Яка буде зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році?

Розгляд питання, коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні в 2022 році, незмінно починається з посилань на аналогічний період 2020 року. Тоді, починаючи з кінця літа і аж до розгляду Верховною Радою проекту бюджету, тріумфально повідомлялося, що працівникам ДНЗ буде підвищена зарплата спочатку на 20, а потім – ще на 8,3%. Протягом року вона мала зрости на суму від 1 до 8 тисяч гривень. С.Шкарлет, тодішній в. о. голови Міністерства освіти неодноразово інформував громадськість про це на новинних порталах і телеканалах.

Яка буде зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році

Чому не підвищили

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні-варіабельна Категорія, розмір якої залежить від місця роботи, в державних платять до смішного мало, в приватних набагато більше, але їх число обмежене. На посаду вихователів і помічників в бюджетних організаціях іноді змушені брати мам, які не можуть кинути дітей напризволяще і працюють в садку, поки дитина не підросте до школи.

На тлі масового закриття і розпродажу території дитсадків, побудованих ще за радянських часів, черг на вступ (навіть при катастрофічно низькій народжуваності), уряд і законодавці перейнялися підвищенням рівня педагогічних кадрів, забезпеченням його доступності. Вихід був один-підвищити оплату нелегкої праці, рішення було прийнято, інформаційне освітлення і реклама прийняті.

Дещо пізніше з’ясувалося, що розгляд бюджету проходив у складній обстановці, внесли більше тисячі поправок, тодішній прем’єр, нітрохи не бентежачись, заявив на українському телеканалі, що гроші, відведені вихователям були пущені на інші потреби, які здалися авторам бюджету більш нагальними і актуальними.

Підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні 2022 року навіть у розмірах, заявлених у минулорічному варіанті-вкрай малоймовірно. Про це можна стверджувати, переглянувши свіжі публікації від проукраїнських видань, які ще недавно перераховували, які українців (медиків, педагогів і вихователів) очікують благодіяння від уряду в наступаючому році.

Чому не підвищать в обіцяному масштабі

Видання Обозреватель у рубриці Макроекономіка опублікувало цікавий огляд свіжоприйнятого проекту бюджету, датованого 2 грудня 2021 року.З проголосували за нього 268-215 депутатів від президентської фракції. Викладений у коротких тезах, держбюджет виглядає кричущо:

  • найбільший обсяг коштів відведено на погашення відсотків за боргом та його обслуговування;
  • якщо розкинути суму на кожного українця, то він або вона заплатять за борги по 12,3 тис.грн., а якщо в Облік приймати тільки працездатне населення, то в два рази більше;
  • мінімальну пенсію за рік підвищать не всім, а кому додадуть, отримають за рік 259 грн.;
  • мінімальна зарплата збільшиться на початку четвертого кварталу, ненабагато більше-всього на 200 грн.

У бюджет закладена певна вартість долара, а якої базуються основні витрати. Якщо з нею не вгадають, як і в минулому, то ризик зриву виконання бюджету стане просто загрозливим. Дефіцит бюджету і відсутність в ньому згадки про те, що оплата праці вихователя ДНЗ, так само, як і зарплата помічника вихователя в дитячому садку, будуть підвищені більш, ніж на 200 гривень (Жовтневе зростання мінімальної з/п), не дають особливих підстав для оптимізму.

Аналітик видання, а. Литвин, порівнює новий документ з розрахунками боржника, який змушений економити на найнеобхіднішому, щоб розрахуватися з боргами, однак це порівняння некоректно. Рада підвищила фінансування кількох міністерств і збільшила витрати на своє утримання. Більше коштів отримали СБУ і Міністерство охорони здоров’я, ПФУ (у якого величезна діра в бюджеті) і навіть Управління держохорони.

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році

Перспектива

Минулого року уряд Зеленського обіцяв, що поетапне зростання зарплат всіх працівників системи дошкільної освіти до 2023 року призведе до підвищення її розміру до 4-х прожиткових мінімумів. Правда, це обіцянки 2020 року, згідно з якими зростання зарплати повинен був привести до 3,5 ПМ, але так і не відбувся. Минулого року українські сайти гучно іменували це стратегічним планом уряду Гаазького економічного триріччя. Зараз складно прогнозувати навіть що буде в 2022.

Тарифна сітка вихователів замінена на групи і підгрупи, що зробило практично неможливою для рядового співробітника перевірку правильності нарахування зарплати бухгалтерією. Перспективи працівників дошкільних установ складно назвати райдужними, як втім, і всі, хто отримує зарплату з бюджету. Але для тих, хто працює з малюками, вони особливо похмурі, тому що на сьогодні їх з/п – одна з найнижчих в бюджетній сфері.

Огляд велеричних, гордих, ухильних і завуальованих повідомлень в офіційних виданнях, дозволяє вибудувати безрадісні перспективи для тих, хто отримує зарплати з держбюджету:

  • у найближчі два роки, до кінця 2024, Кабмін має намір розробляти іншу оплату праці, за невідомими громадськості інноваційним принципам;
  • навіть якщо вдасться з’ясувати, як нараховується зарплата вихователям дитячого садка по групах і підгрупах, скоро це буде неактуально;
  • сенс і зміст задуманого ніде не пояснюються, говориться тільки, що кожна система вийде з цього оновленої і працівникам будуть створені гармонійні умови;
  • ніхто не говорить, що підвищення відбудеться прийняттям нормативного акта, завдяки якому гроші з’являться нізвідки (так вже було з законом про зростання зарплат умілих, який нинішній уряд просто засунув в довгий ящик, а по факелу-скасував).

Озвучені дати пертурбацій говорять, що скорочення вихователів дитячого садка в 2022 році в Україні буде, як і раніше, проходити завуальовано і плавно. З моменту закінчення розробки «системи оновлення», почнеться проходження звичного сценарію.

Способи підвищення з / п і їх ефективність

Як і всі бюджетники, працівники дошкільних закладів у жовтні отримають підвищення мінімальної зарплати на 200 грн. (це практично нічого не означає, Тому що пройде майже в кінці року, за цей час ще зростуть ціни і підніметься, навіть в офіційних джерелах, рівень інфляції разом з комунальними тарифами. Разом з мінімалкою зростуть податки-ПДФО, ЄСВ і військовий збір, що поповнить бюджет перед кінцем року, але негативно позначиться на бюджетах українців, які працюють на державу.

На проурядових сайтах тим часом сурмитимуть про зростання пенсій і прожиткового мінімуму. Але він має саме опосередковане значення для рядового працівника, який не йде в декрет або на пенсію. Ще автори люблять розповідати, як працівник повинен піклуватися про підвищення зарплати – підвищувати кваліфікацію, просуватися по кар’єрних сходах, працювати понаднормово або виконувати роботи, які не входять в посадові обов’язки.

Що ж до невеликої надбавки, на яку ще недавно посилалося уряд, як на наочну демонстрацію своєї турботи про благо народу, то і останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році невтішні. Якщо буде прийнятий законопроект, внесений в Раду, то її скасують всім, крім пенсіонерів і студентів, як застарілий механізм, який тільки вносить плутанину в розрахунки. Натомість обіцяють інший механізм компенсації зростання ІСЦ, але який і коли-невідомо.

Добавить комментарий