Яка буде зарплата суддів України в 2022 році?

В Україні судова система відчуває катастрофічний кадровий голод, незважаючи на твердження про те, що держава платить їм непомірні суми. Переформатування і скорочення кадрів — глобальні перспективи, що стартувала кілька років тому і буксує при уряді Зеленського судовій реформі. Зрозуміти, чи зростуть зарплати суддів України 2022, можна, проаналізувавши проект бюджету на наступний рік і економічну ситуацію в цілому.

Яка буде зарплата суддів України в 2022 році

Про проект бюджету

Наприкінці вересня 2021 року, після оприлюднення проекту бюджету на наступний рік, у ЗМІ з’явилися думки експертів та аналітиків. Практично на всі питання, пов’язані з підвищенням зарплати, можна відповісти негативно, проаналізувавши проект бюджету України. Однак проурядові сайти продовжують заспокоювати населення підвищеннями мінімальної зарплати, процентним зростанням окладу держслужбовців.

Минулого року вони бадьоро стверджували, що з / п суддів зросте за рахунок індексації та премій за якісну роботу.

Проект бюджету на наступний рік, при уважному розгляді не передбачає підвищення зарплати суддів України, Про це досить ясно йдеться в аналізі р. Бортника, директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики:

  • повернення та обслуговування боргу країни займуть близько 70% отриманих коштів;
  • проект, оголошений «націленим на людину і майбутнє» передбачає занижену соціальну відповідальність перед незаможними верствами населення;
  • відсутні кошти планується отримати, вводячи нові податки, в тому числі, і на ділянки землі в 5 соток;
  • ПДВ-ще одне джерело бюджетних надходжень, закладених у проекті, це означає, що імпорт зросте, а вітчизняна промисловість буде як і раніше ігноруватися;
  • Пенсії підростуть на 7 доларів, а інфляція за рік зросла майже в 2 рази, і це за офіційною статистикою (в реальному обчисленні вона ще вище.

Р. Бортник зазначає, що, незважаючи на декларативні заяви, потреби уряду обслуговуватимуть пересічні громадяни. У плані зростання зарплат-Охорона здоров’я, медицина, силовики (але не МВС).

Якщо порівнювати з роком приходу Зеленського до влади, то витрати на оборону зросли на 16%. Всі збільшені кошти підуть на зобов’язання перед кредиторами, силовиками, які підтримують владу, і на «обороноздатність». Вона не дала очікуваного імпульсу вітчизняної промисловості, оскільки виділені кошти витікають з України на покупку у зовнішнього управління застарілого озброєння.

Судові пертурбації

Ще на старті реформи, п’ять років тому, говорилося про те, що зарплату судовим інстанціям потрібно підвищити, щоб уникнути корупції і в якості компенсації за переносяться на робочому місці стреси.

Через 4 роки на проурядових сайтах все ще звучать гучні сентенції про моральну шкоду і заохочення справедливості, обережно супроводжувані твердженнями, що зарплата у суддів і без того велика, просто вони цієї впевненості не поділяють. Старт судової реформи не приніс будь-яких значних змін в одержуваних Сумах. Зате:

  • з’явилися касаційні та апеляційні суди і зникли інші, мабуть, в рамках декомунізації;
  • були оприлюднені факти про з / п суддів КС (200 тис.грн.), але про те, що зарплата районного судді знаходиться на гранично низькому для цієї категорії працівників правової системи, рівні, старанно замовчується;
  • немає додаткових асигнувань на премії та заохочувальні виплати;
  • основне підвищення в розмірі посадових окладів досягнуто не асигнуваннями з бюджету, а скороченнями і перерозподілом між вцілілими після реформування фонду оплати праці.
Зарплата суддів України в 2022 році

Судова система забуксувала через брак кадрів, зростання кількості справ, намічених до розгляду і збільшення середнього віку працівників (перевага віддавалася досвідченим співробітникам з достатнім стажем). Тому в поточному році говорилося, що подальшу мінімізацію судового апарату проводити не будуть, у кожного працівника є ресурс працездатності, вище якого не стрибнути.

Піднімалося і питання про те, що розмір зарплати помічника судді в Україні знаходиться на ганебно низькому рівні, а від роботи цих людей залежить багато чого. Знайти людину, яка б відповідав пропонованим вимогам, вкрай складно, і перспективні працівники довго не затримуються на низькооплачуваній роботі.

Перспектива

Вже відбулося і намічене скорочення суддів в 2022 році в Україні генерує безвихідну ситуацію у відправленні правосуддя. Про підвищення зарплати можна говорити тільки по збільшенню прожиткового мінімуму, оскільки оклад формується в його певній кількості. Але в планах уряду Зеленського-збільшити ПМ і відкріпити його від проведення розрахунків, а замість нього ввести щорічно затверджуваний коефіцієнт. У цьому випадку проблематично прогнозувати величину судових окладів.

Індексація зарплати працівників судової системи в 2022 році в Україні теж поки під питанням. Якщо буде прийнятий законопроект про скасування компенсацій від держави за зростання інфляції і підвищення ІСЦ, її просто не буде. Він вже лежить на розгляді у ВРУ, і в пояснювальній записці від авторів вказується, що скасування індексації необхідне, оскільки це – застарілий механізм, який вносить безлад в підрахунки і створює незручності.

Зіткнуться з проблемами і ті, хто йде на пенсію після досягнення 65-річного віку, виходить у відставку після покладеного для цього, сумлінно відпрацьованої кількості років. О. Сальников, т. В. О. голови ДСА, заявив про невтішний прогноз для них. У планах Мінфіну на ці потреби не закладено майже 27 мільйонів гривень. Що ж стосується вихідних посібників для виходять у відставку, то з 640 млн.в національній валюті забезпечено тільки 20.

Немає грошей на винагороду для тих, хто буде призначений на місце тих, хто звільнився. Тисячі людей, які повинні будуть приступити до нової роботи поки не призначено навіть гривні. Бюджетний процес інтенсивно котиться до завершення, але Державна судова адміністрація просто інформує про недостатність фінансування на актуальні потреби судової системи. Так що на підвищення зарплати з постійно дефіцитного бюджету ні судді, ні персонал можуть не розраховувати.

Добавить комментарий