Яка буде зарплата медиків в Україні в 2021 році?

В Україні другий рік йде боротьба з пандемією короновірусу і «на передовій», звичайно ж, знаходяться лікарі, фельдшериі інші медичні працівники. Тому вони цікавляться, чи будуть обіцяні доплати, коли медикам підвищать зарплату в Україні, і наскільки буде збільшено оподаткування?

зарплата медиків в Україні в 2021 році

Загальні відомості

Стандартні умови для нарахування заробітної плати для медиків «залишилися позаду», враховуючи, що весь світ зіткнувся з такою проблемою як пандемія, лікарі виявилися найбільш затребуваною і важливою професією.

Тарифні розряди працівників, до яких відносяться медичні працівники, були збільшені, передбачені різні надбавки доплати, а також фінансові бонуси за роботу з коронарними хворими. Також згідно з постановою Кабінету Міністрів України підвищення окладів проводиться не тільки лікарів працюючих в інфекційних відділеннях і на швидкій допомозі, а також і для співробітників бюджетних організацій: медсестер в школах, ВУЗах і т. д. депутати Верховної Ради пропонують кілька основних моделей оплати праці для медиків в Україні:

1. 100% надбавка від заробітної плати.

2. Заробітна плата та бонуси за переробку.

3. Зарплата в залежності від продуктивності, а саме від кількості прийнятих пацієнтів і годин роботи.

На 20 21 рік президент України Зеленський обіцяв збільшення окладів медичних працівників до 9000 гривень на місяць, на більше поки немає грошей у скарбниці. Це зарплата лікарів, до якої додаються регламентовані бонуси за переробку, публікації та інші роботи. На 2021 рік з держбюджету вже було виділено понад 2 мільярди гривень для реалізації медичної реформи, надання програми медичних гарантій для співробітників.

При розгляді бюджету сума була підвищена до 2 196 мільярдів, але на сьогоднішній день, в реальності є тільки половина необхідної суми. Також Міністр охорони здоров’я заявив, що в 2021 році, як і в минулий рік залишаються 300% надбавок за роботу медперсоналу з хворими, зараженими короновірусною інфекцією. На сьогоднішній день медики, що працюють з «ковидними» в середньому отримують близько 30000 гривень на місяць. Також підвищення зарплати медикам в Україні 2021 передбачено для тих, хто займається лікуванням інсульту, інфаркту. Медичним працівникам, які виїжджають на швидкій допомозі і надають екстрену допомогу також виділені гроші з держбюджету для збільшення зарплати.
Також зарплата медиків, як співробітників бюджетної сфери в Україні буде підвищена у зв’язку з тим, що планується традиційна індексація зарплати медикам України в 2021 році. Мінімальна заробітна плата буде збільшена до 6 000 гривень з січня нового року. Від цієї суми будуть надалі розраховуватися соціальні гарантії українцям.

Капіталізація окладів

Згідно з новою медичною реформою, в країні стало існувати таке поняття, як капіталізація ставки первинної медичної допомоги. У 2020 році тариф становив 600 гривня, але з урахуванням інфляції та впровадження коригуючого коефіцієнта, він був збільшений, на 2021 рік для первинної допомоги планується підвищити капіталізацію ставки 21,6 %. Ця сума становитиме 729, 60 гривень.

Система надбавок за ковидних пацієнтів

Існує спеціальна схема розрахунку «короновірусних» доплат, які отримують медичні працівники безпосередньо при контакті з короновірусними пацієнтами в процентному співвідношенні.
Для співробітників, що працюють в державних і приватних установах, що надають медичну допомогу, за винятком медиків первинної допомоги передбачена 70%-а доплата.

Для лікарів вузької спеціалізації, наприклад, отоларинголог, стоматолог, психіатр, незалежно від посади, а також фахівцям змішаної кваліфікації, доплата становить 25% від мінімальної заробітної плати.
Для додаткового персоналу, що працює в лікарні, такого як буфетниця, прибиральниця, гардеробниця доплата становить 25%.

Тим, хто працює безпосередньо » на передовій», наприклад, в інфекційних відділеннях, надає безпосередньо першу допомогу «ковидним» хворим доплата становить 300% від зарплати.
До розряду медиків, які претендують на доплати медикам, також відносяться співробітники центрів екстреної допомоги, а також ті, хто безпосередньо беруть участь в процедурах ліквідації наслідків корановірусу. Необхідно знати що відповідні бонуси здійснюється так само як і будь-яка надбавка, у відповідність з відпрацьованим часом, а значить якщо співробітник має за поточний місяць лікарняний, неповний робочий день, в такому випадку короновані бонуси будуть розрахуватися пропорційно виходу на роботу.

У кожному медзакладі керівниками в індивідуальному порядку затверджується сума доплати на кожен місяць, вона може бути різною, залежно від епідеміалогічної ситуації в місті і безпосередній контакт із зараженими.

У постанові зазначено, що форма організації не грає ніякої ролі, доплати зобов’язані бути в будь-якій установі, приватної та державної форми власності. Хоча, в реальності багато співробітників скаржаться, що в деяких закладах доплати не нараховуються і переводяться не в повному обсязі.

Для медичних працівників, що знаходяться в школах і ВУЗах в 2021 році також передбачається доплата в размере20%. Це вимушена і заходи, адже всі медичні працівники, які до яких звертаються хворі з симптомами коранавірусу або будь-якої іншої хвороби знаходиться в зоні ризику.

Вже рік, як в Україні активно розвивається інфекція COVID-19, і підводячи підсумок, можна сказати, що багато медиків виїхали працювати за кордон, так, наприклад, Польща із задоволенням приймає українських лікарів, які зможуть підтвердити свій диплом. Варто відразу заспокоїти українців-скорочення медиків у 2021 році в Україні не планується!

Мова йде не тільки про медсестер і фельдшерів, на сьогоднішній день Україна втратила великий «%» кваліфікованих лікарів, причини банальні — неконкретна зарплата медика України і високий ризик роботи.
Міністр фінансів України анонсував підвищення зарплати медикам, але уточнив, що в 2021 рік Україна перебувають в економічному занепаді, а також постійні локдауни, посилення поширення короновірусної інфекції грають не «на руку» країні. Тому закладено невеликий дефіцит бюджету, а отже для великих маневрів у питанні зростання окладу медиків відсутні можливості.

Добавить комментарий