Яка буде зарплата контрактника в Україні в 2021 році?

Українські сайти, розглядаючи питання, яка буде зарплата контрактника в Україні в 2021 році, незмінно відзначають зрослий інтерес до цієї теми, на тлі відсутності робочих місць, складного економічного становища в країні і постійного зростання ІСЦ, оплати комуналки та енергоносіїв. Однак пояснюють це явище прагненням до підвищення соціального статусу, набуття багатства і навіть усвідомленням високої честі померти за Батьківщину.

зарплата контрактника в Україні в 2021 році

Як розбагатіти і де служити?

Ще недавно екс-президент П. Порошенко позиціонував необхідність вирівнювання зарплат, одержуваних у Збройних силах країни, але це питання і на другому році правління нового президента все ще залишається в підвішеному стані. Є підстави вважати, що зарплати контрактників України настільки ж далекі від такого зрівнювання, як зарплати суддів – від 30 прожиткових мінімумів. Нерозв’язність питання-все в тій же недостатній наповненості бюджету, раніше поповнювався за рахунок кредитів від закордонних благодійників.

Українських військових відрізняє готовність служити Батьківщині за невеликі суми:

 • прикордонники отримують 4-4, 5 тис. грн (це менше 200 доларів у перерахунку, не більше 170 при коливаннях курсу);
 • ЗСУ та Нацгвардія стартують з окладу в 7 тис.грн., це приблизно 280 доларів в еквіваленті валюти основного закордонного керівника і благодійника;
 • різниця в окладі новачка і відслужив 2 десятиліття-близько півтора тис. грн.

Однак це цифри, що не відображають положення, що створилося в даний час. Щоб зрозуміти реальний рівень коштів, одержуваних контрактником, потрібно розглянути, з чого складаються видаються на руки виплати.

Складові зарплати

Оклад військовослужбовців контрактників у ЗСУ варіабельний. Він визначається не тільки дислокацією проходження служби, але залежить і від роду військ, займаної посади та інших складових, практично не відрізняються в світових арміях:

 • займана посада та отримане звання-перша підстава для підвищення окладу;
 • на значні виплати можна розраховувати, якщо служити в зоні АТО, але вони відрізняються в залежності від знаходження на першій або інших лініях » оборони»;
 • половину окладу додають службовцям секретних частин (оскільки вони секретні, ніхто з цивільних, що визначаються на контрактну службу, не знає, що це за війська);
 • ще одна умова-робота в гарячих точках, і якщо це не АТО, залишається простір для здогадок;
 • військові гіпотетично можуть розраховувати на премії за сумлінну службу;
 • держава передбачає можливість компенсації оренди житла;
 • разові виплати, які видаються тільки в строго обумовлених випадках;
 • рід військ теж відноситься до факторів, що визначають величину окладу;
 • офіцери можуть збільшити оклад, здаючи кваліфікаційні іспити, підвищити клас (незрозуміло) і здати нормативи з фізпідготовки.

До пріоритетних категорій відносяться льотчики. Їм покладаються допвиплати і найвища зарплата серед військових. Цього року перевірені джерела стверджують, що їх чекає підвищення і без того вагомого окладу на 20%. У зоні АТО (або ООС, як делікатно називають владу війну з власним народом). Наприклад, рядовий військовослужбовець отримує в зоні БД 12 900 тис.грн. Це в два рази більше, ніж солдат на іншій території – йому належить всього 7 тис.грн. Ще рік тому сержанти і командири в тилу отримували 2,8 тис.грн. Тепер їх зарплата становить суму вище ПМ і навіть мінімалки-цілих 8 тис. грн.

Що заплановано владою?

Скромні новини про те, що гряде поетапне підвищення зарплати контрактника в Україні 2021, яке буде здійснюватися протягом періоду з жовтня нинішнього року і аж до 2023, передбачають досягнення командиром відділення зарплати в 15 тис.грн, а командиром батальйону – 18 450. Уряд, у якого немає грошей на підвищення зарплат лікарям і вчителям, використовує Бюджетний кодекс, щоб припинити дію підзаконних актів, що гарантують педагогам і медикам приблизно такий же рівень зарплати (однак на військових гроші в бюджеті є). Тому Ніяке скорочення контрактників у 2021 році в Україні не передбачається. Навпаки, в 2020 році капітани і командири рот в зоні АТО стали отримувати замість 12,3 тис.грн., 20,3 тис. у національній валюті https://visasam.ru/emigration/pereezdsng/undefined.

Підполковник у тилу отримує 16 тис.грн., в зоні АТО-28 400. Показово, що автор публікації на сайті, теж військовий, порівнюючи Україну » з Росією та іншими благополучними країнами» стверджує, що там в доларовому еквіваленті стільки виплачується рядовим.

Друге, не менш цікаве зауваження-поділ країни на два табори призвело до розбіжності в думках і далеко не кожен громадянин тепер вважає цю місію почесною і необхідною. У країні відчувається значний дефіцит військових ресурсів. У 2021 уряд має намір призвати на військову службу 4 тисячі осіб з не служив запасу, яким не виповнилося 43 років. Йдеться про людей, які скористалися своїм законним правом і проходили у вузі військову кафедру, щоб не служити в армії.

зарплата контрактника в Украине в 2021 году

До питання про індексацію

Перший контракт з ЗСУ означає отримання одноразової грошової допомоги, і її розмір зріс у 2020 до розвалу від 18 до 22,7 тис.грн. Р. Хомчак в інтерв’ю телеканалу повідомив, що на першій лінії оборони зараз виплачують приблизно 32 тис.грн. У вересні минулого року Кабмін ввів нові винагороди для військових у зоні АТО. Прийнято закон про підвищення пенсій військовим. Новим законопроектом передбачені активні заходи, вартість яких для бюджету – майже 15 мільярдів гривень. Розроблена нова система виплат військовим, в якій скасовані тарифні розряди, передбачені численні компенсаційні виплати.

Однак, на думку уряду, всі цих витрат все ще недостатньо, тому розглядається індексація зарплати контрактника в армії України в 2021 році. Але навіть така фінансова привабливість не дозволяє набрати достатню кількість військових, тому планується кожен квартал набирати в запас, що має викликати нову хвилю невдоволення владою. Обіцянки набирати армію зі строковиків і контрактників давалися не цією владою, і вона не має наміру їх виконувати.

Добавить комментарий