Яка буде зарплата строковика в Україні в 2022 році?

Сьогодні зарплата строковиків в армії хвилює досить велика кількість людей, тому що Україна знаходиться в досить дивна ситуація. Справа в тому, що відповідно до офіційних показників дивна витрачає більше 4 мільярдів доларів на рік на те, щоб покращувати фінансування оборонної сфери, але цих грошей завжди мало для серйозної закупівлі споруди та утримання армійців. Сьогодні варто обговорити, чи буде підвищення зарплат строковиків, але питання необхідно розглядати комплексно.

Яка буде зарплата строковика в Україні в 2022 році

Проект бюджету

Кабінет Міністрів затвердив проект бюджету на 2022 р., і в ньому зазначено, скільки отримує армія на своє утримання. Всупереч усьому тому, що спостерігаються проблеми, сектора військової діяльності отримують досить багато грошей за рахунок іноземної допомоги, але сама армія від цього не сильно виграє, що відіб’ється на заробітних платах представників строкової служби.

Очікується зростання збільшення витрат Міністерства оборони, з яких будуть спрямовані гроші військовим. Якщо говорити про абсолютний вислів, то це буде один з найбільших бюджетів військових відомств за всю історію країни. Однак Міністерству оборони все ще мало, тому що потрібно не тільки підвищувати зарплати, а ще й покращувати матеріально-технічну базу армійців.

Прийнятий бюджет задовольняє потреби військових всього лише на 55 %, але варто відзначити той факт, що за всю історію існування незалежної України Міністерство оборони ніколи не отримувало стільки, скільки воно просило. Реальні гроші завжди були приблизно від половини від запиту. Дана тенденція зберігається і в поточному часі.

Які з цього можуть бути проблеми?

Справа в тому, що нестача фінансів у Міноборони може призвести до того, що влада не зможе ліквідувати заборгованість, яка вже є перед військовослужбовцями. Борг на поточний момент перевищує мільярди гривень і зарплата строковика України теж згадується. І мова йде не стільки про зарплати, скільки від так званих преміях, які виплачуються за особливі подвиги в службі, або за компенсацію оренди житла.

Борги по цих виплатах створюють серйозні напруги серед армійців, і це призводить до розвитку великої кількості проблем. Однак найбільший шанс є на те, що буде просто індексація зарплати строковиків України в 2022 році. Решту коштів зростання зарплат поки відсувають.

Проблематика питання

У пресі вже неодноразово обговорювалася тема того, скільки заробляють строковики в армії, і можна скільки завгодно приділяти увагу тому, які зарплати отримують контрактники в якості премій надбавок, та й військовослужбовці, що знаходяться не на строковій службі, теж заробляють непогано. Однак ситуація залишається колишньою.

Зарплата строковика в Україні в 2022 році

Питання служби строковиків в Україні завжди викликало навколо себе величезну кількість пересудів. Справа в тому, що люди досить давно обговорювали, що строковики досить багато часу віддають саме армії, хоча цей час можна витрачати на освіту і саморозвиток. Якби даний факт ще оплачувався, то ситуація виглядала б інакше, але зарплати низькі. І це створює певні проблеми&

Варто нагадати, що особливе бажання служити в армії в українців немає. Це більше не вважається престижним, і багато призовників просто не є військкомати, так що ситуацію потрібно вирішувати.

З року в рік обговорюється рішення з приводу того, щоб скасувати строкову службу, проте до цієї інформації багато хто вже просто ставиться скептично. Справа в тому, що над подібною пропозицією працював ще Віктор Янукович, а також Юлія Тимошенко, але нікуди далі слів все це не пішло.

Володимир Зеленський каже, що строковикам потрібно підвищити зарплату, Тому що тоді в армію прийдуть служити ті люди, які хочуть заробляти. Тим більше сьогодні немає ніякої небезпеки в тому, що людину пошлють в зону бойових дій, але навіть це не змушує людей призовного віку звертатися військкомати.

Чи є шанс на те, що зарплати зростуть?

Дуже хотілося б відповісти на це питання позитивно, але поки всі передумови вказують на те, що грошових коштів на поліпшення матеріального забезпечення строковиків просто немає. Необхідно просто зберегти зарплату, які вже виплачуються, і поки про зростання мова не ведеться.

Таким чином, якщо говорити про реальні цифри, то у людини, яка за законодавством може бути призвана з 18 до 27 років, на сьогоднішній день зарплати становлять 560 гривень за місяць. І він витрачає ці гроші на власний розсуд. Природно, назвати подібну суму великий, навіть з урахуванням повного пансіону на державному утримання, не можна.

Є так звані дембельні виплати, коли людина закінчує службу і йому виплачується вісім посадових окладів, але сума теж не виходить великою.

Зарплата строковика в Україні

Найбільш вагомою сумою є одноразова матеріальна допомога, яка на сьогоднішній день досягає практично 4000 гривень. Воно видається тоді, коли людина пройшла медичну комісію і отримав довідку про те, що він вже придатний до служби в армії.

Скорочення строковиків

Окремої уваги заслуговує скорочення строковиків в 2022 році в Україні, тому що останнім часом зустрічаються досить велика кількість даних з приводу того, що звільнення все-таки будуть. Однак строкову службу ніхто не відміняв, тому зменшувати кількість армійців влада просто кажучи не планує, і значить обговорення цієї теми неактуальне.

Чи буде зростання зарплат?

Останні новини говорять про те, що грошове забезпечення військовослужбовців в 2022-му році планується збільшити на 10 %. Така сума закладена в Державному бюджеті. І новини здаються позитивними, але торкнуться вони строковиків – це дуже велике питання, так що підвищення зарплати строковикам в Україні 2022 знаходиться під великим питанням.

Президент стверджує, що буде збільшено оклад військових, зокрема тих, які служать в тилу, а також передбачені виплати та інші засоби для житла і збільшення допомоги для військовозобов’язаних. Армія заслуговує модернізації, але виділяти на це занадто великі кошти поки не виходить, тому ситуація залишається приблизно в одному положенні. Ніякої додаткової інформації з цього приводу в пресі немає.

Добавить комментарий