Зарплата прокурорів в Україні в 2021 році

Ось уже кілька років, як у працівників української прокуратури додається посадових обов’язків і стресових ситуацій на робочих місцях, і вони справедливо впевнені в недостатній матеріальній компенсації, голосно іменованої зарплатою. Уряд і народні обранці, на словах розділяючи їх переконаність у необхідності підвищення посадових окладів, не поспішають порадувати важливий сегмент правової системи. Питання, яка буде зарплата прокурорів в Україні в 2021 році все ще залишається актуальним.

Зарплата прокурорів в Україні в 2021 році

Ситуація в країні

У 2019 році тодішній генпрокурор України заявив, що зарплати прокурорів України варіабельні і назвати загальну цифру складно. У начальників це Суми від 23 до 33 тисяч, а у тих, хто працює в районах – 10-15 тис.грн. Проведення підвищення заробітних плат людей, на яких лежить забезпечення правових аспектів життя він вважав необхідним антикорупційно-заохочувальним заходом. Висловлене переконання розділили з ним не тільки працівники прокуратури, а й народні обранці.

Депутат ВР Мосейчук пізніше заявив, що твердження Рябошапки не відповідає істині, і середній працівник прокуратури заробляє на місяць тисячу доларів (понад 25 тис.грн.). Це не переконало українських прокурорів у тому, що зарплата в прокуратурі знаходиться на потрібному рівні. В якості аргументу необхідності доплати було згадано значну кількість наглядових органів і комітетів, створених, щоб відстежувати діяльність цього правозабезпечуючого сегмента. За словами прокурорських, всі ці структури тільки заважають їм виконувати свої посадові обов’язки.

Посилення законності та правопорядку

Загальна тенденція, яка позиціонується на патріотично орієнтованих сайтах – в тому, що 11 тисяч прокурорів багато для такої території і скорочення прокурорів в 2021 році в Україні – єдиний вихід, який допоможе зруйнувати застарілі стереотипи про правозахисну систему і змусити її служити виключно на благо народу. У примітивному тлумаченні це означає, що:

  1. Тепер буде вводитися нова система перевірки відповідності займаній посаді, і зарплата вцілілим підніметься за рахунок звільнених коштів тих, кому з цим не пощастить.
  2. Знаючи рівень пануючої корупції, можна припустити, що збереження роботи обійдеться в круглу суму, виплачену кваліфікаційній комісії.
  3. Вже прийняті законодавчі акти, згідно з якими планується грандіозне звільнення.
  4. Для визначення кандидатур на виліт, проводитимуться Співбесіда та письмове тестування.

Законопроект супроводжується пояснювальною запискою, в якій вказується, що підвищення зарплати прокурорів в Україні нерозривно пов’язане з переформатуванням Генпрокуратури в офіс Генпрокуратури, розширенням списку можливостей звільнити працівників, які не бажають чесно служити батьківщині і не можуть пройти передбачене тестування.

Обіцяють, що оклад прокурора в 2021 році в Україні в середньому підвищиться на 7-10 тисяч. Це відбудеться не безболісно: очікується вже підтверджене скорочення, а переформатування Генпрокуратури призведе до довільного призначення на посади і вельми можливим переїздам співробітників в інші регіони. Тому що тепер пройшли переатестацію і співбесіду з кваліфікаційною комісією, можуть призначатися на більш низькі або високі посади, або звільнятися з лав під приводом відсутності підходящої посади або навіть вакансії на менш престижному місці. Ця причина на другому місці в списку приводів до можливого звільнення, відразу після пункту про непроходження перевірки по відповідності.

Що послужило приводом?

У минулому і позаминулому році неодноразово піднімалося питання про підвищення зарплати працівникам прокуратури, але він незмінно залишався на колишньому рівні. Замість задоволення цілком закономірних вимог про збільшення оплати роботи підвищеного обсягу і досить небезпечної, уряд України почав систематичні перевірки і перейнявся створенням кваліфікаційних комісій. Цілком ймовірно, що грошей, які на це були виділені з бюджету, (плюс витрати на переформатування Генпрокуратури країни) цілком вистачило б на підвищення зарплат, і не тільки прокурорським працівникам. Деякі експерти вбачають у цьому прагнення нинішнього президента монополізувати владу, зменшити роль судової та прокурорської систем у забезпеченні законності на території, де вже не завжди враховуються конституційні підвалини та вимоги.

Перевірка виявила, що:

  • рівень посадових окладів, що перебуває кілька років, на місцях компенсований надбавками і преміями, які в урядових колах порахували необгрунтовано високими;
  • на сьогоднішній день мінімальний оклад прокурора оцінюють в 12 прожиткових мінімумів, тому наглядові органи перейнялися обґрунтованістю підвищень;
  • зараз в КМУ знаходиться на розгляді законопроект про поетапне підйомі до 15 ПМ в нинішньому році і обмеження премій чвертю від основного заробітку.

Однак там же знаходиться й інша пропозиція-збільшити зарплату до 20 ПМ в 2021, і до 25 – в наступному році. Якщо виконання першого можна вважати реальним за рахунок проведених скорочень кількості працівників, то другий очікує та ж доля, що і з розглядом підйому зарплати суддів. Його віднесуть до мертвого списку і не розглядатимуть протягом декількох років.

Про індексацію

Проурядові джерела впевнені, що індексація зарплати прокурорів в 2021 році в Україні відбудеться тільки за умови створення важкої економічної ситуації – високого рівня інфляції і неконтрольованого зростання цін. Автори публікацій впевнені, що поки в Україні з цим все гаразд – інфляція на офіційному рівні становить якихось 7-11%, ціни підскочили всього на 12-15%, і підстав говорити про індексацію зарплат працівників прокуратури немає. Хоча з думкою авторів можна погодитися, якщо згадати, що у лікарів і педагогів зарплати в 3-4 рази нижче, а середня пенсія кілька разів вкладається в обсяг зарплати прокурора, навіть якщо не враховувати премії і надбавки.

Добавить комментарий