Яка буде зарплата медиків в Україні в 2022 році?

Багатьох представників сфери охорони здоров’я хвилює питання про те, як уряд встановлює винагороду за працю. Після деякої реорганізації планується дати медустановам більше свободи при прийнятті рішень. Коли медикам підвищать зарплату в Україні, вирішує тільки уряд.

Яка буде зарплата медиків в Україні в 2022 році

Про середні зарплати та ключові фактори для їх формування

Середня зарплата лікарів вже збільшується в установах, які переходять на нову модель фінансування «гроші йдуть за пацієнтом». В даному випадку використовується гнучкий підхід до формування оплати. Тепер сума не залежить від тарифної сітки.

Важливо лише кількість декларацій, підписаних лікарем, або спираються на інші показники по ефективності. У кожному медзакладі колектив затверджує своє рішення, тому і результати, конкретні цифри відрізняються.

При цьому в договірну площину переміщаються всі відносини між співробітниками і керівництвом. У трудовій угоді прописують абсолютно всі відомості, що мають значення. Особливо це стосується самої середньої зарплати і кількістю декларацій, які підписує лікар.

Пряма залежність між цими напрямками в законодавстві не вказана. Але вплив простежується на практиці, і тільки колективний договір вказує на те, як це відбувається.

Персоніфіковані посадові оклади для лікарів-ще один стимул покращувати результативність праці. Оклади планується періодично переглядати і підвищувати в залежності від того, як людина виконує свою роботу.

На розмір зарплати лікарів та інших медичних працівників позитивно впливають надбавки, доплати та додаткові підвищення. Вони так само визначаються умовами угод, які Сторони уклали один з одним.

Премії виплачуватимуть всім співробітникам, яким вдалося досягти високих результатів. У Положенні про преміювання детально описують діючу в установі систему, щоб вона стала прозорою, наскільки це можливо. Якщо зазначений документ відсутній, можна оформити відповідним чином колективний договір. Але досі сама індексація зарплати медикам України в 2022 році регулюється тільки загальними законодавчими актами.

При нарахуванні зарплати сімейним лікарям можна вибирати звичну тарифну систему, яка заснована на:

 1. Кваліфікаційних характеристиках або професійних стандартах.
 2. Схемою з посадовими окладами.
 3. Тарифній ставці.
 4. Тарифна сітка.

Як передбачають і описують підвищення окладу лікарів?

Установа самостійно встановлює всі аспекти, пов’язані із заробітною платою, включаючи:

 1. Розмір самих винагород.
 2. Премія.
 3. Доплата.
 4. Надбавка.
 5. Умови, за якими встановлюються додаткові виплати.
 6. Схеми з посадовими окладами.
 7. Ставка.
 8. Тарифна сітка.
 9. Розцінка.
 10. Трудові Нормативи.
 11. Системи з оплати праці та з різними формами та їх застосуванням на практиці.
Зарплата медиків в Україні

Узгодження з профспілковим комітетом необхідно, якщо колективний договір відсутній на підприємстві з тих чи інших причин. Це об’єднання, яке представляє інтереси переважної більшості співробітників. При відсутності профспілкового комітету можна послатися на інший орган, наділений тими ж повноваженнями. Це обов’язкова вимога законодавства, яке говорить про те, якою має бути зарплата медика України.

Як зарплата формується на практиці?

У кожного лікаря є фактори, від яких залежать підсумкові цифри:

 1. Загальний підсумок роботи медзакладу.
 2. 2. 2. Результат.
 3. 3. 3. Наявність ділових якостей.
 4. 4. 4. Професійний рівень.
 5. 5. 5. Навантаження, обрана і розрахована індивідуально.
 6. 6. 6. Робочі умови.
 7. 7. 7. Складність тих дій, які бере на себе той чи інший співробітник.

У нормативних документах не визначають мінімального розміру зарплати саме для лікарів. Тут важливо, щоб вона не опускалася нижче мінімальної зарплати по країні в цілому.

Законодавці говорять про те, що самі медустанови можуть встановлювати базові правила для будь — якої винагороди-середньої або мінімальної. Але кожен роботодавець в будь-якому випадку спирається на норми і гарантії, встановлені законодавством.

Він позбавлений можливості тільки одноосібно приймати рішення в цьому напрямку. Те ж саме стосується такого напрямку, як підвищення зарплати медикам в Україні 2022 року.

Атестація

Рівень зарплати часто залежить від того, яка кваліфікаційна категорія присвоєна лікарю. Атестація якраз дозволяє виявити рівень підготовки в тому чи іншому випадку, це стосується в рівній мірі теорії і практики. Завдяки цьому легше оцінити трудову діяльність.

За підсумками атестації можуть бути кілька варіантів:

 1. Відмова присвоїти кваліфікаційну категорію.
 2. Сертифікат про те, що категорія присвоєна.
 3. Отримання звання лікаря-фахівця.

Сертифікати виписуються за певним, досить строгим зразком. Якщо фахівець отримує відмову, то йому додатково дають виписку з протоколу засідання комісії максимум через три дні після того, як був затверджений відповідний офіційний документ.

Якщо не підтвердилося звання лікаря-фахівця, співробітник проходить стажування.

Лікар повинен бути сам зацікавлений в тому, щоб вчасно збирати документи і надавати їх контролюючим органам. Стажування обов’язкове для всіх, хто не хоче підвищувати кваліфікацію або пропустив термін з певних причин, але планує продовжити роботу. Тільки після цього можна буде знову проходити атестацію на звання. При цьому повне скорочення медиків у 2022 році в Україні не планується.

Висновок

Установи вже відчули позитивні результати, якщо вони нормально працювали з самого початку реформ. Суми фінансування для них виразно збільшилися, як і заробітні плати співробітників. При цьому треба розуміти, що багато що залежить від того, як працює конкретний колектив і структурний підрозділ. Ця обстановка буде зберігатися і найближчим часом.

Винагорода відразу збільшується, як тільки приймають колективний трудовий договір, де вказують на всі нюанси, що мають значення. Це стосується доплат і надбавок, підвищення персональних посадових окладів в тому числі.

Добавить комментарий