Яка буде зарплата залізничників в Україні в 2022 році?

Багато українців працюють в залізничній сфері, але стикаються з недостатньо хорошим ставленням керівництва і низькими зарплатами. Саме з цієї причини ситуація, що склалася, все-таки повинна змінюватися. До того ж останнім часом співробітники організації навіть блокують вихід локомотивів у рейс. Питання, коли залізничників підвищать зарплату в Україні, дійсно виявляється нагальним.

Яка буде зарплата залізничників в Україні в 2022 році

Яка ситуація склалася

12 жовтня 2021 року в Італії почався страйк залізничників. Передбачається те, що робітники виходять на робочі місця, але виконують обов’язки тільки з урахуванням виробничих інструкцій, хоча і враховують встановлену техніку безпеки.

Насправді це не можна назвати повноцінним страйком, адже у працівників транспортної сфери немає можливості її провести. Наприклад, якщо локомотив не відповідає правилам технічної експлуатації та пожежної безпеки, охорони праці, то рейс просто не відбудеться. Професіонали діють чітко за інструкцією, що насправді призводить до певних проблем у транспортній сфері.

Українці вирішили приєднатися до подібного страйку. Тепер довелося вирішувати нагальні питання з представниками локомотивних депо «Лозова», «Дарниця», «Київ-Пасажирський», «Харків-Сортувальний», «Кременчук»і «Львів-Захід».

Більш того, залізничники активно поширюють відеоролики, які підтверджують той факт, що Локомотиви ремонтуються тільки на «папері». Насправді це суперечить чинним стандартам. Припустимо, в 2021 році в депо «Київ-Пасажирський» був відремонтований локомотив, але без урахування вимог з охорони праці. Це призвело до наступних проблем, які залишилися без вирішення:

  • Машиністи не отримали діелектричні килимки і рукавиці. Передбачається те, що ці речі повинні гарантувати захист від ураження струмом.
  • Освітлення в Локомотиві, а також на приладовій дошці відсутня. Більш того, Електрика як і раніше залишається проблемною.
  • Наявні 4 вогнегасники не працюють. В результаті при необхідності ними не вдасться скористатися.

Як можна зрозуміти, залізничники приступили до бойкоту, адже вони розуміють те, що адміністрація організації просто не йде їм назустріч, нічого не робить для вирішення існуючих проблем.

Чого хочуть залізничники

Отже, вже вдалося зрозуміти, чого хочуть домогтися залізничники. Вони вимагають виконати умови угоди, в галузі якої працюють. Передбачається щорічне підвищення зарплати на 25%. Саме з цієї причини останнім часом почали активно з’являтися актуальні новини Укрзалізниці щодо підвищення зарплати, адже ситуація дійсно виявляється плачевною.

Також залізничники вимагають зміни непрофесійного керівництва організації (наглядова рада, а також правління компанії). Справа в тому, що адміністрація підприємства не змогла підвищити зарплату, а умови для трудової діяльності не можна назвати належними. Більше того, реформа призвела до появи нових проблем. В результаті працівники почали звільнятися, а для того, щоб все-таки забезпечити себе і свої сім’ї, довелося їхати в Європу на заробітки.

Зарплата залізничників в Україні в 2022 році

Потрібно відзначити те, що акцію проводила Вільна профспілка залізничників України, до якої входять приблизно 30 тисяч осіб. Два інших об’єднання, профспілка залізничників і транспортних будівельників України, а також Вільна профспілка машиністів України, до акції не приєдналися, але і коментарів не вдалося отримати. Однак навіть такої акції вистачило для того, щоб почалися активні обговорення щодо збільшення зарплат залізничників. Перспективу не можна назвати чіткою, але профспілка продумує, як можна діяти надалі, якщо проблеми будуть зберігатися.

Потрібно відзначити те, що в даний час залізничники намагаються не конфліктувати, а звільняються з УЗ. Багато працівників ображені через те, що зарплати маленькі, а профспілки беруть гроші, але інтереси виявляються без захисту. У підсумку вдається відзначити високий показник плинності кадрів за останні кілька років.

Наприклад, у 2015 році показник становив 4,2%. Однак у 2019 році вже склав 9,2%. Таким чином, можна зрозуміти, що все-таки відбувається зменшення чисельності складу організації, причому є можливість припустити, що буде відбуватися скорочення залізничників в 2022 році в Україні. Багато працівників звільняються, а інші на їх місця не прагнуть приходити, адже умови роботи їх не влаштовують.

Чи буде підвищення зарплати

Важливо відзначити те, що індексація зарплати залізничників України в 2022 році все-таки відбудеться, що визначено навіть затвердженим графіком в підприємстві. Звичайно, серйозного підвищення не слід очікувати. Однак операційні та фінансові результати дозволяють підняти рівень доходу для залізничників.

Потрібно розуміти те, що УЗ повинен намагатися поліпшити свою репутацію, щоб роботодавця знову сприймали в якості стабільного, а трудові умови вважалися гідними. Останнє підвищення відбулося в червні 2021 року, а потім відповідна подія повторилася 1 грудня. До того ж дохід підвищився на 10%, хоча ця сума все одно не настільки значна, як хотілося б співробітникам УЗ.

При цьому зарплата буде підвищена для тих працівників, які володіють окладом менше 30 тисяч гривень. Таким чином, далеко не всі зможуть заробляти більше, ніж це було раніше. Потрібно розуміти, що підвищення зарплати залізничникам в Україні проводиться на регулярній основі, але при цьому показник все одно не можна назвати настільки високим, наскільки цього б хотілося насправді. Саме з цієї причини багато співробітників УЗ готові до звільнення, адже зарплата не компенсує передбачувану трудову діяльність, час і зусилля на неї.

Зарплата залізничників в Україні

Більш того, підвищення зарплати відбувається тільки для тих, хто заробляє в меншій мірі. Саме з цієї причини багато працівників підприємства залишаються незадоволеними передбачуваним розміром отримання доходу.

Потрібно розуміти те, що також повинна виплачуватися 13 зарплата залізничникам, що визначено на законодавчому рівні. Однак в деякі роки співробітники не отримували цю зарплату. Справа в тому, що в 2020 році було затверджено те, що основна умова для виплати винагород – це виконання запланованого чистого прибутку по організації.

Слід розуміти, що це призводить до подорожчання товарів і послуг, але при цьому організації все одно важко досягати встановленого показника чистого прибутку. Саме з цієї причини 13 зарплата, хоч затверджена на законодавчому рівні, але отримувати її вдається не щороку. Це також призводить до того, що багато працівників вирішили відмовитися від майбутньої трудової діяльності у сфері залізничних перевезень в Україні.

Важливо відзначити те, що курсова різниця також не завжди позитивно впливає на показник прибутку. Це обумовлено тим, що в Україні постійно відбуваються значні коливання в Україні.

Чи є можливість розраховувати на явні позитивні зміни

В Україні дійсно може відбутися підвищення зарплати на Укрзалізниці, але для цього важливо розвивати організацію, покращувати економічні показники. В даний час наявний бюджет організації дозволяє отримувати підвищений дохід тільки тим, у кого зарплати виявляються найбільш низькими.

Для підвищення зарплати іншим співробітникам грошових коштів організації виявляється недостатньо. Однак ситуація виявляється двоякою, адже працівники хочуть збільшення свого доходу, але не завжди можуть розраховувати на таку можливість.

Саме з цієї причини багато співробітників організації готові до звільнення або страйків за італійським сценарієм, що негативно впливає на можливість подальшого розвитку організації. До того ж керівництво компанії не вдається назвати компетентним, внаслідок чого відзначаються явні проблеми при можливому вирішенні існуючих проблем.

Все-таки зарплата залізничника України 2022 стане більше, але потрібно враховувати особливості ситуації, що склалася і наявні нюанси. Таким чином, важливо розуміти можливості розвитку наявної організації, адже вона є основною при проведенні вантажних і пасажирських залізничних перевезень.

Добавить комментарий