Мінімальна зарплата в Україні в 2021 році

Кожна “соціальна відмітка”, наприклад, мінімальна заробітна плати або прожитковий мінімум відповідають законодавству України Про державний бюджет.

Мінімальна з \ п є гарантованою сумою, яка встановлена Кабінетом Міністрів, затверджена нардепами і погоджена з президентом. Це грошова оплата за нескладну працю, що не вимагає від співробітника високої кваліфікації. Щорічно влада збільшує рівень життя громадян, проводить індексації, у зв’язку з тим, що це базовий показник для розрахунку в країні, незайвим буде знати, яка мінімальна зарплата в Україні?

Вона може бути виплачена, як за погодинну роботу, так і в якості місячної оплати. Визначається конкретна сума відповідно до пунктів бюджетного кодексу держави, спираючись на конкретний річний бюджет і економічну ситуацію країні.

МЗП у 2021 році

В останніх числах грудня 2020 року депутати Верховної Ради сформували і проголосували за бюджет на наступний рік, в якому були прописаний такі показники, як мінімальна зарплата для громадян, прожитковий мінімум, пенсії, субсидій. У новому проекті відзначається зростання МЗП, що спричинить за собою збільшення МП і єдиного соціального внеску для ФОПів. Розрахунок ведеться від встановленого рівня на 1 січня 2020 року, такі рішення влади допомагають формувати більш стабільний внутрішній ринок і знизити вплив негативних світових факторів на економіку України, споживчу можливість громадян.

До останніх місяців 2020 року МЗП становила 5000 гривень, законопроект від «зеленої влади» передбачає підвищенням до 6000 гривень. Також протягом всього 2021 року депутати прогнозують, що збільшена офіційна мінімальна зарплата в 2021 році в Україні становитиме 6500 тисяч гривень.

Особливо це буде ставитися до професій 1-ї категорії, таким як медики, вчителі та співробітники бюджетної сфери. Щоб виконати обіцяне підвищення, до бюджету було закладено 41 мільярд гривень, за це проголосували 289 нардепів.

Наслідки підвищення

Спочатку збільшена мінімальна зарплата 2021 в Україні стимулює зростання споживчого попиту на товари першої необхідності, а також дає можливість зменшити кількість «сірої» зарплати, збільшити кількість податків в казну.

А також відповідно кожен громадянин отримує збільшену суму “по білому”, буде виплачувати в рахунок скарбниці держави підвищені відрахування в ПФ та інші соціальні внески, що посилить стабільність державних гарантій і в наслідок забезпечення для незахищених верств населення.
Але найголовніше, що у зв’язку із зростанням МЗП підвищується також ПМ і СР, відповідно виросте і дохід, якість життя українців.

Можна підсумувати, що новою владою для українців планується підвищення мінімальної зарплати в Україні в 2021 році з 1 січня до 6000 гривень, а з 1 грудня до 6500 тисяч гривень. Ці суми відносяться до місячної оплати.

Для тих, хто нам працює на погодинній оплаті, варто знати, що з 1 січня 1 година коштуватиме 36, 11 гривень, з 1 грудня 39,12 гривень.

Виходячи зі встановлених помісячних виплат, буде розраховуватися прожитковий мінімум, який формується для кожної групи населення індивідуальний.

Додаткове навантаження для ФОП і ІП

Незважаючи на те, що багато українців роками мітингують за підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, і відповідно соціальних виплат подібні рішення, як виявилося, вселяють надії не всім.

Так, наприклад, індивідуальні підприємці стверджують, що зростання МЗП спровокує зростання рівня інфляції, так як на сьогоднішній день в країні немає «фінансової платформи» для покриття дефіциту бюджету.

Отже, на них, як на одних з учасників податкового обороту в країні буде покладено додаткове фінансове навантаження. Всі представлені вище зміни обумовлюють зростання відрахувань, що може привести до того, що роботодавці будуть переводити співробітників на 50% з\п або урізати години роботи.
Єдиний податок, який на сьогоднішній день оплачують ФОПи – соцвнесок у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати.

Якщо вона буде підвищена?

У поточному році, виплати за 3 місяці індивідуальних підприємців з 1320 гривень зростуть до 3960 гривень. А з першого грудня 2021 року податок буде збільшено до 4290 гривень за квартал.
Оборот податків в країні базується на розмірі мін зарплати, тому зростання ЄСВ для ФОПів не єдина проблема, яка стане наслідком «подарунка від влади». Також зростуть відрахування податків на рухоме, нерухоме майно, транспорт та інші витрати також збільшаться.

Щодо ЄСВ для решти груп платника податків: з січня 2020 року 1-а група платили 227 гривень місяць, 2 Категорія – 1200 гривень. Після підвищення МЗП та супутніх податків, суми віком до 238 гривень та 1300 гривень відповідно.

Всі виплати проводяться згідно Бюджетного кодексу або закону Про державний бюджет на умовах попереднього бюджетного періоду.

Деякі депутати опозиції стверджують, що підвищений розмір мінімальної зарплати в Україні в 6 000 гривень є найбільш оптимальним для українців в 2021 році, особливо враховуючи складну економічну ситуацію в останній рік.

Мін зарплата в Україні-це всього лише один з показників в країні, який допоможе проаналізувати економічну ситуацію. Але, щоб скласти точний прогноз якості життя українців після збільшення необхідно також враховувати й інші показники, такі як:

  • споживчі ціни на товари першої необхідності;
  • індекс інфляції, порівнюючи з рівнем минулого року;
  • тарифи на комунальні платежі;
  • середні показники заробітної плати по країні.

Мінімальна зарплата в Україні в 2021 році є соціальною гарантією, яка дотримується не тільки у великих містах, а й на всій території України. Юридичні особи, фізичні особи підприємці незалежно від форми власності зобов’язані оплачувати мінімальну заробітну плату в сформованому владою розмірі. Всі помісячні та почасові платежі встановлюються виходячи з бюджетного кодексу України.

Сума виплачуваної мінімальної заробітної плати не залежить від освіти, стажу працівника, і особливостей праці на підприємстві щодо кожного працівника. Особливість даного показника в тому, що він не може бути менше прожитковий мінімуму, навіть в разі зниження показники ПМ для працездатних осіб рівень «мінімалки» не знижується.

У гонитві за рейтингами, політики обіцяють підвищення всіх соціальних гарантій, вимагаючи збільшення податків для підтримки спортивної сфери в країні, медиків та історичних цінностей. Такі рішення необхідно приймати виважено і точно прораховувати всі економічні наслідки підвищень.

Важка реальність в Україні в 2021 році демонструє, що підвищення МЗП неминуче призведе до підвищення податків, що може згубно позначитися на малому і середньому бізнесі, який насилу пережив карантин і локдауни в країні під час пандемії.

Добавить комментарий