Зарплата пожежника в Україні в 2021 році

Влада України щорічно намагається підвищувати заробітну плату бюджетним працівникам: пожежним, військовослужбовцям і т.д. гостро стосується питання пожежників – представники цієї професії в основному стикаються з ліквідацією надзвичайних ситуацій, наслідків природних катаклізмів, приходять на допомогу людям в небезпечних ситуацій.

Робота щодня пов’язана з ризиком, небезпекою для здоров’я, ті, хто займаються гасінням пожеж бажають знати, коли пожежникам підвищать зарплату в Україні і наскільки в 2021 році буде проведена індексація?

Зарплата пожежника в Україні в 2021 році

Для цього необхідно провести аналіз законопроектів, які вже були прийняті і тих, які на даний момент знаходиться на розгляді владою про зростання окладів держслужбовців.

Цікаво! За даними держбюджету та законодавчими нормами з кінця 2020 року на початок 2021 року заробітна плата пожежників становить 13000 гривень.

З якою небезпекою стикається пожежники в Україні?

Приймаючи кожен виклик і виконуючи свої обов’язки люди даної професій щодня маневрують по тонкій грані між життям і смертю, рятуючи людей у важких ситуаціях. Незважаючи на всю складність, пожежники постійно відчувають труднощі в роботі:

  1. В Україні вже давно проходило реформування, модернізація даних структур, тому найчастіше пожежники працюють старим, зношеним, що прийшли в непридатність обладнанням.
  2. У зв’язку з постійними економічними проблемами, кризами рятувальникам, пожежникам не вистачає фінансування в необхідних розмірах, це істотно відбивається на відсутності сучасної техніки, достатньої кількості палива, а також нестачі персоналу.
  3. Низька заробітна плата. Представники даної професії часто скаржаться, що в порівнянні з виконуваними обов’язками вони отримують досить низьку оплату, щоб ризикувати своїм життям, тому в даній професії складно залучити молодь.
  4. Дуже багато помилкових викликів або тих, з якими громадяни можуть впоратися самостійно, не відволікаючи пожежників.
  5. У складних обставинах, наприклад, пожежах високого ступеня, землетрусах не завжди вдається вчасно врятувати життя громадянам, і доводиться жити з почуттям провини. Це дуже складно емоційно і психологічно.

Незважаючи на всі вищеописані недоліки, щодня пожежники виходять на зміну, з гідністю виконують свої обов’язки, намагаючись знизити кількість людських жертв, справляючись з наслідками серед населення, усуваючи пожежі, викликані людською дурістю і необережністю.

Щоб виконувати свою роботу якісно необхідно достатній рівень кваліфікації, постійне оновлення досвіду, знань. Для цього регламентується систематично проходити переатестацію, переймаючи досвід зарубіжних колег, приймаючи на роботу більше молоді.

У цьому питанні істотно допоможе індексація заробітної плати, що відбувається в перших місяцях року, що настав. Підвищення зарплати пожежникам в Україні 2021, обумовлює формування збільшеного розміру бонусів і пільг, щоб підвищити дохід за місяць і поліпшити добробут держслужбовців.

Дана проблема неодноразово розумілася владою і керівниками пожежних служб, щоб вирівняти загальний дохід за місяць вони пропонують співробітникам пільги і дотації, наприклад, оплату житла, часткову оплату комунальних послуг і багато іншого, що може позитивно позначитися на матеріальному благополуччі співробітників.

Заробітна платня

Новини України регламентують, що в 2021 році зарплата пожежників буде не менше 13000, що істотно збільшує дохід, адже з кінця 2019 середній оклад пожежного України становив всього 7000 – 9000 гривень. Це жахливо низький дохід, особливо якщо звернути увагу на подібні професії в країнах ближнього зарубіжжя.

Дополнительные пожарные патрули в Украине

Конкретна сума залежить від досвіду, професіоналізму і головне розряду по тарифній сітці. Народні депутати заспокоїли населення заявами, що цього року багатьом бюджетним працівникам буде проводиться підвищення зарплати, наприклад, медикам, учителям, пожежникам. У цьому і криється вся проблема-в держбюджеті не так багато коштів, і всім може просто не вистачити фінансування. Тому поки конкретні оклади не будуть підвищені до даних заяв слід ставитися з обачністю.

Щодо законопроекту, який зараз розглядається в КМУ, збільшення заробітної плати пожежного зростатиме поступово протягом усього року.

Заробітна плата бюджетних працівників нерозривно пов’язана з прожитковим мінімумом і мінімальною зарплатою, встановленою владою по всій території країни. Щороку сума збільшення зростає у зв’язку з тим, що запланована індексація зарплати пожежникам України в 2021 році.

Щороку в бюджеті заплановано збільшення ПМС і підвищення грошового задоволення. Уряд запевняє, що всі прийняті програми і заяви будуть виконані точно в строк.

На сьогоднішній день немає ніяких даних і побоювання тому, що планується скорочення пожежних в 2021 році в Україні.

Так само як і в минулому році, в країні будуть формуватися добровільні дружини. Однак ті рятувальні загони, які будуть набрані з категорії добровільного населення будуть зобов’язані пройти спеціальні курси, основи фізичної підготовки, першої допомоги без яких не можна приступати до роботи.

Це допоможе виявити серед населення тих, у кого «лежить душа» до подібної роботи, такі заходи спрямовані на те, щоб позбутися від штатних співробітників з низькою кваліфікацією або відсутністю бажання працювати за низьку заробітну плату. По суті це і буде нова реорганізації пожежних загонів в Україні. Залишитися повинні тільки ті, хто готовий благотворно і порядно працювати, приносити користь суспільству.

Пожежні розрахунки, що знаходяться на держслужбі або на добровільній основі сподіваються, що незабаром, влада поліпшить дохід службовців, виконають всі свої обіцянки і продемонструють, що дійсно піклуються про добробут своїх громадян.

Добавить комментарий