Зарплата прикордонника в Україні в 2021 році

В українських ЗМІ постійно з’являються повідомлення, у яких немає ні підстав, ні офіційно підтверджених джерел. У 2017 році було повідомлення про підвищення майже вдвічі зарплати воїнам прикордонної служби, які працюють в зоні АТО. Їх грошове забезпечення зросло до 7,5 тис. у той час, як у прикордонників на інших ділянках українського кордону зарплата становила 3,5 тис.яка буде зарплата прикордонника в Україні в 2021 році – залежить від законодавців, стану бюджету і місця проходження служби.

Прикордонники в Україні

Огляд ситуації

Складається враження що зарплати прикордонників України – це відомості з розряду державної таємниці. З року в рік в ЗМІ подаються суперечливі відомості, перевірити які ні в одного журналіста немає ні можливості, ні повноважень.

Тому в кожній публікації називаються різні цифри і загальними у них є тільки твердження про те, що оклад і грошове забезпечення прикордонників з дня на день виростуть до захмарних висот:

  • у 2017 році вдвічі збільшилися зарплати у тих, хто працює в зоні АТО, а у решти працівників вони залишилися на колишньому рівні (вказувалася цифра 3,5 тис. грн);
  • у 2018 АіФ Україна повідомило про підвищення окладів офіцерів Держприкордонслужби на підставі постанови «Про грошове забезпечення…», обчислення її за тарифною сіткою із застосуванням коефіцієнтів (там же наводилося повідомлення про виділення на потреби служби на 20% більше, ніж у попередньому, 2017);
  • у 2019 с. Дейнеко, новий голова Державної прикордонної служби, заявив про недостатність фінансування через те, що 3 тис. прикордонників знаходяться в зоні АТО і через те, що солдатів у нього не вистачає, зате генералів набагато більше, ніж потрібно;
  • у 2020 новинні видання восени говорили про те, що рано робити прогнози на наступний рік, але зарплата прикордонника України неодноразово піднімалася в розмірах, завдяки численним індексаціям;
  • у поточному році неможливо знайти точні відомості, зате розповідається про складові суми, яка виплачується на руки і про те, які складнощі у країни з бюджетом.

На сайтах можна зустріти суперечливі відомості: так, наприклад, йдеться, що в українській армії найвища зарплата у військових моряків і льотчиків (вказується цифра 19-23 тис.грн) і тут же називається зарплата рядового контрактника в зоні АТО, який в нинішньому році повинен отримувати 20-24 тисячі. Другий приклад некомпетентності авторів подібних досліджень-заява про величину оплати, яка залежить від посади і звання і буквально через 2 рядки – що перевага в зростанні буде надаватися молодим кадрам.

Наскільки реально збільшення

У минулому, 2020 році, було анонсовано небувале збільшення армії України до кінця 2021 року. Цифри з якоїсь причини зіставляються виключно з рівнем 2013 року. Називаються точні розміри оплати праці волонтерів і медиків, які перебувають на передовій – 16,1 тис.в національній валюті, танкістів (у контрактників – 11,6 тис. грн).

Кордон, яким досягне намічене підвищення зарплати прикордонника в Україні 2021, не анонсується. Про неї можна тільки здогадуватися з туманних і декларативних заяв, що висока зарплата буде виключно в осіб з високим званням і у тих, хто працює на лінії зіткнення в зоні АТО.

Підняти зарплату іншим, як і зазвичай, заважає плачевний стан бюджету (а воно викликане невмілим управлінням і необхідністю віддавати борги з відсотками закордонним спонсорам), але робити декларативні заяви ніхто не заважає: вони вже увійшли в традицію і займають уяву неабияк зубожілого населення. Зараз в основному, кивають на світову пандемію, вказують, що дефіцит бюджету і фінансова криза викликані виключно з її вини.

Зарплата прикордонника в Україні в 2021 році

Її не було в 2019 році, але частина грошей, виділених на прикордонну службу так, і не дійшли за адресою: вже в жовтні глава Держприкордонслужби говорив про недостатність фінансування і необхідності брати гроші з листопадового і грудневого бюджету, щоб в середині жовтня покрити найнагальніші потреби. Вже тоді говорилося про недостатність фінансування, щоб утримувати на посаді професіоналів, про незабезпеченість житлом при перебазуванні службовців з сім’ями і відсутності скільки-небудь ефективного соцпакету.

Патріотичні сайти стверджують, що уряд не має наміру проводити скорочення прикордонників у 2021 році в Україні, тому що його пріоритетними цілями є забезпечення цілісності та безпеки України. Профільне міністерство стверджує, що зробило все можливе для наближення зарплат прикордонної служби на українській території до грошей, які виплачуються прикордонникам в зоні АТО, але особливого результату від цього не видно.

Методи дезінформації

У прикордонних військах у відповідь на заяви про підвищення обороноздатності і збільшення армії, говорять про ймовірне реформування і скорочення чисельності військ Держприкордонслужби, як в Рядовому, так і командному складі. У приклад наводяться розмови про підвищення зарплат в СБУ, які в результаті перетворилися на реформування, передачу частини обов’язків новому органу, підвищення зарплати вцілілим за рахунок тих, хто буде звільнений через непридатність.

На новинних і аналітичних порталах завжди йдеться про те, що підвищення зарплати завжди проходить через регулярну індексацію. Механізм, яким проводиться індексація зарплати прикордонникам України в 2021 році нічим не відрізняється.

Час настання відбудеться після того, як ІСЦ досяг 103%. Компенсація цін на товари першої необхідності (а вони підросли в реальності на 12-14%), проводиться тільки після опублікування даних Держстатом (чомусь в періодичній пресі). Щоб бухгалтерія не обтяжувалася складними підрахунками (введеними 27 років тому і не змінилися з тих пір), розсилають по інстанціях вже готові таблиці індексації. Збільшується тільки частина зарплати, яка дорівнює 1 прожитковому мінімуму. Всі інші складові залишаються в колишньому вигляді.

Підвищення зарплати вже торкнулося 3 тис.прикордонників (саме стільки за твердженням голови Держприкордонслужби працює в зоні АТО, на 1 і 2 так званих лініях оборони). Наскільки реально значно збільшити оклад тим, хто живе мирним життям-сказати складно.

Добавить комментарий