Яка буде зарплата депутата Верховної Ради України в 2022 році?

Все частіше жителі України обурюються з приводу невідповідності рівня життя з рівнем заробітної плати. Зарплата депутатів-це окрема розмова. Це питання піднімають як самі депутати, так і їхні виборці. З цього приводу йде багато дискусій.

Одні стверджують, що зарплата перевищує 100 тисяч, інші різко це заперечують. Щороку збільшується розмір прожиткового мінімуму, а значить і розмір заробітної плати обранців народу. Ось тільки прожитковий мінімум збільшується на 150-200 гривень, а оклади депутатів приблизно на 3 тисячі. Якщо мінімальна заробітна плата для пересічного українця становить 6,5 тис. грн., то заробітна плата депутата відрізняється в кілька разів у бік підвищення. За роки незалежності всього одного разу народні депутати погодилися знизити свої заробітки, та й то не надовго.

Яка буде зарплата депутата Верховної Ради України в 2022 році

Зарплата депутата Верховної Ради України обчислюється, як і на багатьох державних посадах, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатного населення. Оклад народного депутата України становить від 10 до 12 мінімумів. Так як прожитковий мінімум щорічно підвищується, то підвищується і зарплата, як звичайних працюючих, так і депутатів. Тільки є невелика різниця: мінімальна зарплата збільшується на 100-150 грн, а зарплата депутатів трохи більше.

За останні роки три, дохід депутата зріс більш ніж на 3 тисячі гривень. В даний момент оклад народного депутата становить, приблизно, 23,2 — 28,5 тис.грн. Найнижчий оклад отримують депутати не мають керівної посади.

Але крім окладу депутату нараховуються різні надбавки: за почесне звання, науковий ступінь від 15%; так звані «депутатські» або друга зарплата; інтенсивність праці. За інтенсивність праці депутату може бути нараховано доплату в розмірі цілого окладу.

У наш час все частіше почали рівнятися на закордон: оплата комунальних послуг, транспорт, ціна на газ, нафту, заробітна плата. Та й обчислення прирівнюються до долара.

Але тим не менш, якщо поглянути на заробітні плати депутатів інших країн, то ми бачимо, що офіційна зарплата народного депутата України це гроші. Депутати Австралії мають найвищі заробітні плати. Якщо зарплата депутата Австралії в середньому становить близько 2 млн. доларів, то 100-150 тис. грн. не йдуть ні в які порівняння. Так що нашим обранцям є до чого прагнути.

У 2021 році звичайний народний депутат України отримував приблизно 45,4 тис.грн.: сюди включено оклад, у розмірі 10 прожиткових мінімуму та витрати на виконання зобов’язань. Крім цього депутатам виплачуються гроші на 30 помічників близько 56 тисяч гривень, на виконання депутатських обов’язків ще близько 40 тисяч. Оплачується проїзд по Україні, витрати на телефонний зв’язок.

Яка буде зарплата депутата Верховної Ради України

Порівняно із заробітною платою пересічних українців зарплата депутатів України в 3,3 рази більша. У бюджеті країни в 2022 році намічено підвищення мінімальної заробітної плати аж на 200 гривень. Оскільки мінімальна заробітна плата збільшується до 6,5 тис. грн., при цьому збільшуються і податки. Так, людина, яка працює за мінімальну зарплату, «на руки» отримає трохи більше 5 тис.грн.(5230 грн.).

В Україні з кожним роком все більше і більше брак грошей у бюджеті. З інформаційних джерел видно, що витрати країни більше ніж доходи. А звідки можуть бути доходи? Адже в країні постійно йде скорочення робочих місць, населення країни намагається знайти собі роботу з гідним заробітком і все частіше українці шукають її за межами країни.

Не пройде повз підвищення зарплати депутатів України в 2022 році. До бюджету щоразу закладаються чималі суми на підвищення заробітних плат народним депутатам. Оскільки прожитковий мінімум збільшується щорічно, то, отже, заробітна плата буде підвищуватися. У 2021 році був збільшений розмір витрат на утримання депутатів. Таке рішення прийнято у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму, орендної плати за житло для іногородніх депутатів, хоча не виключено, що компенсацію на оренду житла отримають тільки іногородні. На оплату оренди житла кожному депутату було виділено понад 19 тисяч гривень на місяць.

У 2022 році, як і в минулому, депутати отримають гроші на помічників, на проїзд, на телефонний зв’язок і звичайно оренду житла.

Як було сказано на початку 2020 року Про підвищення зарплати депутатам, то це не підвищення, а швидше за все індексація. А індексація зарплати депутата України в 2022 році буде по любому.

При збільшенні прожиткового мінімуму збільшується і сума оплати праці, яку індексують. Також збільшиться мінімальний розмір пенсії за віком аж до 1934 грн., максимальний розмір виплат по безробіттю, мінімальний розмір аліментів, плата за видачу ліцензії.

Звичайно, обранці наші люди публічні і спосіб життя у них трохи відрізняється від простого населення нашої країни. І повірте, ще ніхто не втрачав можливості поліпшити свій рівень життя.

Напевно багатьох цікавить питання, а як же просте населення, пенсіонери?

Ніхто і ніколи не відмовлявся від грошей, тим більше, коли є можливість їх отримувати. І хоча народні обранці, в основному, люди не бідні, а все одно не відмовляються від виділених грошей на оплату телефонних розмов, проїзду, канцтоварів.

Що ж чекає наших обранців у 2022 році? Прожитковий мінімум планується підвищувати в три етапи. З 1 січня по 1 грудня розмір прожиткового мінімуму збільшиться аж на 203 гривні.

Так як від прожиткового мінімуму для працездатної людини залежить зарплата депутата Верховної Ради України 2022, сума окладу з 1 січня становить, приблизно, 24,8 – 29,7 тисяч гривень. Оскільки ціни підвищуються, то підвищуються і доплати, якими користуються депутати. І хоча розміри зарплат народних депутатів України відрізняються від зарплат за межами держави, все ж нардепи не бідуватимуть. Держава про них потурбується. Якщо в 2021 році кожен народний депутат отримав приблизно по 342,3 тисячі гривень, в нинішньому році з урахуванням інфляції ця сума буде не менше.

Будемо сподіватися, що наші обранці не підведуть своїх виборців, будуть гідно відстоювати їхні права і подбають про поліпшення життя свого народу.

Добавить комментарий