Середа, 6 Липня, 2022
Додому ФінансиЗарплата Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні у 2022 році

Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні у 2022 році

за ukrop
0 коментар

За рішенням законодавства України кожен громадянин зможе отримати цього року підвищення заробітку за свою працю. Це нововведення не оминуло, і шахтарів, чия праця дуже складна і вкрай важлива для держави. Багатьом, хто працює у цій сфері чи має якесь відношення до видобутку вугілля, є зацікавленість у питанні: коли шахтарям підвищать зарплату в Україні. За новими актуальними даними держава у 2022 році вже взяла на себе відповідальність щодо збільшення заробітних виплат робітникам у шахтах, а почалося все із процесу індексації.

Які реалії з виплат для шахтарів

Спочатку варто нагадати, що кожна приватна шахта в країні веде бухгалтерський облік – це означає, що організації зводять свої доходи та витрати. Приватники можуть спокійно реалізувати продажі вугілля та заробляти на цьому бізнесі, а державна шахтарська діяльність не може. Приватні шахтні компанії заробляють краще і навіть оплачують із виручених сум чималі податки, а ті люди, які працюють на державу, до цього року відчували нестачу грошових коштів.

Хоча працівники, що видобувають вугілля, працюють дуже важко в порівнянні з витраченими силами вони отримують низькі зарплати. Також виплати шахтарям часто затримують державні підприємства. Шахтарі намагаються звернути на себе увагу – вони влаштовують різні протести чи мітинги, висуваючи вимоги владі, щоб ті почули нарешті обділених робочих шахт України. В уряді регулярно обіцяють вирішити проблеми працівників шахт. У зв’язку з цим багато людей вже стурбовані питанням: коли піднімуть зарплату шахтарям у 2022 році і на скільки ця сума збільшиться.

Останні новини

Слова президента про те, коли все ж таки буде підвищення зарплати шахтарям в Україні, були не зовсім конкретизовані, але чітко зрозумілі. Було сказано, що якщо вищий орган виконавчої влади не виплатить боргову суму у вигляді затриманих зарплат за попередні роки шахтарями, то ним уряд уріже заробіток.

Також зі слів президента було передано, що державний борг перед шахтарськими компаніями з видобутку вугільної сировини становить майже 30 млрд грн. В уряді ще не визначили точних дат, коли виплатять зарплату шахтарям.

Ситуація на кінець весни – початок літа цього року стає критичною, адже видобуток вугільної сировини пішов на спад. Приватні шахтарські організації, навпаки, працюють у плюс собі і можуть виплачувати заробітні плати людям. Через цю ситуацію можливе скорочення шахтарів у 2022 році в Україні саме на державних підприємствах, що ще більше спричинить народні обурення.

Володимир Зеленський вже вигадав ідеї, як вирішити проблему із виплатами зарплат своєчасно гірникам. Його пропозиція щодо приватизації шахт підприємцями в суспільстві сприйнялася двояко. На сьогодні вид шахт також плачевний, а багато з них навіть небезпечні. Приватизація об’єктів, які перебувають у боргах, також утруднена, тому останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2022 році показують, що влада шукає вирішення проблеми.

Продаж шахт має низку переваг, адже підприємці зможуть підняти цей бізнес та зробити так, щоб люди отримували свої гроші вчасно. Однак краще було б, якщо кабінет міністрів знайшов справедливіше вирішення проблеми. Процес передачі шахт бізнесменам може спричинити певну кризу, яка негативно позначиться на економіці, що похитнулася в 2022 році.

Заробітна плата шахтарів

Статистика показує, що до кінця травня цього року шахтарі в середньому заробляють на руки до 18 тис. грн. Деякі з них отримують більшу суму – до 30 тис. грн. Спершу може здатися, що ці суми для України дуже добрі та гідні, але кінцевий оклад у кожного шахтаря різний. Не всі отримують ті самі 18 тис. грн, оскільки на заробіток впливають професійні навички, звання, розряд та наявність преміальних виплат.

Додаткові нюанси зарплати шахтарів:

  1. Зарплата залежить від регіонального розташування вугільної шахти.
  2. Матеріальний дохід шахтаря буде відрізнятися, якщо він працює на державу або на підприємця. Заробітна плата перевищує заробіток у кілька разів у приватних наймачів, а не на державних шахтах.
  3. Міськробочий очисного вибою на павлогорадській шахті, що відноситься до об’єкта ДПЕК, отримує до 30 тис. грн.
  4. На прикладі Макіївки можна подивитися на заробіток робітника. Робочий очисного вибою щомісяця одержує до 11 тис. грн.
  5. Середня зарплата Прохідник – людина з такою посадою отримує до 24 тис. грн, але найчастіше ця зарплата у тій же Макіївці на державному робочому місці не перевищує 11 тис. грн.

Інформація! Держава вже має чималий борг перед гірниками. Ще з 2018 року деякі робітники так і не отримали зарплати.

Чи можливе підвищення зарплати в Україні

Шахтар – це робітник, який займається видобутком цінних копалин із надр нашої планети. Він працює під землею у шахтах. Головними вимогами прийому працювати нового працівника є велика витривалість і сильне здоров’я. Але шахтарем вважається не тільки та людина, яка видобуває цінні мінерали та залізо. До переліку роботи під землею входить список посад – це:

  • гірник (видобуток вугілля);
  • машиністи техніки, що працює під землею (та іншого обладнання, необхідного для робіт);
  • прохідники (прокладають дорогу);
  • підривники.

У першому півріччі 2022 року державний борг за виплату зарплат становить від 2,5 млрд. грн. Працівники працівники на благо держави багато разів збиралися перед парламентом із вимогами повернути їм зароблені гроші. Протестні збори проходили не лише у Києві, а й у регіональних містах. Після того як шахтарі привернули увагу і проблема дійшла до президента, у парламенті почали вживати заходів. Середня зарплата шахтаря в Україні 2022 року може доходити до 40 тис. грн, але її не кожен працівник шахти може отримати.

Міненерго також запропонував вирішення проблеми з виплатами та підвищенням зарплат шахтарям. Вже було направлено запит до Міністерства фінансів України з наполегливим проханням щодо погашення заборгованостей перед робітниками шахтарями.

Цього року не додадуть ще нових працівників, особливо до державних шахт, де зарплата буде, отже, мінімальною порівняно з підприємствами, якими керують підприємці. Багато людей не готові пережити подібну ситуацію із затримкою зарплат, тож не поспішають працювати шахтарями за своєю спеціальністю. Якщо ситуація зміниться, то працівники гірничодобувної промисловості побачать зміни від уряду, то попит на роботу у шахтах різко збільшиться.

Індексація зарплати

Перша людина в уряді України, що підтримала ідею про підвищення зарплат гірникам, став Петро Порошенко. Він сказав, що влада має замислитися про підвищення не своїх заробітків, а про зарплати та індексацію пенсійних виплат простих робітників. Політик порекомендував виділити суму з бюджету України для повернення боргу та фінансування роботи шахтарів у 2022 році.

Щодо пільгових виплат можна позначити таке – якщо шахтар працював від 20 років за повноцінним графіком, то він може піти на пенсію після 50 років. А ось жінка, яка пропрацювала під землею на шахті, може піти на пенсію вже в 45 років при стажі від 8 років.

Важливо! Якщо раптом працівник отримав травму та інвалідність на підприємстві, то час інвалідності також включається до робочого стажу.

Висновок

Спочатку проект українського держбюджету на 2022 рік передбачав виділення певних сум грошей для підтримки вугільної промисловості від держави. Загальна сума становила 4,5 млрд. грн. Ця матеріальна частина включала часткове покриття оплати праці шахтарів, а також витрати на ліквідацію неприбуткових шахт і гірничорятувальні роботи. Проте, крім цієї великої суми, держава не виплатила працівникам попередні заробітні плати, і тому оплата праці кожного шахтаря все ще залишається відкритим питанням на початок літа 2022 року.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар