державних підприємств виникла внаслідок того, що не реалізується здобута ними продукція. Крім того, собівартість багатьох видобутих копалин (наприклад, кам’яного вугілля) перевищує їх ринкову ціну.


Тому після реалізації видобутих копалин необхідно отримати дотацію від держави на виплату заробітної плати.

Відсутність стабільності в галузі призвела до хаосу в процесі видобутку вугілля. Багато пласти не розробляються. Фінансування в модернізацію виробництва в 2019 році знизилося втричі. У підсумку на приватних підприємствах 1 людина видобуває вдвічі більше продукції, ніж на державних. Власники модернізують підприємства, оснащують сучасним обладнанням. На державних мають місце випадки розкрадань продукції та обладнання. Все це відбивається на зарплаті шахтарів.

оформити субсидію в Україні в 2020 році


Рівень зарплати

Середня зарплата Шахтаря в Україні 2020 коливається в межах 8 000-25 000 грн. щомісяця.


Сума виплат нормативно не закріплена і на кожному підприємстві Індивідуальна. Так, на ДТЕК Павлоградвугілля шахтарі отримають понад 20 тис.грн. щомісяця. Крім цього, їм виплачують премії в залежності від виробітку. На підприємстві постійно відбувається поетапне зростання заробітної плати, з урахуванням інфляції і збільшення мінімалки. Так, висока середня зарплата прохідника обумовлена його обов’язками. Керівництво об’єднання вибудувало стратеги розвитку і збільшення видобутку продукції, в результаті чого при високому рівні заробітної плати вона виплачується вчасно і в повному обсязі. Крім ставки шахтарі має право на:

* передбачений трудовим законодавством соціальний пакет, з відпусткою та лікарняними;

* додаткову оплату за вислугу років;

* безкоштовний проїзд на роботу або компенсацію проїзду;

* отримання повного пакету медичних послуг для самого Шахтаря і його сім’ї;

* cпецодяг та засоби індивідуального захисту;

* пенсійне забезпечення пільгового характеру.

Керівництво може виплачувати премії співробітникам щомісяця і за результатами роботи за рік. Останні новини Про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2020 році свідчать про наміри уряду підняти зарплату.


Розміри і порядок оплати передбачені колективним договором на кожному підприємстві і узгоджений з профспілкою.


Зарплата в інших країнах

У США шахтарі заробляють до 15 тис. доларів на місяць-більше всіх у світі. У Німеччині суми становлять до 3500 євро щомісяця.
На Україні профспілка вимагає підняти середню зарплату Шахтаря в Україні 2020 Гірникам до еквівалента 1 000 доларів на місяць і виплачувати регулярно. Тільки такий рівень зможе відповідати реальному навантаженні і небезпеки виконуваної роботи.
ПРОФСПІЛКА пропонує встановити ринкову ціну на вугілля, що видобувається. У цьому випадку підвищиться рівень прибутковості підприємств і з’являться кошти на зарплату працюючим. Скорочення шахтарів у 2020 році в Україні не планується.

У ДНР частина шахт не підконтрольна Уряду України. Зарплата на них дуже низька, тому постійно відбуваються страйки і протести гірників.

Розпад України в 2020 році

Пенсійне забезпечення

Шахтарі мають право на пільгову пенсію, якщо на підземних роботах (ЗГІДНО СПИСКУ) вони пропрацювали повний день 25 років, а на особливо важких професіях – 20 років.
Якщо стаж менше 10 років для чоловіків і 7 років 6 міс. для жінок, то за кожен рік робіт знижується пенсійний вік на 1 рік.
Пенсія може призначатися незалежно від віку працівника, якщо він пропрацював 25 років з перерахунком:

  • гірникам очисного забою, прохідникам, забійникам на відбійних молотках – за 1 р. — 3 міс.;
  • у рік робіт за 9 міс.

При наявності достатнього стажу чоловіки виходять на пенсію в 50 років (стаж 20 років), а жінки – в 45 років (стаж 7 років і 6 міс.).
Час навчання і перебування на строковій службі в армії також зараховується до пільгового стажу.

Якщо людина отримала інвалідність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, то час інвалідності буде йти аналогічно як стаж роботи.

Розмір пенсії пов’язаний з розміром відрахувань страхових внесків стажу роботи. Тому працівники чекають, коли піднімуть зарплату шахтарям.

Держава в будь-якому випадку гарантує Шахтарю мінімальну пенсію в розмірі трьох прожиткових мінімумів.

Таким чином, коли виплатять зарплату шахтарям і створять належні умови праці на держпідприємствах, рівень видобутку копалин підвищиться, що важливо для економіки України.

Добавить комментарий