Яка буде зарплата пенітенціарній службі в Україні в 2022 році?

Напередодні нового року все більше аналітиків і експертів не упускають можливості покрасуватися на екранах телевізорів або сторінках інформаційних порталів. Політичні погляди мають при цьому саме опосередковане відношення до суті висловлених прогнозів. Незважаючи на зусилля влади зберегти бадьорий вигляд т намалювати райдужні перспективи, всі, хто в змозі реально оцінити перспективи, налаштовані похмуро або скептично. Відповіді на запитання, коли пенітенціарній службі підвищать зарплату в Україні, не знає ніхто.

Яка буде зарплата пенітенціарній службі в Україні в 2022 році

Актуальні висловлювання про зарплати

Незмінно патріотично налаштований УНІАН, дотримуючись чітко визначеної тенденції розміщувати інформацію за вказівкою згори, з посиланням на такий же тенденційний оглядач, передрукував інтерв’ю з засновником компанії з розвитку менеджменту, С. Сарояном. Його бачення майбутнього полягає в розлогих міркуваннях на актуальну тему, які можна викласти в декількох коротких тезах:

 • зарплати в Україні можуть зрости, і навіть на 20%, але далеко не у всіх категорій трудящих;
 • зростання очікується нерівномірне, що не компенсує зростання інфляції і різкого підйому цін на продукти і тарифів на комуналку;
 • частина доданого з’їсть, а у деяких додавання буде такого розміру, що вони його і не помітять;
 • основне підвищення припаде на частку інформаційних технологій, продажів і робочих спеціальностей.

Зарплата пенітенціарної служби Україні, на думку Сарояна, не підніметься. Зростання окладів і премій буде в приватних структурах, де роботодавці, на тлі масованого відтоку кваліфікованих кадрів за кордон, спробують утримати їх подібним чином. Що ж стосується бюджетників, то їх очікує підвищення мінімалки на 200 гривень, в черговий раз пересунуте за термінами.

Підсумки від С. Сарояна

Основна причина, по якій зарплати будуть помірно рости в приватній сфері-непомірне зростання цін на енергоносії, комуналку і продукти. Для дрібного і середнього бізнесу, разом з підвищенням податків це – зниження рентабельності бізнесу. Кабмін, вміло маніпулюючи прожитковим мінімумом, мінімальною зарплатою. Ще частіше розмахують невідомо яким чином отриманим показником середньої зарплати, яка в такому розмірі є тільки в міністерствах, в пілотному проекті її собі осучаснює.

Інша думка

Більш оптимістично налаштований провідний аналітик компанії Есперо, а. Болтян. Його впевненості в тому, що у більшості українців покращаться умови для успішної трудової діяльності, можна тільки позаздрити. Він повідомив, що:

 1. Зарплати, в середньому, зростуть на 10%, але пріоритетний ріст відзначиться в медицині та освіті.
 2. Першим підвищують на тлі пандемії, другим-через проведення занять в онлайн-режимі і масових звільнень фахівців.
 3. Третя галузь, яка збільшує обсяги і зацікавлена в постійних працівниках, буде сфера доставки. Вона набирає обертів і через заборони виходити на вулицю і вакцинуватися.
Зарплата пенітенціарній службі в Україні в 2022 році

Підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні 2022 не розглядається в глобальному масштабі і в проекті бюджеті не закладено. Найімовірніше, воно буде проведено звичними методами-індексацією і зростанням мінімалки для тих, хто працює на нижчих посадах. За оклад, що не перевищує мінімальної зарплати. Оскільки підвищення МЗП відсунуто далеко ха середину року, на миттєвий приріст з настанням нового року, можна не розраховувати.

Що відомо наприкінці року

Питання про підвищення посадових окладів співробітникам пенітенціарної служби періодично піднімається законодавцями, але не знаходить свого дозволу. Іноді причиною його чергового обговорення стає незначне підвищення зарплат держслужбовців інших категорій, але частіше апелюють до специфіки і складності роботи, її перманентних ризиків у спілкуванні з ув’язненим, перенесених стресів, небезпеки для життя і здоров’я.

Минулорічні публікації на патріотичних сайтах обмежувалися перерахуванням очевидного:

 • робота важка і небезпечна, платять мало;
 • питання піднімалося неодноразово, але та і не знайшов дозволу;
 • співробітники служби повинні підвищувати компетенцію по відношенню до ув’язнених (вельми загадкове формулювання);
 • за порушення правил покладається покарання, аж до звільнення з системи.

Деякі автори таких міркувань погано уявляють собі діяльність системи, стверджують, що співробітники займаються збором доказів і проходить обов’язкові переатестації. Остання обставина не входить в їх посадові обов’язки. Це-наслідок старту реформи пенітенціарної служби, про яку заявив відносно недавно заступник міністра юстиції Д.Чернишов.

За тривалий період зроблено близько 20% наміченого. Цього плану не знає ніхто, крім наглядових органів, керівництва ПС, окремих українських правозахисників і зовнішнього управління, яке м’яко позначено, як міжнародні організації. Всі вони схвалили паспорт реформи, так що скорочення співробітників пенітенціарної служби в 2022 році в Україні – питання вирішене. Планується скоротити кількість ув’язнених, зробити поширеною практикою випуск під заставу і амністії, укрупнити місця відбування покарання, скоротивши дрібні структури. Замість державних в’язниць відкрити Приватні, на американський манер, де самі ув’язнені або їх родичі будуть оплачувати своє утримання.

Одна з найвідоміших в’язниць, якій кілька десятиліть, в Одесі, закрита. Уряд робив неодноразові спроби її продати, але охочих не знайшлося, а на черговому аукціоні виявилося, що будівлю заарештовано судом.

Останні новини Про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2022 році теж не дають особливих підстав для оптимізму. У Верховній Раді лежить законопроект, яким передбачається скасування всіх індексацій (крім пенсій, стипендій та деяких інших виплат). У пояснювальній записці автори повідомляють, що це-застарілий і неефективний механізм, який вносить непорозуміння і помилки при розрахунках. Якщо він буде прийнятий в цьому році, компенсації від держави зростання ІСЦ не буде. Обіцяють інші методи відшкодування, але які – ніде не вказується.

Добавить комментарий