Зарплата бюджетникам і держслужбовцям у 2022 році в Україні

Мінімальна зарплата в Україні може зрости до 7700 гривень вже в 2022-му році. Такі заяви зустрічаються в ЗМІ, хоча точно відомо, що поки рівень даного показника становить 6500 гривень, але в жовтні буде зростання на 200 гривень.

У даному контексті варто окремо ретельно обговорити питання того, яка зарплата бюджетникам в 2022 році в Україні, чи можна очікувати якихось позитивних змін у цій сфері, щоб розуміти, які сюрпризи готує наступаючий рік.

Зарплата бюджетникам і держслужбовцям у 2022 році в Україні

7700-це поки чутки

Повідомлення про те, що мінімальна зарплата становитиме 7700 гривень, надійшло від Міністерства фінансів у прямому ефірі 24-го каналу. Він висловився в контексті про те, що в Державному бюджеті залишається фіскальний простір, тобто влада планує витратити до мільярдів гривень на підвищення мінімальної зарплати.

Все це спрямоване на те, щоб поліпшити соціально-економічне становище громадян, і дана позиція стане пріоритетом на 2022 – й-2024 роки. Міністри підкреслюють, що гроші для цього є. Однак поки це просто чутки, тому що на поточний момент зарплата становить 6500 гривень, з 1 січня цей показник не зміниться, і виросте вона на 200 гривень тільки в жовтні 2022 року.

Посадові оклади бюджетників

Плануються нові фінансові показники на 2022 рік у сфері бюджетників, і законопроект про це вже схвалений, так що зростання зарплати бюджетників в Україні є певним фактором. До речі кажучи, вже не перший рік зарплати бюджетників не прив’язуються до розмірів мінімальної зарплати.

Однак є спеціальна схема формування, яка залежить від:

  • мінімального посадового окладу, тобто тієї самої тарифної ставки;
  • окладу, який формується за посадою, з урахуванням всіх тарифних коефіцієнтів.

Подивитися всю таблицю можна на зображенні, тим більше це доступно і більш зрозуміло, але можна сказати, що якщо 1 січня 2022 року мінімальний оклад працівника першого розряду по ЄТС складе 2893 гривні, то вже з 1 жовтня того ж року рівень зросте практично на 100 гривень – 2982 гривні.

Власне кажучи, таблиця посадових окладів особливо не змінюється, так що можна вивчати її поступово, але про те, що буде підвищення зарплати бюджетникам в Україні, варто стежити досить пильно.

Проект бюджету

У Державному бюджеті є така вимога, що в 2022-му році для всіх категорій бюджетних установ та організацій бюджетної сфери, розмір зарплати може змінюватися в межах тільки тих призначень, які є на оплату праці і це положення зафіксовано даним документом. Тобто тут йде теж саме, про що сказано вище, необхідно стежити за таблиці ЄТС, де все детально оформлено з приводу тарифних ставок або посадових окладів, як їх прийнято називати.

До речі кажучи, індексація зарплат бюджетникам в Україні поки буде проходити за правилами, тобто ніяких новин тут немає.

Заробітна плата держслужбовців

Законопроект (мова йде про бюджет на декларацію до 2024 року) зазначає, що державна політика з приводу оплати Держслужби будується на тому, щоб посилити частку зарплати в житті державних службовців, тобто підвищити її розмір, впровадити кваліфікаційні вимоги, і в цілому збалансувати структуру організації, чого планується досягти шляхом оптимізації кількості працівників у сфері виконавчої влади. У всякому разі, саме про це говорять новини зарплат держслужбовців України в 2022 році.

Зарплата держслужбовцям в Україні

Державні службовці-це працівники Держслужби, як можна здогадатися з визначення. Фінансове забезпечення таких людей регулюється нормами чинного законодавства, і є кілька типів служби, які на поточний момент є державною:

  • цивільні служби;
  • правоохоронні органи;
  • деякі види бюджетників, які отримують статус держслужбовця.

Про те, щоб збільшити зарплату для державних службовців, говорилося вже не раз. У 2020-му році їх оклади зросли на 3 %, але цього мало, тому тепер обговорюються питання, що стосуються 2022 року.

Однак сильно порадувати українців нічим, тому що в Державному бюджеті є дефіцит коштів, тому стрімкого зростання окладу в очікувати не варто. Денис Монастирський, який є міністром внутрішніх справ, нещодавно запропонував підвищити розмір зарплати для правоохоронних органів. Пропонується зробити це за рахунок тих коштів, які вилучені з контрабанди.

Він вважає такий ресурс зростання окладу цілком виправданим. і глава МВС також сказав, що він буде настійно вимагати підвищити заробітну плату поліцейським, тому що вони заслуговують цього, я не відносяться до категорії державних службовців. Також глава МВС каже, що проситиме з державного бюджету 2022 року гроші на те, щоб облаштувати кордон між Росією і Білоруссю і Україною. Буде потрібно на це близько 17 мільярдів гривень.

Щодо бюджетникам

З приводу бюджетників все зрозуміло відразу, тому що вище вже сказано, що мінімальна зарплата ближче до кінця року зросте на 200 гривень. Власне кажучи, це стосується всього населення України. Однак варто нагадати, що Мінекономіки підготувало спеціальний план, який стосується модернізації системи оплати праці в держсекторі, він діє до 2024 року.

Впровадження нової системи оплати праці в державному секторі, а також зміна деяких підходів до формування окладу, зробить бюджетників більш заможними. В першу чергу планується збільшення зарплат лікарів і вчителів, тому що ці професії вже не перший рік залишаються одним з найбільш низькооплачуваних в країні.

Для більш низької кваліфікації у перерахованих вище категорій бюджетників зарплата повинна бути не менше 13 000 або 15 000 гривень, для більш високої кваліфікації – 20 000 гривень і вище, тобто зарплата бюджетників зростає.

Документ говорить про те, що потрібне підвищення рівня окладів в різних секторах економіки, для того, щоб наблизитися до приватного сектору в цілому за рівнем заробітних плат. Паралельно планується посилити роль службового окладу, але зростання ставки буде поетапне.

З усього вищесказаного випливає те, що за рахунок зростання зарплат збільшиться престиж професій, і зросте рівень мотивації співробітників для роботи в бюджетній сфері діяльності.

Зарплата у 2022 році в Україні

Також повинні змінитися підходи до системи регулювання оплати праці державного сектора, і це дозволить поліпшити роботу всієї економіки, а також життя в країні в цілому.

Середня зарплата

Прем’єр-міністр України заявив, що разом із зростанням зарплати держслужбовців у 2022 році в Україні, для жителів країни також зросте і середня зарплата. Якщо вірити його словами, то в середньому бюджетники будуть отримувати близько 700$, але це саме усереднені дані.

Наскільки реальною є дана цифра, можна буде переконатися тільки з часом.

До речі кажучи, менше половини українців влаштовані офіційно, тобто мова йде не тільки про бюджетний сектор діяльності або державних службовців, тут береться до уваги і приватний бізнес, незважаючи на штрафи.

Більшість українців отримують гроші «в конвертах», про що говорить соціологічне опитування. Жителі міст більш реально дивляться на речі, тому практично 50% тут працевлаштовано офіційно, частина, що залишилася найчастіше отримує частину зарплати через офіційне працевлаштування, а іншу – в конверті.

Раніше проводилося ще одне дослідження, яке показало, що співвідношення між працюючими і неофіційно працюючим людьми становить один до двох. Значить близько 10 000 000 чоловік працює в тіньовому секторі економіки. Чи страждає від цього країна? Звичайно, так, але багато хто боїться переходити в офіційний сектор через те, що кожен день з’являються нові податки. Тут необхідно опрацьовувати ситуацію з обох сторін — з боку влади і з боку населення. Так що збільшення зарплати бюджетникам знаходиться під постійним контролем.

Дані соціологічного питання

Більшість українців хочуть всього лише трохи більше заробляти і мати міцне здоров’я. Соціальне опитування, яке періодично проводиться незалежними дослідниками, а в даному випадку соціологічної групи «Рейтинг», показує, що найменше українці мріють про кар’єру. 58 % мріє про хороше здоров’я, куди входить фізичний стан, і ще більше про це стали говорити після того як почалася пандемія.

41 % говорить про те, що їм хочеться більш високих зарплат і пенсій, і тільки 10% з усього опитаного населення країни, мріє про те, щоб побудувати хорошу кар’єру.

Добавить комментарий