Зарплата поліції в Україні в 2021 році

Відповідь на поширене запитання, яка буде зарплата поліції в Україні в 2021 році, прозвучала наприкінці січня поточного року в коментарі голови профільного комітету ВР Д.монастирського новинному агентству Інтерфакс-Україна. Коротке резюме його розлогої мови можна висловити в декількох словах: поліцейські отримують мало (дослівно зарплати поліції занадто низькі), але і в бюджеті грошей немає, тому і закладено небагато.

Поліція в Україні

Передісторія подій

Приймаючи бюджет на 2021 рік, політики ніяк не могли розподілити ті деякі кошти, які опинилися у них в розпорядженні (частина, на яку покладалися надії, все ще недоотримана від МВФ), а в 3 і 4 кварталі чекають чималі виплати за держборгом і відсотками (розмір заборгованостей вже перевалив за критичну позначку і наближається до дефолту втретє за славну історію незалежної України).

Оптимістично налаштований Д.Монастирський, назвав цифру, з якої, на його думку, повинна стартувати зарплата поліції України, і це – 15 тис. грн. Однак за його твердженням галузь, схильна до численних викликів, зараз переживає кризу і брак кадрів (не вистачає приблизно третини співробітників на наявні місця). На тій же сторінці можна побачити повідомлення про підвищення зарплати військовим, ймовірне скасування тарифних розрядів.

Мілітаризація країни, нарощування армії-причина невдалого підвищення зарплати вихователям дитсадків, про яку широко сповіщали в кінці осені минулого року, невиконання законів про зростання зарплат педагогів і виплат лікарям, невиплат лікарям за роботу з ковідом, ігнорування урядом багатьох інших обіцянок. Сюди слід включити і скорочення виплат малозабезпеченим і багатодітним сім’ям.

Більш ніж ймовірно

Говорячи про збільшення зарплат правоохоронцям, доморощені аналітики перераховують обставини, які заважають владі провести повноцінне підвищення зарплати поліцейському в Україні 2021. Незмінно згадується про те, що у Верховній Раді на розгляді знаходиться навіть не один, а кілька законопроектів, але причинами, за якими вказується неможливість їх втілення в життя вказується:

  • пандемія коронавірусу, на боротьбу з якою витрачені не тільки колишні в наявності, але і нібито накопичені кошти;
  • складна економічна ситуація, теж, на думку авторів, виникла через коронавірус;
  • відсутність надходжень до держскарбниці (воно планується, в основному, від нововведених податків і штрафів за посилення деяких положень).

Всі відповіді на питання, коли поліції підвищать зарплату в Україні, ким би вони не давалися, викликають сумніви навіть у найстійкіших патріотів. Деякі з них впевнені, що підвищення в цьому році не буде, оптимісти запевняють, що мова може йти про виплату одноразової допомоги. Можна прочитати барвисто розписані надії керівництва МВС, запевнення, що це відбудеться, але ближче до зими або за рахунок проведення індексації.

Заступник міністра МВС тим часом, анітрохи не сумнівається, що слідчий, із зарплатою в 12-14 тис.грн., або поліцейський, у якого вона не дотягує до 12, будуть займатися корупційними схемами і брати хабарі, щоб вирішити свої матеріальні труднощі, використовуючи службове становище.

Зарплата поліції в Україні в 2021 році

У деяких областях (у Київській та Вінницькій) недокомплект вище озвученої третини – цілих 35%, у Запорізькій області поліція не доукомплектована на 50%. Тому аналітики впевнені, що скорочення поліції в 2021 році в Україні проводитися не буде, хоча розмови про підвищення і реформу зазвичай закінчуються однаково – ставки скорочуються, частина зекономлених грошей разом з додатковим обсягом роботи розподіляється між співробітниками, частина йде на потреби бюджету.

Ймовірні методи збільшення зарплати

Гроші, які отримує на руки співробітник поліції, на думку аналітиків, можна збільшити в обсязі самостійно, якщо використовувати методи, закладені у відповідному законі:

  • оклад залежить від посади і розряду, оптимізуючи своє службове становище, можна отримувати більшу винагороду;
  • можна отримувати доплату, працюючи у вихідні та свята, виконуючи додаткові доручення або підвищений обсяг роботи;
  • успішне проходження атестацій, підвищення освітнього рівня (сюди входить і знання іноземної мови, і володіння комп’ютером);
  • працювати в регіоні, який вважається небезпечним, там може бути доплата від муніципалітету;
  • отримувати надбавки за стаж роботи, займану посаду.

За наведеним переліком можна побачити, що підвищення зарплати зазначеними методами можливе тільки за умови службового зростання, успішної кар’єри, проведення в лавах МВС достатньої кількості років, щоб отримувати належні відсотки за вислугу років. У суворій реальності виявляється, що молода людина, яка приходить в поліцію, не заробляє достатньо коштів, щоб утримувати сім’ю. Тому він або вступає в корупційні схеми, або шукає іншу роботу, де платять більше.

Про індексацію та скорочення

Новинні портали допускають, що скорочення в рядах поліції все ж буде, але обтічно виправдовують його необхідністю оптимізації, виявлення відповідності службовій етиці і перевірки відповідності належному рівню професіоналізму.

Причинами звільнення називають не низьку зарплату (стверджується, що в Білорусії і Росії вона нижча, ніж в українських поліцейських), а високий рівень небезпеки на службі, незручний графік, загальний рівень злочинності, який значно виріс в післямайданній Україні, де вільно циркулює зброя, привезена із зони АТО.

У багатьох джерелах вказується, що найближче підвищення зарплати поліцейські можуть побачити не раніше кінця цього року, а може, і в наступному. Єдине, що здається реальним-це індексація зарплати поліції України в 2021 році, але навіть якщо вона буде проведена неодноразово протягом року, ніякого істотного зростання не вийде. Індексується тільки частина, в розмірі прожиткового мінімуму, і кожне наступне збільшення теж стосується саме цієї, обмеженої в розмірі суми. Якщо брати за основу офіційний рівень ІСЦ, то надбавка незмінно виходить у розмірі 85-100 гривень.

Добавить комментарий