Зарплата ДСНС в Україні в 2021 році

У квітні 2021 року був опублікований щоквартальний інфляційний звіт Національного банку України, в якому йдеться про зниження безробіття до середньорічного рівня в 9,1%. Щоб уявити собі, наскільки прогресивна така динаміка, оскільки природний для країни рівень-8,5%, і вийти на нього планується в наступному, 2022 році, відповідь на питання, яка буде зарплата ДСНС в Україні в 2021 році співробітники пов’язують з анонсованими скороченнями і кадровою реформою.

Зарплата ДСНС в Україні в 2021 році

Передісторія подій

ДСНС – Українська абревіатура, в перекладі на російську означає Державна служба надзвичайних ситуацій. Це-структура, в компетенції якої величезний спектр заходів: Цивільна оборона, захист населення в НС, пожежогасіння, аварійно-рятувальна служба і навіть гідрометеорологічна діяльність. Україна завжди була змушена економити бюджетні кошти через невміле управління і перманентний дефіцит у державній скарбниці.

У 2012 відбулося злиття МНС і Держінспекції з техногенної безпеки. У постмайданній Україні, починаючи з квітня 2014 року, робота служби підпорядкована Кабміну, безпосереднє керівництво здійснюється міністром МВС.

Патріотичні сайти повідомляють, що на питання, коли ДСНС підвищать зарплату в Україні, у віртуальному просторі немає ніякої інформації. Зате незмінно згадується, що в період, коли служба ще займалася перевіркою протипожежної безпеки, їм перепадали хабарі, був високий рівень корупції, звідси необхідність постійних перевірок.

Проект реформи, який розглядається у Верховній Раді, передбачає, за запевненнями експертів, скорочення тільки керівного складу, і підвищення зарплати ДСНС в Україні 2021 відбудеться шляхом розподілу зарплат звільнених співробітників між тими, хто залишиться працювати.

Наприкінці квітня 2021 року д.Шмигаль, прем’єр-міністр України заявив про неминуче скорочення числа держслужбовців. За його підрахунками, в країні пустує 39 тис. вакансій, за рахунок яких працівники відомств і органів управління роблять собі необґрунтовані надбавки і підвищення. Тому число працівників, зарплата яким виплачується з бюджету, буде скорочено на 10%. У масштабах країни-це колосальна цифра. Скільки людей виявиться без роботи-поки точно не відомо, але вийти навіть наступного року на анонсований рівень безробіття в 8,5% з такими реформами навряд чи вийде.

ДСНС в Україні

Повідомлення про це, за заведеним звичаєм, держчиновник високого рівня опублікував в Телеграм. У ньому містяться запевнення в тому, що скорочення неодмінно усуне всі наявні проблеми і підвищить рівень престижності роботи на державу.

Реальність підвищення

Середньою зарплатою співробітника називається 10 тис.гривень, але при цьому неодмінно згадується, що в деяких областях вона може бути і вище, і нижче. Востаннє відкрите оголошення про те, що зарплата співробітникам ДСНС в Україні буде підвищена, було в 2011, якраз перед злиттям інспекції з техногенних ситуацій і власне пожежної служби.

Аналітики обережно згадують про те, що в бюджеті немає коштів на підвищення зарплати бюджетникам. Всі сподівання і розрахунки будуються на транші від Міжнародного валютного фонду, (який вже розписаний в проекті бюджету, як кошти на деякі нагальні потреби), реформу служби, невеликі кошти, виділені в бюджеті і неміряне зростання ВВП країни вже до кінця поточного року:

  1. На сайті Сильна Україна впевнено відповідають на питання, скільки отримуватимуть українські рятувальники: за розрахунками автора, ця цифра з нинішніх 10 тис.грн. зросте до 15000, правда, знову за рахунок надбавок і підвищень. На тлі інформації Д. Шмигаля такий шлях зростання заробітної плати виглядає сумнівним: анонсоване 10% скорочення бюджетників означає зменшення фонду заробітної плати, з якого і нараховуються надбавки.
  2. Є і більш парадоксальні запевнення-Україна Тудей одночасно говорить про те, що прогнозувати зміни рано, і невідома точна дата, коли вони відбудуться, але впевнена, що це буде неодмінно І зарплата ДСНС зросте до 17 тисяч гривень.
  3. Експерти з ринку праці та аналітики впевнені, що в нинішньому році, може бути, тільки підвищення зарплати в деяких специфічних напрямках – логістиці, комп’ютерних технологіях, страхуванні, телекомунікаціях і обороні, але все це – в приватному секторі. Працівники державних служб не можуть розраховувати на якесь підвищення, проведене указом уряду, оскільки на це немає коштів у бюджеті.

Подача інформації в українських ЗМІ-специфічне явище. Одні джерела запевняють у невідворотності зростання зарплат бюджетників, за одним з трьох сценаріїв-класичним, традиційним або в результаті реформування. Інші, як, наприклад, П.Кухта, один з керівників КШЕ, запевняє, що в 2021 році зарплата українців не буде значно відрізнятися від торішньої і раніше виплачуваної.

Сувора реальність

У бюджет країни дійсно закладені деякі кошти на ДСНС, і навіть дещо перевищують минулорічні асигнування. Однак уважне вивчення заяв високих чиновників дає зрозуміти, що велика частина закладена не на підвищення зарплат працівників, які ризикують життям щодня, а на оновлення матеріально-технічної частини.

Реформа ДСНС в Україні в 2021 році

Минулорічний аудит Держслужби виявив кричущі факти:

  • позиції відомства значно ослабли через втрату професійних управлінців та відходу з робочих місць кадрового потенціалу;
  • автопарк спеціальних автомобілів складається з радянської техніки, здебільшого сильно зношеної, через вірну службу протягом десятиліть;
  • дефіцит спецпристосувань, обмундирування, засобів захисту пожежників становить близько 90%;
  • в Україні пустують вакансії майже 23 000 працівників ДСНС, оскільки зарплати, яка виплачується, не вистачає не тільки на утримання сім’ї, а й на життєво необхідні потреби;
  • намір звільняти керівні кадри в процесі реформування і перенаправляти звільнилися кошти на оклади рядових співробітників – це перерозподіл вже наявного, але не виділення нового.

Деякі оптимістично налаштовані автори публікацій впевнені, що невизначеність термінів проведення запланованої реформи в плані підвищення рівня забезпечення працівників Державної служби може компенсувати індексація зарплати ДСНС в Україні в 2021 році. Йдеться про те, що фінансова криза і зростання цін повинні викликати неодноразове проведення цього заходу.

Однак цьому процесу піддається тільки сума прожиткового мінімуму 2700 з сумнівних середніх 10 тисяч. Враховуючи, що індексація за прийнятим в Україні механізмом запізнюється, як мінімум, на 4 місяці і становить невелику суму, зрозуміло, що зарплата співробітників збільшиться, але незначно.

Скорочення співробітників ДСНС в 2021 році в Україні, навіть при існуючому кадровому дефіциті, пройде неодмінно, як тільки у ВР затвердять законопроект реформи. Навіть якщо скоротять вільні ставки, це означатиме все той же кадровий голод, плюс мінімізацію надбавок і премій, які робили з фонду заробітної плати. Уряд, не ховаючись, заявляє, що робота добровільних бригад – прекрасний вихід з положення, що створилося, який не вимагає витрат держави.

Добавить комментарий