Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2021 рік

Щорічно влада підвищує ПМ і відповідно збільшуються всі дотаційні статті витрат, наприклад, тарифні розряди бюджетників в Україні на 2021 рік. Оплата їх роботи в Україні здійснюється згідно затвердженої ЄТС (Єдиної тарифної сітки). Це одна з небагатьох категорій в країні, яка незважаючи на складну економічну ситуацію «побачить» зростання окладів в 2021 році.

Кабінет Міністрів розробив законопроект, який передбачає в країні зростання окладів і надбавок працівників бюджетної сфери. Розрахунок проходить виходячи з посадової тарифної ставки, за старою тарифною сіткою з урахуванням інфляції. Таким чином, оклади в бюджетній сфері з 1 січня 1 розряду складатимуть 2 670 гривень, але з плином року сума підвищуватиметься до 2893 гривень.
Незважаючи на старання влади, це мізерні суми окладів, з яких в наслідок розраховуються лікарняні, відпускні, бонуси і надбавки.

Загальні положення

Зростання окладів проводиться на підставі змін мінімальної заробітної плати, які закріплені в законі «Про державний бюджет на 2021 рік».

Нардепи на останньому засіданні з держбюджету затвердили суму в розмірі 6000 гривень 1 січня, і 6500 гривень з 1 грудня. Це означає, що на 2021 рік закладено МП у розмірі 6,5 тис. гривень.

Погодинна оплата зросте з 1 січня до суми в 36,11 гривень, і збільшиться до 39,12 гривень з 1 грудня.
Незважаючи на це працівники бюджетних професій в Україні залишаються найбільш незахищеними категоріями, немає жодних гарантій, що посадовий оклад не впаде нижче мінімальної зарплати.

Такий стан обумовлений тим, що тарифні розряди в Україні за формулою розрахунку залежать від декількох факторів, і формуються виходячи з:

1. Тарифів між розрядами однієї посади, кваліфікаційних коефіцієнтів.

2. Мінімальної ставки, встановленої урядом по окладу в даній спеціалізації по конкретних розрядах.

Це вимоги, встановлені законом» про зарплату праці ” в Україні, який також має додаток з деякими уточнення. Наприклад, сума посадової ставки конкретного працівника встановлюється в сумі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року. На 1 січня 2021 року цей розмір становитиме 2270 гривня.

Відповідно протягом року з базової суми розраховуються доплати, соціальні пільги для працівників культури, спорту, освіти, медицини та співробітників соціальних служб.

Це означає, що не дивляться на кваліфікації, годинні вироблення і економічну ситуацію в країні, Ціна за годину роботи буде змінюватися якщо фінансування буде закладено в бюджет, в іншому випадку працівник не отримати доплат незважаючи на професіоналізм і переробки.

Єдина тарифна сітка обов’язкова для всіх працівників, багато років ведуться суперечки про перегляд тарифної сітки, системі розрахунку відповідних окладів, які можуть конкурувати із зарплатними пропозиціями приватних підприємців і приватних організації. Тому ті ж лікарі не полюванням йдуть працювати в державні лікарні, поліклініки вибираючи в свою чергу приватні клініки, фірми, де висока заробітна плата.

При всіх вищеописаних розрахунках на січень 2021 року оклад працівника бюджетної області повинен становити не менше 2270 гривень. Незважаючи на те, влада щорічно індексує лімітну суму, вона дуже маленька, складно розділити на ціни споживчого кошика для одного українця.

Якщо порівнювати цю суму з цифрами Вересня 2020 року, тоді мінімальна зарплата була 2225 гривень, і підвищення склало всього 45 гривень для працівників 1 розряду.

Міністерство економіки вирішило залишити склалася за довгі роки традицію і відправила на розгляд уряду постанову про підвищення мінімального окладу працівникам установ і організацій бюджетної сфери, а також деякі додаткові надбавки для медиків, працівників освітній сфери, які на сьогоднішній день перейшли на навчання онлайн.

Новини 2021 року

У новому законопроекті, підготовленому народними депутатами планується вести зміни цін і процедури розрахунку посадових окладів, як регламентує сітка тарифних розрядів в Україні 2021. Починаючи з 1 січня 2021 року вони формуватимуть виходячи з посадового окладу працівника першого розряду.
Варто знати, що для 2021 року Міністерство економіки сформулювало базову норму, за якою визначатиметься розмір зарплатних виплат на поточний період. Це дозволить прибрати з формула розрахунку складові, як наприклад, закладено чи до держбюджету підвищення чи ні.
Незважаючи на те, що зараз мінімальний оклад «бюджетників» 1 розряду здається маленьким, не варто забувати, що протягом року він підвищується двічі.

Представники Міністерства економіки стверджують, що даний законопроект буде розглядатися найближчим часом, зараз в нього вносяться останні ставки. Незважаючи на терміни прийняття, постанова буде виступати з 1 січня 2021 року, і навіть якщо після цього буду проводитися якісь посадові виплати, наступний розрахунок після постанови включає себе всі невиплачені гроші.

Треба уточнити, що розроблена урядом створена, щоб було не складно розрахувати новий розмір посадових вкладів. Принцип розрахунку буде досить простий, вже існуючу суму згідно тарифної сітки необхідно помножити на відповідний коефіцієнт, запропонований Міністерством економіки.
Всі пропоновані індексаційні коефіцієнти пропонуються в гривнях з копійками, округлюються в більшу сторону

Як вже зазначалося раніше, 1-й розряд Єдиної тарифної сітки 2021 є базою для всіх інших розрахунків і наступних розрахунків тарифних окладів для 2-25 розряду.

Так, наприклад, для працівників, у яких в трудовій книжці 10-й тарифний розряд розрахунок буде на 1 січня 2001 року складатися з наступних обчислень: 2670 гривень (базовий оклад) помножити на коефіцієнт 1,64 отримати 4378 гривень і 80 копійок. У такому випадку зарплата 10 розряду тарифної сітки в Україні округляється до 4379 гривень.

Незважаючи на всі можливі підвищення для співробітників бюджетних галузей, для тих співробітників, у яких в трудовій книжці відзначені 1-12 тарифні розряди, складається вельми неприємна ситуація.

Посадовий скарб для цих категорій навіть з урахуванням підвищення у 2020 році не дотягуватиме до рівня мінімальної заробітної плати. Але в такому випадку якщо зарплати працівникам вони прирівнюються до мінімального рівня, за законодавством роботодавець зобов’язується виплатити різницю разом із зарплатою. Це прописано в законі «про оплату праці», але на жаль, лікарняний, відпустки та інші соціальні «бонуси» протягом року будуть розрахуватися з тарифної сітки.

Це правило прописано для керівників бюджетних організацій, законодавство зобов’язує проводити диференціацію заробітної плати з урахуванням мінімального рівня з\п в країні на даний момент. Виконують це в основному за рахунок надбавок за переробки, бонуси за кваліфікацією, нагороди за рівень складності виконуваних робіт та інші категорії, що розраховуються вже бухгалтерами.

Процедура підвищення покликана внести позитивні зміни в уклад бюджетних установ, в штатні розписи, відомості. Відразу після прийняття урядових нормативних актів потрібно перерахувати зарплати затвердити тарифні скарби заново.

У кожній організації: лікарня, Комунальна служба, соціальна установа є встановлений штатний розклад, в якому затверджена вся тарифна сітка зарплат в Україні 2021, розряди і відповідні, одержувані працівником. Коли набере чинності постанова про, збільшення тарифної сітки з цього ж часу необхідно провести зміну штатних окладів. Якщо працівник задається питанням, як дізнатися свій Тарифний розряд в Україні, всі відповіді можуть дати у відділі кадрів на підприємстві.

Додатково керівники бюджетних професій зобов’язані забезпечити “конкурентоспроможні” оклади всім співробітникам шляхом встановлення доплат за професіоналізм, і це ж стосується молодих працівників, які приходять на низькі тарифні оклади. Але, на жаль, в умовах реальної економіки в країні цього не завжди вдається домогтися. Нова влада регламентує збільшення окладів поліпшення життя українців у 2021 році.

Добавить комментарий