Яка буде зарплата МНС в Україні в 2022 році?

Незважаючи на те, що пожежники, рятувальники, МНС і фахівці інших «небезпечних» спеціальностей отримують невисоку зарплату, незважаючи на постійний ризик і складну роботу. Влада з року в рік анонсує збільшення окладів, премій, різноманітні надбавки, але в підсумку – інфляція «з’їдає» зростання доходів. Тому мало сказати, чи буде підвищення, цікаво, знати, коли МНС підвищать зарплату в Україні?

Яка буде зарплата МНС в Україні в 2022 році

Особливості та обов’язки

Не кожен може «офіційно здійснювати подвиги», рятувальник зобов’язаний мати належну кваліфікацію з порятунку людей, використання відповідних інструментів і надання в процесі першої медичної допомоги. Співробітник повинен мати велику фізичну міць, силу волі, сміливість.

Рятувальник-загальна назва, по мережі, співробітник повинен в деяких ситуаціях бути водолазом, вже на наступний день – пожежним або психологом і навіть верхолазом. Співробітники даної спеціальності усувають наслідки і рятують людей після стихійних лих, терактів, техногенних катастроф.

До обов’язків працівників цієї держструктури належать такі пункти:

 1. Організація загубилися громадян в гірській місцевості і лісах.
 2. Рятувальні операції при гасінні пожеж;
 3. Пошукові роботи після терактів, обвалення будівель, під завалами;
 4. Розгортання рятувальних робіт з порятунку потопаючих;
 5. Ліквідація джерела та наслідки загорянь, вибухів (побутових, промислових).
 6. Надання психологічної підтримки не тільки самим жертвам катастроф, а й їх близьким, родичам.

Крім цього рятувальників викликають, коли необхідно вирішити складні побутові питання, наприклад, відкрити металеві та дерев’яні двері, зняти з дерева або даху багатоповерхівки дитину, домашню тварину і багато іншого.

Незважаючи на те, що рятувальні роботи проходять в складних умовах, іноді в умовах нульової видимості, рятувальник повинен мати можливість швидко зреагувати на ситуацію, що склалася, моментально відреагувати.

Рятувальниками і пожежними стають виходячи з потреби допомагати людям, але в такій спеціальності мало «просто хотіти» необхідно відповідати цілому ряду вимог, бути професіоналом:

 • Фізпідготовка на найвищому рівні, витривалість;
 • Кмітливість, сміливість;
 • Профільна освіта;
 • Холоднокровність, стійкість до стресових ситуацій;
 • Високі морально-етичні якості.

Крім цього не зайвими будуть додаткові курси саперів, першої медичної допомоги, після проходження яких видають офіційні сертифікати.

Важливо! Отримати профільну освіту можна в профільному закладі або закінчивши курси ДСНС України.

Що пропонують сьогодні?

Середня зарплата співробітникам МНС в Україні, в залежності від рангу і рятувальної частини (регіону, навантаження) варіюється близько 10-11 тис.гривень. Є також надбавки за переробки, професіоналізм і т. д.

МНС в Україні в 2022 році

Крім проведення рятувальних операцій, гасіння пожеж багато співробітників МНС беруть активну участь у підготовці протипожежної техніки, проведення лекцій для школярів, студентів і новобранців. Також багато пожежників і рятувальників беруть участь в міських, регіональних заходах, проводять лекції з профілактики нещасних випадків. Це має гідно оплачуватися, щоб щорічно молоді хлопці хотіли допомагати своїм співгромадянам, як, наприклад, під час гасіння пожеж у Сєвєродонецьку, були стягнуті рятувальні сили з усієї України.

Як підняти доходи пожежного?

Заробітна плата рятувальника пожежного складається з окладу, надбавок за кілька важливих складових:

 • Стаж;
 • Звання;
 • Спеціальні навички;
 • Переробка.

Вакансії на зведене місце пожежного з’являються досить часто, в цій сфері високий рівень «плинності кадрів» через велику небезпеку на роботі, яка не покривається зарплатою.

Останні новини Про індексацію зарплати МНС в Україні в 2022 році говорять, що починаючи з приходу нової влади в Україні, з 2021 року стартувала програма збільшення фінансового забезпечення працівників ДСНС і МНС.

В основу лягла пільгова пенсія для досвідчених рятувальників зі стажем більше 20 років, лікування та діагностика у відомчих поліклініках безкоштовний проїзд, під час щорічної тарифної відпустки. Також при необхідності, надзвичайної ситуації в сім’ї, кожен співробітник може розраховувати на виплату невеликої суми в якості матеріальної допомоги.

Що буде в майбутньому?

Починаючи з 2021 року на столі у нардепів є законопроект, що включає підвищення зарплати МНС в Україні 2022, в бюджетних напрямках почалася оптимізація оплати праці. Кожне профільне міністерство відповідатиме за терміни і нові оклади своїх підлеглих. Коли з початку 2022 року пройдуть перші підвищення окладів і відповідних премій, можна буде оцінити якість підвищення і іго ефективність в умовах зростання цін на комунальні платежі і продукти.

Раніше в країні діяла стара схема нарахування бюджетних зарплат, а саме 3 рази на рік, тепер влада запропонувала новий прозорий розрахунок окладів. Це обумовлено постійним зростанням цін, інфляції.

Важливо! З 2022 року влада України планує підвищити оклад бюджетних співробітників до 200%. Процедура нарахування буде новою, максимально прозорою, і буде повністю відображати кваліфікацію службовця.

Також з нового року для бюджетних службовців, у тому числі пожежників, рятувальників будуть введені премії від 5% і більше, додаткові виплати від 10% до 30% за стаж, вироблення.

Ці суми були раніше запропоновані на засіданні КМ, адже саме пожежники вважаються найбільш низькооплачуваною професією в країні серед бюджетників.

На сьогодні скорочення співробітників МНС в 2022 році в Україні не очікується, навпаки, всі заходи оптимізації спрямовані на залучення молодих працівників, поліпшення престижу професії.

У будь-який, навіть мирний час є місце подвигам і героїзму, а співробітники МНС – справжні герої в суспільстві! Вони допомагають людям, які потрапили в біду, популяризують серед молоді спеціальність.

Добавить комментарий