Яка буде зарплата прикордонника в Україні в 2022 році?

Ситуація з фінансуванням прикордонників в Україні знаходиться в досить жалюгідному стані. Проблема існує вже не перший рік, і вона досі ще не вирішена. Питання про це піднімалося, починаючи з 2019 року, і саме тому сьогодні так важливо обговорити, якими будуть зарплати прикордонників України, а також чи чекає дану категорію державних службовців скорочення в штатній чисельності.

Яка буде зарплата прикордонника в Україні в 2022 році

Матеріально-технічна база

Крім того, що зараз існує питання з нестачею заробітних плат для даної категорії бюджетників. Є також проблема в тому, що не вистачає паливно-мастильних матеріалів. Потреби в цих матеріалах сьогодні становлять близько одного мільярда гривень, в той час, як служба отримує всього лише 300 мільйонів. Чи можна забезпечувати безпеку країни в рамках тотального дефіциту коштів, які повинні допомагати це робити – це питання, яке залишається відкритим.

Сьогодні необхідно вирішувати проблему не тільки з рівнем зарплат, а ще й з фінансуванням прикордонної служби. На це повинні виділятися додаткові гроші, тому що підвищення зарплати прикордонника в Україні 2022 року по іншому не відбудеться.

Від чого залежить оклад прикордонника?

В цілому, всі заробітні плати військових в Україні будуються за одним принципом і зазвичай оклад залежить від того, в яких військах служить військовослужбовець, і яке він має звання.

Якщо говорити про середню зарплату конкретно військовослужбовців, то тут усереднене значення знаходиться на рівні 250 – 300 до Доларів США. Сума абсолютно невелика, саме тому так гостро стоїть сьогодні той факт, що вона повинна рости. Тобто і зарплата прикордонника України повинна зростати.

Цікавий факт!

Не так давно в пресі був практичний скандал, коли Арсен Аваков попросив Верховну Раду звернути увагу на те, що зарплати співробітників МВС, куди входять також прикордонники і поліцейські, в три рази нижче ніж у тих людей, який працюють в Бюро економічної безпеки. Він не зменшує важливості даної організації, проте вважає подібний розклад подій не справедливим, і необхідно працювати над тим, щоб або зрівняти всі показники, або кілька урізати утримання співробітників Бюро, а виручені гроші витратити на те, щоб збільшити зарплати прикордонників.

Зарплата прикордонника в Україні в 2022 році

Що відомо сьогодні?

Найбільш реальним способом зростання окладів є індексація. Вона передбачає збільшення рівня зарплати на існуючу інфляцію. І сьогодні можна з упевненістю сказати, що індексація зарплати прикордонникам України в 2022 році буде. Однак вона не покриє реального зростання цін, тому компенсація здається маленькою.

Скільки потрібно грошей на підвищення?

Проблема фінансування армії полягає в тому, що Міноборони не може точно сказати, скільки їм потрібно грошових коштів для того, щоб вони могли повністю забезпечувати свої потреби. Однак вони точно говорять, що тих грошей, які останні отримують сьогодні, мало. Необхідно не просто підвищити зростання зарплат, а ще й поліпшити матеріальний технічний стан галузі, зробити армійців більш цифровізованими (мається на увазі технічне обслуговування прикордонних служб).

Буде, як мінімум, зростання мінімальної зарплати, вже відомо, що вона зросте на 200 гривень, але станеться це ближче до кінця року, тобто в жовтні рівень мінімальної зарплати в Україні складе 6700 грн. Однак відіб’ється це тільки на тих, у кого мінімальний оклад. Зазвичай прикордонники заробляють дещо більше, ніж мінімальний рівень, хоча проблема нестачі фінансів для них стоїть гостро, адже сьогодні навіть органи статистики кажуть, що працівники прикордонної служби шукають для себе додаткові варіанти заробітку, тому що їм доводиться утримувати сім’ю.

Чи можливе скорочення співробітників?

В цілому, не складно здогадатися, що наситити державний бюджет можна якраз таки за рахунок скорочення кількості співробітників в прикордонній службі, а звільнені гроші будуть направлятися на збільшення зарплатного фонду. Однак така позиція заздалегідь вважається програшною.

Прикордонна служба виконує дуже важливу соціальну роль в будь-якій державі, і скорочення числа діючих співробітників призведе до того, що країна залишиться незахищеною. Нескладно здогадатися, до яких серйозних наслідків все це може привести. Відповідно, поки мова про те, що буде скорочення співробітників, не ведеться, власне кажучи, як і не планується реформування даної сфери діяльності.

Окремо варто сказати про те, що про скорочення не плануються ще й через те, що в органах спостерігаються дуже велика текучка кадрів. Тільки за 2020 – й-2021 р.з прикордонної служби звільнилося понад 5000 осіб. І це створює якісь перешкоди для роботи в службі, так що потрібно задуматися про те, щоб збільшити престиж професій, а зробити це можна за рахунок зростання зарплат.

Добавить комментарий