Зарплата депутата Верховної Ради України в 2021 році

Верховна Рада України-вельми не бідні люди, затверджена зарплата депутата Верховної Ради України в кілька разів вище заробітку середнього українця, крім того вони отримують достатню кількість бонусів, нардепам надаються додаткові витрати пільги.

У бюджеті на поточний рік депутати ВРУ заклали чималі суми в якості основної зарплати і на індексації, підвищення. При цьому варто уточнити, що кожному депутату виділяється певна сума вона забезпечення 30 помічників, також оплачується проїзд або надається Державний транспорт, Телефонний зв’язок. Всім «слуг народу», хто подасть заяву, оплачується оренда житла.

Депутатські зарплати

Розрахунок суми окладів депутатів проводиться виходячи з розміру прожитковий мінімуму, а також від мінімальної зарплати в Україні. Виходячи з цього робляться розрахунки і для всіх парламентаріїв, наприклад, зарплата депутата Верховної Ради України 2021, сума в 21 324 гривні (спікера Верховної Ради) і його першого заступника — 20,4 тис.гривень. Крім цього в Україні передбачені наступні оклади для » правлячої верхівки»:

1. Голови Парламенту отримує 19, тис. гривень;

2. Керівник комітету-приблизно 19 тис. гривень;

3. Заступник керівника-18 тис. гривень;

4. Для кожного з членів комітету щомісяця виділяється 17,5 тис. гривень.
Також у кожного депутата в штаті є помічники і консультанти, для зарплати яких у бюджеті закладено 44 тис.гривень на місяць.

Варто врахувати, що збільшення порівняно з 2020 року суттєве, заробітна плата спікера України зросла майже на 2000 тис.гривень, голова комітету раніше отримував 25 тисяч, а голова комітету не більше 20 тис., тому офіційна зарплата народного депутата України зростає стабільно.

Бюджет Украины на 2021 год

Представлені вище суми вказуються без вирахування податку, також не входять бонуси, доплата за переробку, роботу з надсекретною інформацією, держтаємницями, різні привілеї, які передбачені для народних обранців України.

У порівнянні з минулим роком в затверджений бюджет України закладено пів мільярда гривень, що більше, ніж минулого року, для того щоб збільшити прожитковий мінімум, мінімальну зарплату для українців, а також щоб провести підвищення зарплати депутатів України в 2021 році.
Щоб забезпечити приїжджих депутатам житлом виділяється понад 237 тис.гривень, цього достатньо для оренди непоганої квартири в центрі столиці. Незважаючи на те, що велика частина народних обранців володіють високим достатком, який з легкістю може покрити оренду квартир, вони не соромиться писати заяву на матеріальну допомогу.

Також додатково депутатам Верховної Ради оплачується Телефонний зв’язок-для цього виділяються 407 гривень на місяць, на Канцтовари для неї комітетів передбачено 1,5 тисячі гривень на місяць.
Пільги, які витрачає держави на оплату проїзду 1 депутата в місяць обходяться в 90000 гривні, в них закладена ціна проїзду в метрополітені, приватних маршрутних таксі, квитки на залізничний транспорт і авіасполучення.

Згідно з деклараціями, заповненими депутатами, можна сказати що вони отримують від 19000 до 59000 гривень на місяць, і індексація зарплати депутата України в 2021 році, яка проводиться щорічно.
Також на Новий рік для нардепів закладено по 8000 гривень на оплату витрат відряджень для помічників, для догляду, утримання офісних приміщень мається на увазі виділення 2000 гривень на місяць.

Цікаво, що незважаючи на оплату проїзду в громадському транспорті, щорічно для депутатів Верховної Ради України, яких 422 людини, закладається до бюджету понад 6 мільйонів гривень на утримання автопарку.

 

 

 

Зарплати регіональних депутатів

Можна відзначити, що такі суми заробітку за місяць передбачені тільки для депутатів Верховної Ради України, «слуги народів» місцевих регіонів, областей мають зовсім інший розрахунок щомісячної оплати і не завжди мають бонуси і пільги. Так, в областях місцеві нардепи отримуватимуть 650 гривень день.
Протягом усього минулого року нова влада, яка «більшістю зайшла» до парламенту, подавала законопроект до розгляду, який повинен був істотно підвищити рівень життя депутатів, на щастя дані постанови не були прийняті.

Компенсації та бонуси

Незважаючи на те, що за останніми даними статистики оклад українських депутатів здається великий, це не єдине їх джерело заробітку. Також передбачені додатково:

  • виплати всередині партій, блоків;
  • компенсації з боку держави;
  • бонуси за хорошу роботу і за переробки.

В Україні народним депутатам передбачені наступні компенсаційні надбавки:

  • проїзд, житло;
  • відрядження;
  • утримання приміщень для прийому громадян;
  • вчена ступінь;
  • наукове звання;
  • надання медичних послуг та лікування;
  • санаторій.

Розрахунок додаткових бонусів проводиться в залежності від багатьох факторів, наприклад, участь в розробці законопроектів, виконання своїх службових обов’язків.
Важливо! Виходячи з усіх дотацій і премій 1 депутат, якого утримують українці, обходиться від 100 тисяч дістати 150 тисяч гривень.

Також є велика відмінність в розрахунку окладу виходячи з посадових обов’язків, так, наприклад, депутати повинні не тільки працювати в столиці, а й повертатися періодично в свій округ для прийому громадян і рішення. важливих питань. Ці відрядження оплачуються за рахунок держави, кожна поїздка парламентарія обходиться народу десь у 40-50 тисяч гривень, залежно від області.

Якщо порівнювати доходи українських «послуг народу» з депутатами європейських країн, то в Італії 1 парламентарій виходить 175000 Євро.

Цікаво, що зарплата депутатів України не найбільша, лідирують у рейтингу народні обранці Австралії, кожен депутат зароблятиме понад 2 мільйони доларів, на другому місці — нігерійські парламентарії, з окладом у 189000 доларів, враховуючи, що навіть у США лише 175000 доларів.

Добавить комментарий