Зарплата ДСНС в Україні в 2020 році

Обіцянки з приводу підвищення виплат пожежно-рятувальним частинам разом з бюджетниками не виправдалися. Причини у вигляді відсутності грошей у державній скарбниці давно не цікавить рятувальників. Коли людина в біді на першому місці виступає життя. Незважаючи на важливість професії фінансування пожежно-рятувальних частин мінімальне. Тому питання: коли ДСНС підвищать зарплат в Україні, так важливе для них. Що буде в 2020 році, чи варто сподіватися на збільшення виплат і поліпшення добробуту пропонуємо розібратися докладніше.

Зарплата ДСНС в Україні в 2020 році

Що таке ДСНС?

Це спеціальні частини головним завданням яких є ліквідація НС і забезпечення захисту населення. В посадові обов’язки працівників входить:

 • недопущення та ліквідація катастроф техногенного характеру;
 • проведення рятувальних операцій;
 • діяльність, пов’язана з гідрометеорологічними дослідженнями;
 • попередження травматизації серед людей.

Структура територіальних частин залежить від виду поставлених завдань:

 • рятувальні загони-відкопують і рятують громадян опинилися в завалах або під уламками будівель, що обрушилися, надають першу долікарську допомогу;
 • інженерні частини-займаються розчищенням завалів – виявляють обрушені та пошкоджені системи мереж, займаються створенням рятувальних тунелів;
 • радіаційні групи-співробітники загону займаються дегазацією приміщень і дезактивацією екіпіровки;
 • піротехнічні частини – робота спеців пов’язана з виявленням і знищенням гранат, патронів, детонування місцевості для забезпечення проходу;
 • пожежники-ведуть боротьбу з пожежами, рятують населення та їх майно, займаються розробкою безпечних маршрутів;
 • загони зв’язку-роблять все можливе, щоб при екстремальних і техногенних ситуаціях завжди був зв’язок з частинами і керівництвом;
 • структурні підрозділи-робота співробітників полягає у своєчасній доставці необхідного обладнання, продуктів харчування, медикаментів, засобів захисту.

Зарплата співробітникам ДСНС – з чого вона складається?

Як і у всіх державних службовців, основну частину зарплати займає оклад. Крім нього рятувальники і пожежники отримують надбавки, премії. Розрахунок виплат проводиться за тарифною сіткою затвердженою законодавством. Розмір доплат і премій залежить від наступних факторів:

 • звання;
 • тривалості робочого часу;
 • виду виконуваних робіт (в залежності від ступеня небезпеки);
 • виконання посадових обов’язків у святкові дні;
 • тривалості спецоперації;
 • виконання обов’язків в гарячих точках, зонах з підвищеним рівнем радіації.
 ДСНС

Робочий день рятувальників і пожежних розподіляється змінами, тривалість яких обчислюється добою. Зарплата співробітникам ДСНС в Україні з таким графіком роботи нараховується згідно табелю і залежить від кількості фактично відпрацьованих годин.

Оклади рятувальників та пожежників у 2020 році

Щоб зрозуміти, скільки отримуватимуть українські рятувальники, необхідно знати, які суми закладені в бюджеті на 2020 рік на виплати зарплат. У наступаючому році виплати будуть розраховуватися згідно тарифної сітки і розряду. Точні суми стануть відомі після затвердження бюджету. На сьогоднішній день планується проведення наступних виплат:

 • новоприйняті співробітники з розрядом 27 та розрахунковим коефіцієнтом (К) 3,12 отримуватимуть 5993 грн.;
 • основні специ отримають 6608 грн. за умови 31 розряду і коефіцієнта 3,44;
 • керівник територіального округу з розрядом 37 і до 3,52 отримає 7530 грн.;
 • завідувач автономним сектором з розрядом 39 і коефіцієнтом 4,08 – 7837 грн.;
 • працівники Департаменту, у яких розряд 47 і коефіцієнт 4,72-9072 грн.

Керівники вищої ланки можуть розраховувати на підвищення окладу до 9681 грн. Для чиновників займаються навчанням співробітників у вузах підвищення зарплати ДСНС в Україні 2020 не стане новинкою. Їхні оклади зростуть до 9835 грн. Найвищі заробітні плати отримають уповноважені керівники та директори департаментів. Підвищення виплат досягне показника 101142 грн. і 10757 грн. відповідно.

 

 

 

Новини про індексацію

Індексація окладів-подарунок, який рятувальники чекають щороку. Чи буде вона в наступаючому році залежить від економічного процвітання країни і кількості коштів у державній скарбниці. Згідно останнього проекту про Бюджет індексація зарплати ДСНС в Україні в 2020 році не повинна перевищувати 8%. Деякі з представників влади вважають, що відмітка буде трохи більше і досягне 12%. Тому в перші місяці наступаючого року мінімальний оклад рятувальників досягне 6000 грн.

Чи буде скорочення?

Багато хто впевнений, що підвищення зарплат і проведення індексації нерозривно пов’язані з майбутнім скороченням. Збільшення виплат проводиться за рахунок вивільнення робочих місць. Зі слів влади скорочення співробітників ДСНС в 2020 році в Україні проводитися не буде. Максимум що очікує співробітників це підвищення рівня кваліфікації. Наявність посвідчення про ПК є підтвердженням рівня професіоналізму і зеленим світлом для виконання прямих посадових обов’язків.

Природно, особи не пройшли атестацію і підвищення кваліфікації до роботи допущені не будуть. Їм залишається 2 виходи: звільнення або пониження за посадою на мінімальний оклад.

Програма України розрахована на залучення нових фахівців з високим рівнем навичок і знань. Тільки таким чином країні і її жителям гарантована безпека.

Сума податкових відрахувань

Поряд зі збільшенням зарплати рятувальники повинні не забувати про відрахування податків:

 • військовий збір у розмірі 1,5%;
 • податок на прибуток фізіологічної особи в розмірі 18%.

Незважаючи на це зарплата рятувальників буде високою в порівнянні з попередніми роками. Перше підвищення відбудеться після затвердження офіційного наказу.

На завершення

Завдання ДСНС-попередження техногенних ситуацій, ліквідація НС та захист населення від несприятливих факторів. Наступ 2020 року порадує співробітників небезпечної професії високою заробітною платою, індексацією і відсутністю скорочення. Зі свого боку уряд зажадав підтвердження рівня професіоналізму за допомогою проходження курсів підвищення кваліфікації.

Добавить комментарий