Яка буде зарплата поліції в Україні в 2022 році?

У середині вересня поточного року о.Данилов, секретар РНБО провів брифінг за підсумками чергового засідання органу, який зараз вирішує в країні всі опитування. Він назвав пріоритетні напрямки, яким буде збільшено обсяг грошових коштів у бюджеті -2022: військові на передовій в АТО, ВМС, ракетне озброєння та працівники МВС. Це можна було б вважати відповіддю на питання, коли поліції підвищать зарплату в Україні, якби не повідомлення з інших джерел, яких складно звинуватити в тенденційній подачі інформації.

Яка буде зарплата поліції в Україні в 2022 році

Що відомо на сьогоднішній день

У жодному джерелі немає певного повідомлення, що індексація зарплати поліції України в 2022 році є в намірах уряду, не кажучи вже про скільки-небудь значний підйом. Це тим більше дивно, що у великих містах (особливо в Харкові) почалося масове звільнення співробітників поліції. Обстановка в країні залишає бажати кращого: у населення на руках маса незареєстрованої зброї, військові привозять його на продаж з АТО, почастішали напади неадекватних громадян на правоохоронців, перегрів кримінальної обстановки перевищив всі мислимі межі.

Обіцяючи підвищення зарплати поліцейському в Україні 2022, секретар РНБО, яке розпоряджається в країні всіма мислимими і немислимими галузями суспільного життя, аж до фінансування і соціального забезпечення незаможного населення, вступив в очевидне протиріччя з іншими повідомленнями:

  1. Кабмін, затверджуючи проект бюджету на наступний рік, назвав пріоритетними напрямками освіту та охорону здоров’я, цифрові технології, інфраструктуру, безпеку і оборону (нічого про силовиків, пенітенціарну систему і Національну гвардію).
  2. П’ять днів потому нині заборонене в Україні видання КП ЮА, проаналізувало горезвісний законопроект за № 6000, обумовивши попередньо, що в ньому ще будуть проводитися зміни) і повідомило, що витрати збільшені на уряд, окремі міністерства, улюблене дітище Зеленського – РНБО і ветеранів АТО, але поліції відведено менше коштів, ніж навіть у 2020.
  3. На початку грудня 2021 доведений до відчаю нинішній глава МВС Д.Монастирський повідомив, що співробітники міністерства заробляють менше, ніж кур’єри, які розвозять піцу і запропонував підняти їм зарплату за рахунок акцизів. Оскільки вони вже намічені до підйому і на ці кошти в уряду є свої плани, він обмовив, що пропонує не підвищувати податки, а провести детінізацію економіки.

Відсутності благих намірів у влади підтверджує відносно недавня інформація про те, що у поліції відносно недавно з’явилося в ЗМІ повідомлення про те, що у неї недавно офіційно відібрані раніше були привілеї і тринадцяті зарплати.

Звичайно, назвати універсальні цифри неможливо, оскільки працівники з великою вислугою років і високими званнями, отримує оклади в два, а то і в три рази більше, ніж рядові і молодший командний склад. У інших оплата ясно недостатня, і не дотягує навіть до середньої за місцем роботи. Звідси перманентно з’являються в пресі публікації про корупцію або масові звільнення.

Перспектива

Д.Монастирський говорив не тільки про низьку зарплату поліцейських, а й про аналогічну ситуацію у прикордонників, МНС і нацгвардійців. Він повідомив, що зміцнення кордону і посилення нагляду за контрабандою принесло в казну за місяць мільярд гривень. Якщо працювати такими темпами, то реально заробити 10 мільярдів, які можна пустити на підйом зарплати.

Зарплата поліції в Україні в 2022 році

Наскільки реально пропозиція монастирського, у виданні, яке його озвучило, не коментується:

  1. Можливо, правоохоронці і справді можуть забезпечити такий грошовий потік за рахунок детінізації, але ці гроші не будуть перенаправлені на нагальні потреби МВС.
  2. Уряд Зеленського найменше цікавить кадровий склад, масові звільнення і зарплата поліції України.
  3. Затвердження чергового проекту держбюджету показало, що ситуація погіршилася, незважаючи на бадьорі запевнення Кабміну, президента і секретаря РНБО.

Патріотичне видання Обозреватель назвало новий варіант записками боржника, який шукає спосіб заощадити на найбільш нагальних потребах: велика частина коштів з казни перенаправляється навіть не на погашення держборгу, а на його обслуговування і виплати за відсотками. Звідси підвищення мінімальної пенсії за рік на 159 гривень, перенесення зростання мінімальної зарплати з січня на жовтень, скорочення виплат матерям-одинаками багатодітним сім’ям. Натомість уряд збільшив свої видатки, утримання Верховної Ради та держохорони, СБУ та інших інструментів політичного та економічного тиску.

Варіанти підвищення

Автори, які не в курсі того, що відбувається, говорять про планову індексацію, але на тлі тотального зростання цін, рівень інфляції вже не дозволяє індексувати зарплати бюджетників за реальними показниками від Держстату. Тому в Раді лежить законопроект, що передбачає скасування індексації, як застарілого механізму, що вносить плутанину в розрахунки. У ньому говориться, що держава повинна більш сучасними методами компенсувати населенню витрати. Але ніхто не знає, як саме це зробити.

У держорганах стартувало реформування, основна мета якого-заощадити кошти, що виділяються з бюджету. Уряд говорить про виявлення непрофесіоналізму і оптимізації, на практиці це означає, що скорочення поліції в 2022 році в Україні неминуче, якщо реформа набере обертів в наступному часовому періоді або почнеться двома роками пізніше.

Бадьорі автори з українських сайтів продовжують детально розписувати, з чого складається оклад співробітника МВС. Поліцейським пропонують самостійно піклуватися про рівень матеріального забезпечення: підвищувати кваліфікацію, просуватися по кар’єрних сходах, займати високі посади і напрацьовувати стаж, за який покладається надбавка. Це означає, що ніяких указів про підвищення зарплати поліцейських очікувати не варто. Відносно молодим людям, з сім’ями, які вони повинні забезпечувати, ризикуючи життям і здоров’ям, пропонують працювати понаднормово, брати на себе додаткові обов’язки, працювати у вихідні та свята, щоб заробляти більше.

Добавить комментарий