Мінімальна зарплата в Україні в 2022 році

Підвищення мінімальної зарплати буде. Хтось ставиться до цього позитивно, хтось-негативно, але це факт. Необхідно просто приймати ситуацію і знати всі нюанси, а для цього варто докладніше обговорити, яка буде мінімальна зарплата 2022 в Україні.

Мінімальна зарплата в Україні в 2022 році

Інформація влади

Кабінет Міністрів заклав до державного бюджету суму підвищення зарплати на 200 гривень з жовтня. Таким чином, можна очікувати того, що з 1 жовтня 2022 року рівень окладів бюджетників на мінімальній ставці буде 6700 гривень. У погодинному еквіваленті офіційна мінімальна зарплата в 2022 році в Україні зросте з 39,26 до 40,46 гривень.

Цікавим фактом є те, що в 2021-му році влітку Верховна Рада схвалила бюджетну декларацію на 2022 – го-2024-го року. Відповідно до цієї декларації мінімальний оклад в найближчі три роки повинен досить істотно зрости-до 7665 Гривень в 2024-му році. Відповідно, необхідно очікувати змін в 2023-му році, тому що поки заплановане зростання становить 200 гривень.

Якщо говорити про усереднене значення для всіх українців без винятку, то на 2022 рік очікується рівень середньої зарплати в районі 15 000 гривень.

Зростання мінімуму і зарплат для медиків

Відповідно до останніх новин мінімальний оклад лікаря збільшиться до 20 000 гривень, при цьому середня зарплата по країні становитиме 22 500 гривень. В умовах пандемії таке підвищення є цілком обгрунтованим, так що цьому можна тільки порадіти.

Однак, обговорюючи те, яка мінімальна зарплата в Україні, варто сказати, що середній медичний персонал буде заробляти 13 500 гривень, і це мінімум, а усереднений показник складе 14 500 гривень.

Чи є підстави для таких змін?

Стрімко підвищувалася мінімалка в період 2020-го по 2021 рік, тому що на початку даного періоду вона була на рівні 4723 гривні, а сьогодні рівна 6500 гривень. Економісти говорили про те, що подібний стрибок може привести до серйозних проблем в економіці, а також до високої інфляції, і ці події не змусили себе довго чекати.

У 2021 – му році рівень інфляції вийшов за межі свого діапазону – ці показники встановлює НБУ-5 + 1 відсотків. У серпні 2021 року було відомо, що інфляція склала 10 %.

Мінімальна зарплата в Україні

Саме це вплинуло на те, що в 2022-му році не планується істотне підвищення зарплати – всього лише 200 гривень, а це тільки на 3% більше, щоб не побоюватися за рівень інфляції. Так що підвищення мінімальної зарплати в Україні в 2022 році буде легким.

Податки з зарплати

Важливо не тільки розуміти, яким є рівень заробітної плати, а й враховувати податкові виплати. Тим більше в Україні також у цій сфері проходять зміни. Фізичні особи сплачують єдиний соціальний внесок, розмір якого становить 22% від мінімальної зарплати. Відповідно на 2022 рік заплановано ЄСВ на рівні 1430 гривень на місяць і від цього залежить ще й мінімальна зарплата в Україні в 2022 році.

Однак це ще не все, тому що крім цього податку, що відраховується роботодавцем, безпосередньо із зарплати співробітника віднімаються два показники.

Перший – це ПДФО, і сьогодні він дорівнює 18% від встановленого мінімуму окладу, а другий – це військовий збір-1,5 відсотка.

Проведені досить прості розрахунки, можна порахувати, що якщо з мінімальної зарплати, яка буде діяти до жовтня 2022 року, тобто ще ті самі 6500 гривень, відняти 18% і півтора відсотка, то чистий рівень вийде 5232 гривні.

Як змінювалася зарплата раніше?

Мінімальні оклади постійно змінюються, і в більшу сторону, але через девальвацію в перерахунку на американську валюту показники трошки стрибають.

В Україні мінімалка є однією з найнижчих в Європі, але, як вже було сказано вище, щоб не робили влади і чого б не хотіли – різко змінювати показники не можна.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що в Україні спостерігається високий рівень корупції, непослідовність реформ і мінливість влади. Все це забезпечує проблеми в економіці і унеможливлює стрімке зростання доходів для громадян. Будь-яке різке підвищення-це завжди висока інфляція, так що міняти все це різко не можна.

Тільки в 2017 – му році влади вийшло збільшити мінімальну зарплату відразу в два рази-з 1600 до 3200 гривень. Однак це не призвело до поганих наслідків тому що напередодні інфляція в загальному вираженні за два роки була 79 %. Таким чином, подібне зростання просто наздогнав інфляційні зміни.

Зазвичай найвищу зарплату отримують жителі Києва, трохи менше в Харкові, а ось найнижчий рівень спостерігається в Кіровоградській або Чернівецькій областях.

Мінімальна зарплата Україна 2022

Давайте порівняємо

Природно, як вже сказано вище, мінімальний оклад України є одним з найнижчих Європі. Однак якщо брати до уваги 2022 рік, то рівень окладів зростає, і повинен перевищити Росія і Білорусь. Якщо порівнювати показники в американській валюті, то в Україні МЗП становить 199 $, в Росії – 190 $, а в Білорусі всього лише 178 $.

Заборгованість по зарплатах

Останні кілька років в Україні стрімко збільшується заборгованість із зарплат, тобто потрібно ще це враховувати, обговорюючи розмір мінімальної зарплати в Україні.

Якщо в 2018-му році державний борг становив 2.4 мільярда гривень, то сьогодні цей він вже перевищує 3 мільярди. Останнє зменшення, яке було щорічним, спостерігалося ще в 2014-му році. Потім зі зрозумілих причин державний борг став рости, і на поточний момент показники дуже сильно пригнічують.

Найгірша ситуація у сфері промисловості — тут працівникам не виплатили практично 2.5 мільярда, а у сфері наукової та технічної діяльності борг становить 320 мільйонів.

З того, що можна спостерігати сьогодні, то стрімко зростають показники боргу в сфері охорони здоров’я та соціальної допомоги, чого допускати на поточний момент абсолютно не можна. Влада прийняла законопроект, за яким зарплати тих же лікарів повинні досягти 20 000 гривень, але ніхто не говорить про те, звідки візьмуться гроші на таке підвищення, і багато жителів України сильно насторожуються таким новинам.

Ще одне проблемне питання

Тільки половина українців отримує заробітну плату офіційно. Результати про це надає соціологічне опитування, яке показало, що зазвичай українці отримують частину грошей у конверті, а частину офіційно. Чому це погано? Справа в тому, що від рівня окладу залежить наповнюваність державного бюджету – чим менше офіційна зарплата, тим менше податків надходить до бюджету. І здавалося б, що ніхто не повинен за це відповідати, але тіньові доходи занадто погано відбиваються на економіці в цілому.

Тим більше неофіційно працевлаштовані українці після досягнення пенсійного віку не зможуть отримувати виплати з Пенсійного фонду, так що з тіньовою економікою вже ведуть боротьбу, і надалі все це буде тільки посилюватися.

В цілому, в якості висновку можна сказати, що Мін зарплата в Україні зростає. Добре це чи погано? З точки зору законодавства і податків – зростання це добре, але реальні показники не дають поки відчути всіх позитивних змін, і пересічним українцям залишається просто сподівається на те, що закони будуть змінюватися в більш позитивну для простого населення сторону. Хочеться просто бачити реальне зростання доходів, а не просто збільшення мінімальних показників.

Добавить комментарий