Яка буде зарплата медсестри в Україні в 2022 році?

Питання про винагороди для медсестер хвилює не тільки представників даної сфери, але і тих, хто не пов’язаний з цією роботою. Зазвичай визначальними факторами стає тарифний розряд, робочий час і кваліфікаційна категорія.

У поточному році при розрахунку і виплатах спираються на умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення. Обов’язково враховують посадовий оклад і доплати з надбавками, через які заробітна плата змінюється в більшу сторону. Розміри додаткових перерахувань стверджують конкретні керівники на місцях. Але вони не можуть тільки одноосібно відповідати на питання про те, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні.

Яка буде зарплата медсестри в Україні в 2022 році

За тарифними розрядами ЄТС визначають розміри конкретних посадових окладів для медсестер. Після цього складають тарифікаційні списки. Кваліфікація категорії конкретного співробітника багато в чому визначає, скільки він отримує в тому чи іншому випадку. Є так само спеціальний довідник кваліфікаційних характеристик за професіями, де можна вивчити кожен тарифний розряд медсестри.

Основні правила нарахування зарплат

Планується, що в найближчому майбутньому проіндексують не тільки розмір мінімальної заробітної плати, а й прожиткового мінімуму.

Наприклад, перший показник вже становить мінімум 5 тисяч гривень, в найближчому майбутньому збільшиться до 6500. Прожитковий мінімум знаходиться в межах 2270-2893 гривень.

Для початку варто розібрати стандартний розмір винагороди для медичних сестер 1-12 розрядів. Якщо ця сума буде менше прожиткового мінімуму, вже з’являється право отримати доплату. Ця умова поширюється на всіх, хто відпрацював хоча б місячну норму.

Якщо працевлаштування передбачає неповний робочий день, то і суми виплачуються в залежності від того, що було відпрацьовано фактично. Індексація зарплати медсестри в Україні в 2022 році в цілому від цього не залежить.

Премії до свят і ювілейних дат при цьому не враховуються. Те ж саме стосується будь-яких компенсацій, пов’язаних з:

  1. Роз’їзним характером робіт.
  2. Виконанням обов’язків вночі.
  3. Шкідливими умовами або підвищеним ризиком для здоров’я.

Трохи про підвищення

Винагороди в цій сфері індексуються щороку, останнім часом не стало винятком. Мінімальне збільшення доходить до 3-4 тисяч гривень щорічно.

Обов’язково враховуються тарифні розряди в залежності від поточної посади.

Згідно з новими правилами, на 10% повинен збільшитися оклад для медсестер, які працюють із засобами для дезінфекції. Головне — щоб вище описані кошти були офіційно вказані в посадових інструкціях. У колективному договорі подібні умови теж описувати зобов’язують.

Від стажу медичної роботи залежать надбавки, пов’язані з вислугою років. Їх виплачують не тільки по основних робочих місцях, але і при використанні схем з сумісництвом. Це теж впливає на оклад медсестри в Україні.

Зарплата медсестри в Україні в 2022 році

Додаткова інформація про розрахунки

Значно краща ситуація складається у медсестер, які працюють з сімейними лікарями. Щомісяця їм нараховують мінімум 10 тисяч гривень. Помічники стоматологів, представники приватних клінік теж отримують кращу винагороду. Але всіх все одно продовжує цікавити підвищення зарплати медсестрам в Україні 2022 року.

Особливості професії

В обов’язки медсестер найчастіше включають такі дії, як:

  1. Ведення звітності, різних журналів.
  2. Різні медичні маніпуляції, включаючи перев’язки і уколи, крапельниці і так далі.
  3. Оформлення напрямків для проходження різних досліджень.
  4. Первинні медичні обстеження.
  5. Допомога головному лікарю.

Тому до представників професії пред’являють відповідні вимоги. Їх список включає акуратність і охайність, уважність і відповідальність, досвід роботи і практику разом з наявністю спеціальної освіти.

Не обійтися без середньої професійної або вищої освіти за професією. Для цього вибирають відповідні коледжі та вузи.

Отримання диплома медичної сестри часто стає першим етапом для тих, хто націлений на те, щоб пов’язати своє життя з цією професією. Потім можна освоювати різні лікарські спеціальності, диплом відкриває доступ до скорочених програм навчання.

Для таких категорій співробітників проводять періодичні атестації, в результаті яких і присвоюють певні кваліфікаційні категорії. Ці рішення і стають основою, за допомогою якої регулюють посадові оклади. Підвищення за старшинство не стало винятком.

Якщо навіть старші медсестри проходять атестацію і підвищують кваліфікаційну категорію — винагорода за працю теж стає більше.

При сумісництві схеми розрахунку приблизно ті ж, що і в загальному випадку. Оклад медсестри вищої категорії не став винятком.

Деякі нюанси сумісництва

Варто зазначити, що кваліфікаційна категорія поширюється на всі робочі місця. Це стосується як основного підприємства, так і конкретно сумісництва. У разі використання препаратів дезінфекції доплата виплачується понад мінімальну заробітну плату. Тому дану цифру не враховують, якщо мова йде про визначення гарантованого мінімального розміру зарплати.

Відомості про роботу за сумісництвом заносять до трудової книжки, якщо громадянин сам погоджується на це. Потрібно заповнювати окремий рядок.

При сумісництві винагороду перераховують тільки за те, що відпрацьовано фактично. У цих ситуаціях оформляють окремі трудові угоди. При цьому по кожному з договорів ведуть окремий розрахунок.

Мінімальна зарплата і надбавки

Керівник сам може регулювати ці цифри, щоб диференціювати суми, які він платить співробітникам. Приклад причини збільшення виплат-високі досягнення, складність і напруженість. Тоді можна виплатити додатково до 50% від основного окладу. Сімейні медсестри в окремих випадках можуть розраховувати на збільшення до 40%.

Чи є переваги у роботи медсестрою?

Плюс в тому, що ніколи не виникне проблем з тим, щоб знайти собі місце. Адже такі категорії співробітників затребувані завжди, їх часто навіть не вистачає. При цьому є можливість відвідувати курси підвищення кваліфікації, щоб з часом освоювати нові, більш складні напрямки і спеціальності в рамках близьких професій.

Медсестра зможе без проблем надати допомогу рідним і близьким, якщо виникає необхідність. Ця робота рятує життя, навіть у звичайних умовах допомагає багатьом людям.

При цьому Уряд постійно регулює не тільки самі заробітні плати, а й умови, тривалість робочого часу для кожної з категорій співробітників.

Вже з початку 2021 року помітно підвищення посадових окладів для всіх медичних працівників. Найближчим часом планується приділяти цьому питанню досить багато уваги і часу. А ось скорочення медсестер в 2022 році в Укераїні ніхто не планує.

Укладення

Медична сестра-це категорія молодших медичних співробітників. Вони можуть не тільки вести облік, а й виконувати різні операції з обслуговування пацієнтів, в тому числі — досить складні. Підпорядкованість лікуючим лікарям стає головною відмінністю від інших медичних професій. Медсестра вміє проводити всі маніпуляції, але не має права робити це за власною ініціативою, без узгодження з головним лікуючим лікарем.

Добавить комментарий