Понеділок, 27 Червня, 2022
Home ФинансыЗарплата Яка буде зарплата пожежника в Україні в 2022 році?

Яка буде зарплата пожежника в Україні в 2022 році?

by Viktoriya
0 comment

В даний час економіку України точно не можна назвати занадто процвітаючою. Криза є, і антипандемічні заходи тільки посилюють його. У ситуації, що склалася, раз у раз виникають питання з приводу того, як зміниться життя бюджетників на тлі всього цього. Зокрема варто обговорити, коли пожежникам підвищать зарплату в Україні, бо сьогодні представники цієї професії заробляють мало, ситуація стає складнішою з кожним днем, адже допустити зменшення їх кількості просто не можна.

Крім зменшення кількості пожежників в галузі спостерігається дуже низькі заробітної плати при досить високому рівні відповідальності. Робота, в якій люди ризикують своїм життям, рятуючи інших від вогню, повинна оплачуватися відповідно. І влада робить на цьому акцент.

Яка буде зарплата пожежника в Україні в 2022 році

Реформування системи

Сьогодні всі реформи, які відбувається в Україні, створені з урахуванням поточних економічних проблем. І реформування також стосується державної служби надзвичайних ситуацій, де і працюють пожежники. Планується за рахунок реформи привести пожежну службу до того, щоб вона відповідала Європейському зразку, і поки це тільки перші кроки до поставленої мети.

Згадується про те, що в ході цієї зміни повинна буде зростати заробітна плата пожежників, підвищується престиж професії, збільшується пільговий стан і технічне обладнання для роботи в даній сфері діяльності.

Якщо дивитися на заяви влади, то вони вважають, що оклади представників цієї служби повинні збільшитися і досягати мінімум 20 000 гривень за місяць. І поки все ще ведуться розмови з приводу того, як цього досягти, тому що в даний час цифри дещо інші.

Проблеми в роботі пожежників

Сьогодні пожежники стикаються не тільки і не стільки з низькими заробітну платами, скільки з тим, що для їх роботи їм не вистачає сучасного обладнання. Більшість пожеж можна гасити набагато швидше, якщо поліпшити матеріально-технічну базу. З цього випливає наступна проблема, влада виділяє недостатню кількість коштів для фінансування цих питань, і часто не вдається закуповувати сучасну техніку, і навіть паливо в тому розмірі, в якому потрібно.

І на десерт залишається те, що заробітні плати в галузі досить низькі, при цьому рівень небезпеки і складності роботи дуже високий, що створює проблеми.

Останні заяви влади

Нещодавно в пресі з’явилися дані з приводу того, що у пожежників зростуть заробітні плати, але не тільки у пожежників, а у інших категорій бюджетників. Причому зростання може досягти 20 %. Все це заплановано на 2022 рік, і про це в обозревателе написав один із засновників компанії Performance Managment.

Сергій Сароян, який є засновником, сказав, що зарплати будуть рости, але очікується нерівномірне збільшення. При цьому частина суми буде з’їдена інфляцією, а деякі категорії бюджетників взагалі залишаться при поточному рівні доходів.

Пожежники в Україні в 2022 році

Найбільше підвищення зарплат торкнеться IT-сфери, а також робочих спеціальностей, тому що люди через відкриті кордони їдуть працювати в інші країни, і на Україні це позначається не найкращим чином. Якщо нічого не робити, то ситуація щорічно буде тільки погіршуватися. Також цей фахівець сказав, що для представників бюджетної сфери, які заробляють мінімалку, в цілому, доходи скоротяться, тому що мінімальний рівень зарплати планується підвищити тільки на 200 грн. У той же час інфляція зросте мінімум на 6 %.

Сервіс з пошуку роботи говорить про те, що Україна гостро потребують робочих фахівців. Деякі роботодавці готові платити плиточникам і фасадочникам до 33 000 гривень. Природно на такому тлі пожежники, які ризикують життям за населення і заробляють набагато менше, Це просто абсурд.

Скорочення пожежних

Протягом останніх кількох років в Україні в середовищі пожежників відбувалися деякі організаційні скорочення. Кількість службовців особливо не зменшилася, але вийшло привести в порядок посади, а також реорганізувати деякі пожежні частини, які пустували.

Справа в тому, що в державі деякі частини пожежних служби почали простоювати, просто відтягуючи на себе гроші з державного бюджету, і саме тому було прийнято рішення їх ліквідувати, але співробітників цих частин перевели на інші місця роботи. Щодо того, чи планується скорочення пожежників у 2022 році в Україні, то можна сказати точно, що такого не буде. Однак ніхто не скасовує природного відтоку робітничих кадрів і не зможуть затриматися на роботі ті люди, які не пройдуть іспит з професійної перекваліфікації.

Що можна сказати з приводу зростання зарплат?

Щодо збільшення заробітних плат, то можна точно сказати, що буде індексація зарплати пожежникам України в 2022 році на рівень інфляції, але наскільки сильно це вплине на зростання матеріального забезпечення представників служби сказати досить складно.

Справа в тому, що індексація проводиться максимально економно і вона далеко не завжди відповідає реальному рівню інфляції. Це необхідно розуміти.

Додаткове підвищення зарплати пожежникам в Україні 2022 року не передбачено. У бюджеті немає коштів для того, щоб кожному пожежному підвищити зарплату до 20 000 грн. Як би цього не хотіли влади.

Якщо вірити усередненим даним, то на поточний момент середній оклад пожежного України становить 15 000 гривень. І найвищий показник фіксуються в Київській та Харківській області. Мінімальна зарплата зростає, в жовтні 2022 року і її рівень складе 6700 гривень, зараз цей показник на 200 гривень менше, але це не особливо впливає на рівень забезпечення пожежних.

У цій сфері діяльності спостерігається досить велика плинність кадрів, і все це може привести до серйозних проблем в пожежній безпеці, які торкнуться всієї країни, а значить в бюджеті необхідно знайти кошти на те, щоб поліпшити фінансовий добробут цієї категорії громадян.

You may also like

Leave a Comment